Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne uczucie najądrza i powrózka nasiennego


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panie doktorze, mam 30 lat. W ubiegłym roku w okolicach grudnia zacząłem odczuwać dyskomfort w prawym jądrze, pachwinie i pośladku. Było to dziwne uczucie, ponieważ wydawało mi się, że boli mnie jądro, a jak je dotykałem to nie odczuwałem żadnego bólu. Jedynie dyskomfort był przy pewnych dotykach najądrza. Nie zawsze to występowało. Poszedłem do urologa. Lekarz po badaniu palpacyjnym i usg jąder powiedział, że nic mi nie jest. Może to być delikatny stan zapalny i na wszlki wypadek dostałem lekki antybiotyk. Lekarz mi powiedział, że mogę mieć poprostu tkliwe najądrza lub od kręgosłupa. Po około 2 tyg od zakończenia brania tych antybiotyków ból sam zniknął. Dodam jeszcze, że podczas badania przeze mnie jąder podczas kucania (lekarz mnie badał jak lerzałem) zauważyłem, że prawy powrózek nasienny jest kilkakrotnie grubszy (moim zdaniem 5-6 razy) od lewego. Jest to wyczuwalne jak kucam. Dodatkowo prawe najądrze jest bardzo duże w porównaniu z lewym. Jest tam jakby dużo więcej żył. Nie powiedziałem o tym lekarzowi. Jednak sam lekarz mi na to nic nie powiedział. Czasem jak się bardzo podniecę a nie mam orgazmu to wtedy doskwiera mi ból prawego najądrza, boli mnie pośladek i w brzuchu. Wszystko byłoby ok, ale w ubiegłym tygodniu sytuacja się znowu powtórzyła i odczuwam dyskomfort w najądrzu. Podczas badania jąder nie bolą mnie one, chyba, że dotknę najądrze i to też nie zawsze. Panie doktorze: 1. Czy mogę mieć tkliwe najądrza i one się tak objawią takim dyskomfortem? 2. Czy to jakaś patologia powrózka nasiennego, ze jest on kilka razy grubszy od lewego? Nie boli on przy dotyku, ale jest bardzo gruby. Tak mam odkąd pamiętam. 3. Czy możliwy jest rak najądrza? Jakie są objawy? Pytam o to, ponieważ, prawe najądrze i powrózek nasienny są dużo grubsze niż po lewej stronie. 4. Czy powinienem pójść jeszcze raz do urologa? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy mogę mieć tkliwe najądrza i one się tak objawią takim dyskomfortem? - tak może byc 2. Czy to jakaś patologia powrózka nasiennego, ze jest on kilka razy grubszy od lewego? Nie boli on przy dotyku, ale jest bardzo gruby. Tak mam odkąd pamiętam. - być może to żylaki powrózka nasiennego, a być może to tylko taka odmiana anatomiczna w budowie Pana powrózka 3. Czy możliwy jest rak najądrza? Jakie są objawy? Pytam o to, ponieważ, prawe najądrze i powrózek nasienny są dużo grubsze niż po lewej stronie. - skoro urolog nic nie podejrzewa na pewno nie jest to rak, tylko prawdopodobne taka odmiana anatomiczna, z reguły jądra, najądrza i powrózki nasienne są asymetryczne 4. Czy powinienem pójść jeszcze raz do urologa? - dla Pan spokoju radziłbym ponownie udać się do urologa i przedstawić mu te pytania jakie Pan zadał na forum, bezpośrednie badanie odpowie lepiej na te pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×