Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie skóry głowy po operacji guza mózgu oponiaka


Gość IZa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara

Witam. Tak jak już pisałam , że miałam bardzo dużego oponiaka (8x7x5,5 cm ) , który w lipcu 2014 roku został w całości usunięty tak twierdzi lekarz bo był dobrze umiejscowiony operacyjnie.Nie powstały żadne komplikacje po usunięciu oponiaka. Natomiast wystąpił inny problem gdzie po dwóch tygodniach wystąpiła u mnie infekcja rany pooperacyjnej. Zrobiono mi następną operacje gdzie została usunięta kość płata czołowego. Chodziłam z dziurą w głowie prawie pół roku , gdzie następnie wstawiono mi własną kość. Chciałabym się dowiedzieć jak się czują osoby które były w podobnej sytuacji jak moja. Ja cały czas mam wrażenie ,że mam za mało skóry na głowie jak się dotykam to mam wrażenie jak bym miała ciało obce włożone, ale głowa mnie już nie boli tak jak po operacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Barbaro, W 2012 roku miałam operację usunięcia oponiaka w części czołowo-skroniowej.U mnie na szczęście od razu wstawiono w operowane miejsce moją własną kość mocując ją na dwóch tytanowych nitach.Ja z kolei mam inny problem- w tym miejscu lekko zapada się ta kość.Od strony skroni jest to dość widoczne,ale nie to mnie martwi.Zastanawiam się,czy ten wrośnięty,wgojony fragment kości nie uciska na wewnętrzne struktury mózgu,często odczuwam w tym miejscu ból,ucisk i ciągnięcie blizny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barbara

WITAJ Gabi, Kość u mnie została wstawiona w styczniu 2015 roku. wszystko było dobrze ale po ściągnięci szwów znowu wystąpiła infekcja, do tej pory biorę leki aby zapobiec. U mnie z lewej strony też jest nierówność. Ale chciałam się jeszcze dowiedzieć jak jest u was z wizytami u lekarzy. Ja niestety muszę często korzystać z porady lekarza w związku z infekcjami, ale do poradni jest bardzo trudno się dostać, co prawda jeżeli mam kłopot to dzwonię do lekarz który mnie operował i on mnie przyjmuje ale to jest dla mnie bardzo krępujące. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbaro,nie przejmuj się tym że dzwonisz do lekarza,ja tez tak robiłam.Nie miałam po prostu wyjścia,jestem z Poznania,a operacje miałam w Lublinie to jest ponad 500km po operacji nie miałam sił by pojechać w tak dużą podróż.Myślę,że Twój lekarz nie ma nic przeciw temu byś dzwoniła inaczej nie dałby Tobie nr telefonu,to chyba też*człowiek*:))Barbaro jeśli chcesz porozmawiać bardziej prywatnie to proponuję na fenikula@op.pl Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zofia Witam serdecznie jeżeli chodzi o tą wpadniętą kości to ja też też mam mocno wpadniętą i jest to też na skroni ściąga boli piecze ale nie w każdy dzień mówią mi że to tak już będzie jak na przykład po złamaniu i też się zastanawiam nad tym uciskiem . u mnie w czerwcu będzie dwa lata po operacji, po roku miałam kontrolny rezonans a teraz mam mieć za półtora mam nadzieję że będzie też dobrze.Trzymam kciuki za Janusza .Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem prawie 4 m-ce po usunięciu oponiaka w lewym płacie czołowo -skroniowym.Jest dołek czasem ciągnie ale da się wytrzymać .Iga ja dostałam rente chorobową na rok ..Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dostałam rentę praktycznie od razu na rok czas.W ZUS o nic mnie nie pytali tylko mieli wypisy tz karty szpitalne. Byłam po dwóch operacjach i czekałam na trzecią tz. rekonstrukcje kości.Jeżeli u więcej osób po operacji występują takie objawy jak u mnie to widocznie tak musi być. Nie trzeba ciągle o tym myśleć tylko się cieszyć , ze człowiek jest w pełni sprawny. Pozdrowienia dla wszystkich. Trzymaj się Janusz musi być wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie myślałam o rencie, chciałam wrócić do pracy jak najszybciej i być zdrowa, zdolna do pracy, gdybym dostała rentę to pracodawca nie przyjąłby mnie do pracy ponownie, a miałam 47 lat . 11 marca byłam operowana a wróciłam do pracy 01 lipca. trochę za wcześnie , mogłam pochorować do 6 miesięcy, ale wtedy wydawało mi się że mogę już pracować, pracuję nadal mijają 4 lata . jeszcze 13 lat przede mną dzięki tuskowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem 3 lata po operacji oponiaka głowy a teraz dostałam skierowanie na RTG płuc i w związku z tym mam pytanie. Czy promieniowanie rtg podczas takiego prześwietlania jest bardzo niebezpieczne bo czytałam, że prześwietlanie zęba zwiększa ryzyko odrostu oponiaka a nie wiem jak to jest w wypadku prześwietlania płuc. Dziekuję i pozdrawiam wszystkich a Januszowi dodatkowo życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Barbara, tak usunięty w całości w 2012 a do tej pory miałam 3 rezonansy. W tym roku tez mam mieć. Czemu pytasz? z tego co się orientuję to rezonans nie działa tak samo na organizm jak promienie rtg ( jest łagodniejszy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beata, ja oponiaka miałam usuniętego w lipcu 2014 r też w całości , a pytam dlatego że mój lekarz nie chętnie daje na rezonans bo twierdzi ,że nie ma co się spieszyć jeżeli był usunięty w całości a płacić mi się nie uśmiecha. Idę w maju do przychodni to dopiero dostanę skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×