Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Galaretowata wydzielina


Gość Eva

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesiecy meczy mnie kaszel zwlaszcza rano ,odksztuszam galaretowata wydzieline .Czasami jest ona przezroczysta ,czasami brazowa . Antybiotyki nie pomagaja wrecz zaostrzyly sytuacje boje sie czy to nie jest grzybica .Po roku temu mialam przeswietlenie pluc i bylo ok .Dodam ze moj maz ma dokladnie taki sam problem .Mieszkam w anglii i nie mam pojecia jakie badania powinnam wykonac . Prosze mi powiedziec co to moze byc. Z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś pali papierosy? czy kaszel pojawia się zazwyczaj rano, czy też po konkretnych czynnościach? brązowa - przypominająca rdzę? wiek Pani? czy zdarza się w nocy? czy jest gorączka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie palimy a kaszel pojawia sie glownie rano ale tez po wiekszym wysilku.Wydzielina nie jest rdzawa ja mam 35 lat , pojawia sie stan podgoraczkowy wieczorami , jestem takze caly czas zmeczona . dodam iz ok 10 miesiecy temu robilismy remont domu w ktorym byl grzyb na scianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę badać temp ciała co 4 godziny, oczywiście w nocy zostawić 8 godzin bez mierzenia. dopiero po tygodniu będzie można coś z tego wywnioskować. należy wykonać RTG płuc, jaki antybiotyk był stosowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam komentarz Evy. Jakbym czytala o sobie. Tez mieszkam w Anglii i rowniez robilismy remont po ktorym zaczely sie kaszel, drapanie w gardle, ciagle chrzakanie i wydzielina jakby galaretka. Jestem bezsilna.wizyty u lekarza pierwszego kontaktu nie przynosza zadnego rezultatu. Rownie dobrze moglabym isc do apteki po leki. Podejrzewam grzybice ale lekarze jakby mnie nie sluchali. Krople do nosa bo to przez nos. Syrop na jaszel bo to cos tam. Pic wiecej wody to sie rozcienczy. Co za . ....... Jak zawsze lekarze nie interesuja sie wyleczeniem i znalezieniem przyczyny tylko odpekaniem pacjenta. Smutne. Bezradna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zaczyna Grzybica Candida Albicans. Grzybica tchawicy.Antybiotyki niszczą wszystko oprócz grzybów.wręcz przeciwnie pomagają tylko Candidzie bo ma więcej pożywki dla siebie.! A niestety lekarze o tym mało wiedzą. Bo przy tym schorzeniu jest tylko bardzo mało specjalistów.A leczenie jest bardzo,bardzo długie... Sama już się leczę 2 i poł roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkam w Anglii mam ten sam problem z galaretowata wydzielina, wiecznym zmeczeniem i rano w ustach posmak stechlizny... Widze po waszych komentarzach ze lekarze w anglii nie wiedza jakvto leczyc i bagatelizuja problem.tak samo u mnie... Zaczne chyba terapie czosnkowa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mieszkam w Polsce i mam ten sam problem. Galaretowate kulki czasem wylatują mi jakby z płuc przy kaszlu albo kichnięciu. Tzn. rzadko coś wyleci, a napady kaszlu mam od prawie roku, po zachorowaniu na covid. Kaszel jak przy covidzie, na początku ataki miałam raz w miesiącu, a teraz częściej, z 3 razy na tydz. Czasem atak kaszlu trwa 10 min., a czasem godzinę. Nikt mi nie chce dać skierowanie na RTG płuc, a pulmonolog, powiedział, że najpierw mam zrobić sobie gastroskopię, bo poza atakami kaszlu, z bólem w żebrach mam jeszcze bóle brzucha w rożnych miejscach i kamicę żółciową, którą wykrył lekarz, podczas prywatnego badania USG jamy brzusznej. Oczywiście lekarz rodzinny nie chciał dać mi skierowania na USG jamy brzusznej, tylko dał mi skierowanie na gastroskopię. I tego chyba trzymał się pulmonolog. Ponoć mam refluks, co w ogóle mi nie pasuje, bo nic takiego nie czuję. Dodam, że mam 37 lat i nie palę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×