Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki przemieszczające się w okolicach pachwiny


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pewiem problem a mianowicie chodzi o pojawienie sie w okolicach pachwiny guzków. guzki występują w pachwinie lewej. pierwszą zmiane na skorze zauwazylam jakies dwa tygodnie temu. ale nie przejelam sie tym a bardzo poniewaz wiele razy juz mi sie tak zdarzalo ze podczas przeziebienia albo pare dni po nim przez niewielki okres czasu wyskakiwal mi guzek w okolicy paczwiny. traktowane to bylo jako symptom towarzyszący chorobie tj przeziębieniu. i po paru dniach samo znikalo. moj obecny problem polega na tym ze od okolo 2 tygodni w okolicach pachwiny pojawil sie niewielki guzek. najpierw owe zjawisko pojawilo sie w okolicy narządow plciowych. zaczelo sie od okolic odbytnicy i zaczelo wędrowac wyzej.jeden gozek byl wlasnie tam potem pojawil sie kolejny o okolicy brzucha ale w pachwinie. nastepnie przemiescil sie jeszcze wyzej w strone biodra. a ten co pojawil sie na samym poczatku to zniknął. czyli mam teraz dwa guzki. czuje lekki dyskomfort. troche mnie bola. (czasem podczas przeziebienia tez mnie bolaly okolice pachwin podczas smarkania albo kaszlu). ale teraz jestem zdrowa. nie mam przeziebienia tylko te guzki wciaz sie przemieszczaja na tym odcinku.nie jest to wielki bol ale mimo wszystko odczuwalny. boje sie strasznie czy to nie jest jakis rak albo ze trzeba bedzie to usunac chirurgicznie. prosze pomozcie. co to moze byc.myslalam ze to zniknie ale tylko sie przemieszcza. wielkosc tego tez sie zmienia raz rosnie potem sie zmniejsza ale nigdy nie ginie. prosze o pomoc. o rade. o wsparcie. boje sie. mial ktos cos podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie powiększone węzły chłonne. One mają taki wędrujący charakter i zmieniają swoją wielkość. Prawdopodobnie w Pani organizmie istnieje jakieś ognisko zapalne powodujące takie problemy. Trzeba je zidentyfikować. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z lekarzem. On zapewne po badaniu wyda odpowiednie zalecenia (jakie wykonać ewentualnie dodatkowe badania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×