Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie skóry głowy po operacji guza mózgu oponiaka


Gość IZa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Miałam dużego guza mózgu (oponiak) , gdzie w lipcu tego roku został usunięty , bez żadnych powikłań, ale w 17 dniu po operacji wdała się infekcja rany i zostałam poddana następnej operacji ,gdzie usunięto mi kość płata kostnego. Proszę mi napisać jeżeli ktoś miał podobną sytuację kiedy była rekonstrukcja kości. Prawdopodobnie na mieć zrekonstruowaną własną kość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem juz 2 tyg.po operacji i tak naprawdę nie wiem co mi można robić a co nie .Póki co czuję się świetnie poza tą rwą kulszową prawdopodobnie po operacji ,głowa nie boli szwy się ładnie goją .Zastanawiam się kiedy będę mogła wrócić do pracy,pójść na siłownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśka, nie pędź ! na razie tylko myj sie , oglądaj TV , czytaj , żadnych prac domowych, oszczędzaj się .Ja miałam za szybkie tempo , operowana 10-03-2011 a 01-05-2014 pojechałam na rolki , przewróciłam się, zrobiło mi się słabo okropnie, cud że nic mi się nie stało,poszłam do pracy 01-07-2011 czyli niecałe 3 miesiące , wydawało mi sie że już jestem jak przed operacją ,ale jednak 8 godzin w pracy było wyzwaniem , byłam za słaba , każdy przypadek jest indywidualny ,miałam 47 lat może ,bardzo chciałam wrócić do stanu przed operacją , speszyłam się , teraz wiem ,że nigdy nie będzie tak jak przedtem. Blizna ciągnie , kłuje , szybciej męczę się, trudno mi się z tym pogodzić, bo byłam bardzo aktywna , teraz muszę spasować. Zapytaj lekarza co sądzi o siłowni, ale sądzę, że pół roku najmniej powinnaś poczekać , lepiej na zimne dmuchać. Ile masz lat? pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iza .Dzięki za radę postaram się nie pędzić.Prace domowe przerabiam ale bez szaleństw.Mam 43 lata i może dlatego złoszczę się na to że wiele mi nie można .Wizytę kontrolną mam 08.01.2015 to się dowiem co mi wolno a co nie .Generalnie wyszłam ze szpitala tylko z kartka na co mam być uczulona przy ranie .Póki co to moje dziecko stwierdziło że mu mamę podmienili w szpitalu :) Pozdrawiam Aska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam na imię zofia i jestem po operacji oponiaka w okolicy czołowo skroniowej 35x25x29 właśnie mija półtora roku jak na razie odpukać wszystko jest OK czekam na kolejny rezonans operacje miałam w krakowie i polecam ten szpital wszystkim którzy szukają dobrego szpitala pozdrawiam wszystkich serdecznie którzy przeżyli to co ja i życzę dużo zdrówka głowa do góry i nie poddajemy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zosiu jeżeli usunięty w całości to ok.Ja też mam w lewym płacie skroniowo-czołowym.Usuwany już 3-krotnie Odrasta po 2 latach.Miałam w 2013 naświetlanie w Pradze.w lipcu miną 2 lata i jadę do Pragi na konsultację. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Basiu czy guz był aż tak duży że nie dało się go usunąć przeraziło mnie to że miałaś aż trzy operacje i dlaczego jezdzisz aż do Pragi na naświetlanie mnie powiedział mój lekarz że jeżeli coś zostało że nigdy nie wiadomo czy cały usunięty to mnie skieruje na naświetlanie ale nie wiem gdzie bo nie było jeszcze na ten temat mowy. Napisz coś więcej chciała bym wiedzieć co mnie może czekać. Bardzo serdecznie pozdrawiam ZOFIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja jestem Barbara ale ta co ma pierwszy wpis na tej stronie. Zosiu ja miałam bardzo dużego oponiaka w lewym płacie czołowym ( 8x5,5x7 cm) Lekarze i rezonans na dzisiejszy dzień potwierdzili, że mam usunięty w całości , operację miałam w lipcu 2014r. Ponowny rezonans ma mieć w lipcu tego roku. A tak po za tym po operacji nie było żadnych komplikacji , które mogły powstać przy tak dużym oponiaku. Operowana byłam w Lublinie. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Jestem Gosia mam 52 lata,w maju miałam operacje miałam oponiaka 2,2x2,7x2,7 w Duisburgu.Operacje sie udała trwała 4 godz,Po 10 dniach dostałam wypisDobrze sie czułam,tylko straciłam smak i węch,ale po czasie wróciło ale zapach i wech czuje inaczej..W sierpniu miałam rezonans i kontrole w klinice i było wszystko dobrze.Odczuwam bol głowy i troche oka na zmiane pogody i jak sie stresuje.Teraz 17 lutego mam rezonans i tez bardzo sie boje co bedzie,mam nadzieje ze dobrze.Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałam zapytać panie które są w podobnej sytuacji jak ja dwa lata po operacji oponiaka czy nie mają problemów z myciem głowy i jakich szamponów używacie i czy farbujecie włosy a jeżeli już to czym ja mam cały czas opory przed farbowanie i czuję się jakaś taka opuszczona i zaniedbana .Jeszcze jedno pytanie czy któraś z pań latała samolotem po operacji i jak to przeżyła mam wielką ochotę wybrać się w tym roku na jakieś fajne wakacje ale trochę się boję.........Pozdrawiam miłe panie życzę dużo i jeszcze więcej zdrówka dla wszystkich oponiaczek Zofia POZDRAWIAM BASIE OBIE I GOSIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zosiu.Ja miłam operacje w maju,i szampony uzywam tak jak przedtem.A co do farbowania wzyłosow to juz trzy razy ,farbowałam i niema zadnych problemow.Idz do fryzjera do kosmetyczki,kup sobie jakis nowy ciuch a zobaczysz lepiej sie poczujesz.Co do podrózy samolotem ,to tez mysle aniemze nie powinno byc jakis przeciwskazan,niewiem jak sie czujesz,ale moim zdaniem powinnas pojechac.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny jestem po usunięciu oponiaka w 2011r, używam różnych szamponów ,farbuje włosy. Okolice blizny mam tkliwe , kiedy sie czesze trochę boli ,lekarz mówi że to przeczulica ale da sie z tym żyć. Leciałam samolotem do Grecji , było ok.jednak nie mogę nurkować , nawet płytko bo głowa pęka . pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochane jak miło że odpowiadacie na moje pytania w końcu po dwóch latach zrobię sobie piękną fryzurę i poczuję się normalnie .Moja głowa jest ok. nie boli mnie troszkę odczuwam okolice oka bo mój guz był właśnie blisko oko .tyle narzekania teraz wiosna i będzie pięknie Pozdrawiam bardzo serdecznie ZOFIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Dziewczyny , widzę , że będę rodzynkiem . W październiku ubiegłego roku w związku z problemami z zatokami zrobiono mi tomografię głowy . Znaleźli guza 34x25x38 , jest to oponiak . Jestem z Kielc i tu nie chcieli się za niego zabrać . Zacząłem szukać , na GK się nie kwalifikuję , bo za duży , poszedłem wreszcie prywatnie do neurochirurga i On dał mi namiary na profesora Bażowskiego w Zabrzu . Zadzwoniłem , umówiłem się , pojechałem i mam wyznaczoną operację 24 marca w Katowicach . Powiem Wam , że gdyby nie ta tomografia i rezonans , to nigdy bym nie powiedział , że mam guza mózgu . Mam lekki niedosłuch , lecz pracuję w hałasie i mam 60 lat , a tak to wszystko jest w porządku jak najlepszym . Zdecydowałem się na operacje , bo lokator sam nie zmaleje , a raczej urośnie i nie chce mieć z tego powodu problemów . Jestem też na Forum o nerwiaku , jednak jak przeczytałem Wasze wpisy , to widzę , że oponiak jest mniejszym złem . Będę tu wpadał i się odzywał . Pozdrawiam ciepło . Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zosiu, ja farbowałam włosy 1,5 miesiąca po operacji, ale jak je farbuję robię średnio właśnie co 1,5 miesiąca to omijam okolice blizny, także proszę o to fryzjerkę. Co do latania samolotem to ja właśnie pierwszy raz odważyłam się lecieć 2 lata po operacji (wcześniej się bałam) i to do Portugalii lot 4h. Później leciałam jeszcze chyba z 15 razy (delegacje z pracy) i nic nie bolało, jedynie raz uszy (a lot był krótki do Pragi) ale to ponoć normalne. Zastanawiam się jedynie nad zabiegami laserowymi na twarz, czy coś o tym słyszałyście? Jestem już 4 lata po operacji (wtedy miałam 32), bez wznowy i teraz lekarz powiedział, że następny rezonans za 1,5 lub 2 lata. Janusz ciesz się, to tylko oponiak, nie jest duży, ja będąc w szpitalu widziałam osoby o wiele starsze od Ciebie, które poddały się operacji i ich guzy zostały doszczętni usunięte. Trzymam kciuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×