Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie skóry głowy po operacji guza mózgu oponiaka


Gość IZa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AGNIESZKA

To czym,jeśli wolno wiedzieć,tak zniechęcił Cię ten lekarz? Jeżeli o mnie chodzi to obaj lekarze u których już byłam byli bardzo mili,i wydaje się kompetentni z tym że każdy mówił coś zupełnie przeciwnego,tak jak pisałam wcześniej jeden nie operować bo...,drugi operować bo... Jestem okropnie skołowana,chyba zaczekam na trzecią opinię i potem podejmę decyzję co zrobić i ewentualnie gdzie... Bardzo dziękuję za życzliwe porady. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszko:)) Jeśli jesteś ze Śląska to ja polecam swojego lekarza dr Rynkiewicza z Częstochowy, gdzie byłam operowana. Mimo, iż szpital nie jest hotelem pięciogwiazdkowym ( ja nie uważam, że powinien nim być, bo ważniejsze jest podejście do pacjenta ), to jeśli chodzi o opiekę lekarską jest na najwyższym poziomie. Do mojego doktora można iść spokojnie na NFZ, z tego co wiem to w ciągu miesiąca przyjmie w przychodni przyszpitalnej. A jeżeli chodzi o wizytę prywatną to zostałam przyjęta od razu. Doktor przed i po operacji interesuje się pacjentem, wszystko wyjaśnia i o wszystko pyta. Jeśli byłabyś zainteresowana Częstochową, to o szczegółach mogę napisać Ci mailem, mój to monika511@wp.pl. Trzymaj się, na pewno będzie dobrze:)) Pozdrawiam Was wszystkie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani.pisałam już wcześniej na forum bo ponad osiem miesięcy temu.Byłam operowana w czerwcu 2012r,był to oponiak płatów czołowych o wym 8cm /7/6,5cm został usunięty w całości gr. 1 .Badanie kontrolne miałam mieć za rok.,ale postanowiłam iść wcześniej bo miałam zawroty głowy.Okazało się po badaniu ze jest wznowa około 1cm.Jestem załamana.Czy to normalne aby tak szybko odrósł?Staram się o naświetlanie gamma kniffee w Warszawie ale, jeszcze nie byłam na konsultacji gdyż trzeba bardzo długo czekać w kolejce. Może ktoś z was wie ile czeka się w tej chwili na sam zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mi smutno Jolo, w związku z Twoją sytuacją, ale może jakaś komórka pozostała i to spowodowało odrost. A po operacji miałaś może tomograf? A czy może nie brałaś jakiś hormonów z progesteronem bo one powodują stymulację do wznowy? Co się tyczy GK to może spróbuj w Pradze u prof. Lisacka, tam podobno jest taniej i szybciej. Trzymaj się i nie daj się oponiakowi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu,możesz przyspieszyć konsultację w Warszawie w Allenort,jeśli pójdziesz na prywatną wizytę.Koszt w zeszłym roku to 170 zł,przyjmie Cię neurochirurg,który podejmie decyzję,czy zostaniesz zakwalifikowana za zabieg,czy też nie.Decyzje dostaniesz od razu.Pilne przypadki to czas oczekiwania 1-3 miesięcy,stabilne 6 miesięcy.Powinnaś mieć za sobą pierwsze,przedoperacyjne badanie MR i to pooperacyjne oraz wyniki badania histopatologicznego i wypis ze szpitala.Jakbyś chciała o coś zapytać,pytaj. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuje Wam dziewczyny za odpis.Po operacji zaraz miałam tomograf ,ale byłam ledwo żywa jak pani robiąca tomograf kazała mi podpisać że zgadzam się bez kontrastu , nawet nie wiedziałam co to jest ten kontrast .Nie mogłam nawet utrzymać długopisu. Po dwóch tygodniach odebrałam zdjęcia z archiwum, ale tylko z przed operacji ,po operacji zdjęcia nie było.Nie wiem co o tym myśleć. Po nie brałam żadnych leków. Gabi czy może wiesz nazwisko tego neurochirurga. czy po wizycie prywatnej może dać mi decyzję na zabieg przez NFZ,czy też prywatnie.Wiadomo nie ma tej kasy za dużo. Pozdrawiam gorąco.Czekam na odpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Allenort w czwartki są przyjęcia prywatnych pacjentów.To jaki lekarz przyjmie nie ma znaczenia,jego decyzja o zakwalifikowaniu jest ostateczna i wiążąca,by zabieg Gamma Knife był przeprowadzony na NFZ.Jednocześnie ten sam lekarz wystawia skierowanie na GK.I to już wszystko,potem trzeba czekać w kolejce. Jeśli chcesz odpłatnie,to termin jest na pewno szybciej,ale koszt w Polsce to wydatek rzędu 30.000 zł.W Pradze Czeskiej około 11.000 zł.Z tym,że od jakiegoś czasu konsultacja u prof.Liscaka(nie **Lisacka**!) to koszt około 107 euro. Bądż dobrej myśli i dzwoń w poniedziałek,nie trać czasu.Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JUSTYNA

Witam . W poniedzialek moja babcia (69 lat ) bedzie miala laryngologiczna operacje , chca wyciac czesc (calego nie zlikwiduja ze wzgledu na umiejscowienie ) wyjac przez kanal uszny. Czy ktos spotkal sie takim zabiegiem ? poza bolami i utrata sluchu ktora lekarze latami zwalali na wiek babcia nie ma neurologicznych dolegliwosci. tak strasznie sie boje :( w sierpniu wychodze za mąż. chce by babcia byla ze mna cala i zdrowa. JAKiego wsparcia oczekiwalyscie od blislich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Justyna, nie słyszałam o operacji oponiaka tą drogą, najlepiej rozmawiać z lekarzem specjalistą jakie są rokowania.Mnie powiedział ze mogę nie słyszeć na jedno ucho, może opaść mi powieka i kącik usta i że mogę umrzeć ale nic takiego mnie nie spotkało po dwóch miesiącach jeździłam na rowerze . ale miałam 47 lat to było dwa lata temu , Jeżeli chodzi o wsp[arcie to po prostu być i zachowywać się normalnie nie płakać broń Boże! Babcia wróci po operacji do domu, może potrzebna będzie rehabilitacja ale ,wróci do formy nie myśleć inaczej .pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Długo nie zaglądałam a tu tyle się działo. zatrzymam się przy ostatnich postach,czy tu na pewno chodzi o oponiaka?ja zrozumiałam,że to operacja laryngologiczna i może chodzi o zupełnie inne schorzenie?! koleżanka ma perlaka i już kilka razy miała operację poprzez ucho,ale to nie ma zwiazku z mózgiem... Mam pytanie,jaka jest różnica między oponiakiem a nerwiakiem???może nerwiak to oponiak,a nie każdy oponiak to nerwiak?w moim przypadku nigdy nie padło slowo nerwiak,natomiast w wyniku histopatologicznym mam właśnie po łacinie nerwiak!sprawdziłam to dopiero po dyskusji na temat wyniku histo....wcześniej skupiłam się tylko na tym ,że WHO 1.Będę wdzięczna za wyjaśnienie. Pozdrawiam cieplutko z wietrznej i śnieżnej Bydgoszczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu! zastanawia mnie fakt,ze ktos kazał Ci podpisywać zgodę na kontrast,czy też jego brak.Ja miałam tomograf po operacji ,byłam na totalnym odlocie,kompletnie nie wiedziałam o tym dopiero z wypisu się dowiedziałam(też nie dostałam żadnego zdjęcia,tylko info w wypisie),po 3 m-cach miałam kontrolny rezonans,przed powrotem do pracy i na tym wyniku będą bazować,przy kolejnym rezonansie po roku.Jeśli zostały zaczepy,albo ze względu na umiejscowienie nie można było usunąć całego powinnaś o tym wiedzieć!!!Pół roku to bardzo krótko,oponiaki z reguły-ale nie zawsze rosną bardzo wolno,chyba,że tak jak pisze Daga brałaś hormony i podkarmiłaś coś co zostało. Trzymam kciuki i pozdrawiam Cię serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Graziu.Nie brałam żadnych leków, nawet przeciwbólowych. W karcie wypisu było całkowite usunięcie nawet z marginesem tkanki mózgowej. podobno to pech. Siedzę teraz i się zamartwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z tego co ja wiem, to nie ma badań, które by jasno mówiły, że hormony powodują powstawanie oponiaków* w ogóle nie ma badań, które by konkretnie mówiły o przyczynach powstawania oponiaków. Hormony mogą, ale tylko mogą powodować ich wzrost, a to co innego niż, że są przyczyną. A ponieważ każdy z nas jest inny, to i różnie to u nas jest. U każdego oponiak mógł powstać z innych przyczyn. Justyna z własnego doświadczenia mogę Ci jedynie powiedzieć czego ja oczekiwałam. Dobrze mi robiła obecność najbliższych, ale bez płaczu, lamentowania, gdybania, ale z chęcią rozmowy na ten temat, gdy tego właśnie potrzebowałam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich, Chyba powstało drobne zamieszanie. Hormony (tzn.progesteron) nie przyczynia się do rozwoju oponiaków, ale po ich operacji są one zakazane ze względu na ryzyko stymulacji do ich ponownej wznowy - tak mi powiedział dr Furtak (zakaz progesteronu do końca życia- nie mylić z hormonami tarczycy). Co się tyczy nerwiaka i oponiaka ja miałam takie określenie po pierwszym rezonansie do zróżnicowania między oponiakiem i nerwiakiem (dokładnie tak napisane), nerwiak jest umiejscowiony bardziej przy uchu - trąbce słuchowej itd. i po operacji może spowodować pogorszenie słuchu, Grazia dobra wiadomość dla Ciebie taka, że jakby co to Ty możesz zażywać progesteron.:) Mając na uwadze przyczynę powstania u mnie oponiaka, sugeruję, że spowodowało to wypadnięcie lufcika w oknie u góry wprost na moją głowę i poprawione zostało to moim upadkiem głowy w tym miejscu o płytki w łazience, ale to tylko moja teoria bo w miejscu szycia głowy za 10 lat (w 2010) dowiedziałam się o oponiaku. Poza tym na wyniku histopatologicznym jest nazwa łaćińska oponiak naczyniakowaty (czy coś takiego) co mogłoby sugerować pęknięcie naczynka w czasie upadku. Ale cóż to tylko moja hipoteza nie potwierdzona do końca. Trzymajcie się cieplutko ze śnieżnej Łodzi :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Daga masz rację ,miałam na myśli tylko progesteron!!! hormonów brać nie mogę,a progesteronu w szczególności.Mi dr Furtak mówił,że to był oponiak,przy czym moja pani ginekolog wykluczyła związek między hormonami a guzami .Wiele czytałam i różne są opinie i tak naprawde do końca nie wiadomo co jest ich przyczyną. Zmiany pogody mi nie służą na dodatek odczuwam zawroty głowy i szumy w uszach.Zawroty miewałam przed operacja ale szumów ku zdziwieniu lekarzy nie miałam żadnych.Czasami mam wrażenie,że czuję się gorzej niż 2 tygodnie po operacji,czy to normalne?nawet jak się zdenerwuje momentalnie drętwieje mi połowa głowy i dziwne uczucie ,nie swojej skóry kości ,ciągnięcia-nawet nie potrafię dokładnie tego określić,tez tak macie,miałyście? trochę mnie to niepokoi! Trzymajcie się zdrowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Grazia, jestem dwa lata po operacji i czasem wydaje mi się że lepiej czułam sie dwa miesiące po. Mam zdrętwiałą głowę połowę głowy zawsze . czuje w miejscu operowanym kłucia , pulsowanie, ból niezbyt mocny, nawet jak się czeszę to boli mnie skóra po stronie operowanej. 20 marca idę na kontrolny RM okaże się czy coś tam jest, ale mój przyjaciel mówi do mnie stanowczo NIC TAM NIE MASZ i tego się trzymam pozdrawia Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem w lekki szoku, bo zaledwie dwa dni temu otrzymałam wynik MR : oponiak 10 na 7 mm, zlokalizowany pomiędzy lejkiem przysadki od przodu, tętnicą podstawną mózgu od tyłu, od dołu przylega do tętnicy szyjnej wewnętrznej lewej.Lokalizacja chyba nieciekawa, czy to się da w ogole operować? czy moze gamma -knife? Czytam, telefonuje do osob, ktore moga cos wiedziec, szukam informacji, zeby sie uspokoic lub przygotować na najgorsze. Moze ktoś coś mogłby mi napisać ? Ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc Ewelina czytałam ,że małe guzy można potraktować gamma knife. Twój jest mały. Udaj się jak najszybciej do dobrego neurochirurga. Popytaj znajomych którzy pracują w służbie zdrowia,lekarza rodzinnego, poczytaj opinii w necie . Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale wiem że dobry szpital jest w Bydgoszczy, w Lublinie.więcej nie wiem, ja byłam operowana w Poznaniu , miałam dużo szczęścia.pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za za odpowiedz Iza. To krzepiące otrzymać parę słów od osoby w podobnej sytuacji. Jestem z Gdańska i na razie poszukam kogoś na miejscu. . Pewnie będę musiała zapytać kilku neurochirurgów o opinię. Już słyszałam o gamma knife, byłoby fajnie tylko dać się naświetlić, ale też czytałam w necie o jakichś groźnych skutkach ubocznych. Na razie zbieram informacje i staram się nie przestraszyć tym wszystkim. pozdrawiam Ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ewelina!!! Polecam Bydgoszcz tu operują wszystko.W trudnych -bardzo trudnych przypadkach ingeruje sam profesor Harat poczytaj opinii na jego temat.Co mogę poradzić to spokój,guz jest mały i to jest plus na Twoją korzyść. Trzymaj się. Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Niestety diagnoza guz mózgu (chociażby i nasz oponiak) spada na człowieka jak bomba atomowa. Ewelinka, wiemy dokładnie co czujesz... Przede wszystkim wizyta u neurochirurga. Oponiak na szczęście nieduży, ale wszystko zależy od lokalizacji. Czy dawał jakieś objawy? Rzeczywiście przy tej wielkości rozwiązaniem jest gamma knife. Podejrzewam, że skutki uboczne mogą być nie poważniejsze niż przy tradycyjnej operacji. Z tego co wiem, to Bydgoszcz jest przeciwny gammie. Ale warto rozważyć wszystkie opcje. Napisz koniecznie co Ci powie neurochirurg. Buziaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeszcz, otwieranie czaszki zawsze niesie za sobą duże ryzyko. Pochodź po różnych lekarzach, zasięgnij opinii kilku . Ja poszłam z ulicy do pierwszego lepszego szpitala ,byłam w szoku w piątek dostałam wynik RM i w poniedziałek znalazłam sie na oddziale szpitala który wydawał mi sie najodpowiedniejszy ,ale teraz już nie zrobiłabym tak. mimo że operacja udała sie super, to Poznań nie jest najlepszym miejscem do otwierania głowy . Odebrałam dzisiaj wynik RM wznowy guza nie ma!!! HURA JESTEM PRZE-SZCZĘŚLIWA!!! POZDRAWIAM SERDECZNIE IZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeszcz,EWELINA otwieranie czaszki zawsze niesie za sobą duże ryzyko. Pochodź po różnych lekarzach, zasięgnij opinii kilku . Ja poszłam z ulicy do pierwszego lepszego szpitala ,byłam w szoku w piątek dostałam wynik RM i w poniedziałek znalazłam sie na oddziale szpitala który wydawał mi sie najodpowiedniejszy ,ale teraz już nie zrobiłabym tak. mimo że operacja udała sie super, to Poznań nie jest najlepszym miejscem do otwierania głowy . Odebrałam dzisiaj wynik RM wznowy guza nie ma!!! HURA JESTEM PRZE-SZCZĘŚLIWA!!! POZDRAWIAM SERDECZNIE IZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×