Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gumkowanie hemoroidów metoda Barrona


Gość Lucjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  przeczytalem ten temat i strasznie sie balem usuwania hemoroidow metoda Baronna.  Odwlekalem zabieg prawie 1.5 roku od wizyty ale sie przemoglem i dwa dni temu mialem zalozone gumki na jednego hemoroida.  Przez pierwszy dzien lekko bolalo a od dzisiaj juz nic nie czuje.  Dlatego nie odwlekajcie,  usuwajcie swoje hemoroidy najlepiej pojedynczo.  Lekarz nie chcial mi nalozyc wiecej gumek niz na jednego hemoroida z powodu roznych komplikacji bolowych i gojenia.  A mam je duze. Zabieg Robilem na nfz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powyzszego mojego postu chcialbym dodac,  iz pierwszy hemoroid odpadl po 9 dniach,  przy drugim gumkowaniu w ogole nie czulem bolu i guzek odpadl po 10 dniach a teraz jestem po trzecim zabiegu i ostatnim i czekam na odpadnie hemoroida.  Wszystkim niezdecydowanym polecam ta metode,  ktora jest swietna i pozeala normalnie funkcjonowac bez bolu.  W moim przypadku lekkie srodki przeciwbolowe,  ibuprom byly tylko niezbedne przy trzecim zabiegu przez jeden dzien.  Ciesze sie ze pozbylem sie hemoroidow.  Polecam gabinet dr Januszkiewicza w Bialymstoku,  ktory przyjmuje i wykonuje zabiegi na nfz.  Pelen profesjonalizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień po gumkowaniu czułem jakby ucisk w tyłku w drugi jest dużo lepiej . Należy stosować odpowiednią dietę żeby później gumek nie pozrywało ja staram się jeść dużo śliwek węgierek które zresztą lubię i wypróżnienie jest wzorcowe.Na razie jest wszystko dobrze i zobaczymy za kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na opaskowanie lekarz kazał Wam robić wcześniej lewatywę?

Na początku grudnia mam zabieg ale oprócz aktualnych badań i na trzy dni przed specjalnych czopków, nie dostałem innych zaleceń.

W internecie jedne kliniki już na trzy dni wcześniej zalecają diete płynną a w dzień zabiegu dwie lewatywy inne nic o lewatywie nie wspominają bo zabieg na końcowym odcinku układu pokarmowego i nie ma konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przerażona

Witam, mam 2 stopień, czekam na wizytę u chirurga. Mam nadzieje że dostanę skierowanie na gumkowanie. Bardzo chce to usunąć. Jestem przerażona, umieram ze strachu. Nie mogę z nerwów się na niczym skupić a chirurg za ponad 2 tygodnie. Czy ktoś miał gumkowanie 2 stopnia? Jak u was się objawiał 2 stopień ? Czy guzki są wtedy duże? Czy jeżeli nie krwawią to nadal mogę mieć nadzieje na metodę barrona? Czy lekarz chirurg może mi odmówić metody zabiegowej mimo że guzki są spore i przeszkadzają? Błagam o odpowiedź, zaraz nie wytrzymam z nerwów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2020 o 16:47, Gość Przerażona napisał:

Witam, mam 2 stopień, czekam na wizytę u chirurga. Mam nadzieje że dostanę skierowanie na gumkowanie. Bardzo chce to usunąć. Jestem przerażona, umieram ze strachu. Nie mogę z nerwów się na niczym skupić a chirurg za ponad 2 tygodnie. Czy ktoś miał gumkowanie 2 stopnia? Jak u was się objawiał 2 stopień ? Czy guzki są wtedy duże? Czy jeżeli nie krwawią to nadal mogę mieć nadzieje na metodę barrona? Czy lekarz chirurg może mi odmówić metody zabiegowej mimo że guzki są spore i przeszkadzają? Błagam o odpowiedź, zaraz nie wytrzymam z nerwów. 

 

Ja mam 2 stopień i miałem robioną metodę barrona w grudniu, teraz czekam na kontrolę. Jeżeli chodzi o mnie to u mnie hemoroidy objawiają się najbardziej pieczeniem i swędzeniem, nigdy nie miałem krwawień, często miewałem wyciek (czegoś) z odbytu podczas długiego siedzenia czy sporej aktywności fizycznej. Po zabiegu prawa strona odbytu jak nowa, natomiast po lewej homoroid dalej dokucza i podejżewam, że gumki się zsuneły z niego, co przy tej metodzie zdarza się. 

Jeżeli robisz to na NFZ to za staraj się stękać jak najbardziej, że dokucza ci to okropnie w życiu itd. Bo ja będąc na nfz u proktologa usłyszałem, że 2 stopień można leczyć czopkami, maśćmi i dietą. Mam wrażenie żę jakbym bardziej postękał i wiedział o metodzie barrona na tamtą chwilę to bardzo możliwe, że zrobiłbym to na nfz, a tak zdesperowany pobiegłem prywatnie i kosztowało mnie to sporo pieniążków i najgorsze, że dalej mam problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stachurski

Po gumowaniu spałem z lekkim bólem i 24 h po już biegam (lat 74). Ale wcześniej  lekarz zobowiązał mnie a robić zimne natryski wręcz lodowate na d..pę bądź po letnim podmyciu kawałek lodu zamiast do whisky  przyłożyć do odbytu. Niestety całkowity zakaz alkoholu w tym nawet nie ubłagałem piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 9 dzień kiedy miałem założoną jedną gumkę. W sumie to bezbolesne było pierwszych 6 godzin.Potem tyłek mi spuchnął jak po użądleniu pszczoły.Nie w środku lecz faldy skórne wokół odbytu.Cała noc męczarni żeby się wysikać. Na trzeci dzień  wykonałem telefon do lekarza informując go o moim złym samopoczuciu. Dowiedziałem się ,że" im gorzej tym lepiej" , zażywać paracetamol i czekać aż odpadnie. Czekam z niecierpliwością bo ani chodzić ani siedzieć. Myślę, że gumka jest na swoim miejscu bo niby dla czego byłaby ta opuchlizna. za 5 dni mam kontrolę to się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zabieg gumkowania w poniedziałek, bezbolesny- może trochę nie przyjemny. Noc przeszła w miarę, ale uczucie pelnego odbytu i parcia nieznośne. Lekarz wspominał żeby uważać i nie przeć bo to nie stolec. Następny dzień ból i parcie. Po zabiegu niby można wrócić do pracy... Ale jak? Nie mam pojęcia, dla mnie niewykonalne. Środa rano silny ucisk, ból i parcie. Na toalecie krwotok i trochę stolca, nadmienię ze dieta tylko płynna, ewentualnie kisiel. Przy podcieraniu gumka na papierze- od razu myśl że się zsunela bo wszędzie piszą że to trwa od 7 do 15 dni zanim odpadnie hemo. W południe taka sama sytuacja silne parcie i znów gumka... No nic, może chociaż przestanie boleć. Zapomniałam dodać że środki przeciwbólowe nic nie pomagają, a już próbowałam każdych. W piątek już bez sił telefon do lekarza o pomoc, on zerknął że wszystko w porządku hemo odpadły i musi się zagoic bo to ta rana boli. Przepisał tabletki przeciwbólowe i czekać. 

Gdybym miała komuś coś doradzić na ten ból to tylko nasiadowki z kory dębu i gorąca woda - tylko to przynosiło mi ulgę. 

No i nigdzie do tej pory nie znalazłam informacji czy możliwe jest odpadnięcie po tak krótkim czasie guzków, po dwóch dniach. Ale widocznie jest to możliwe. Na razie jest sobota i jest trochę lepiej po nasiadowkach. Wizyta w toalecie nieststy dalej boli, ale walczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.vykupspb.ru/ - Выкуп автомобилей аварийных машин марки JAC модели Allex, 1978 года выпуска, тип кузова универсал 3 дв. с объемом двигателя 2324 коробка передач механическая в Петербурге.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już swoje lata ma, ale chyba nadal jest na czasie. Dwa dni temu byłam na zabiegu gumkowania hemoroidów. Po wszystkim lekarz mówił żeby nie wypróżniać się 24 godziny. Wytrzymałam ok. 30 godzin i poszłam do toalety. Był lekki ból, wcale nie parłam. Na końcu stolca i papierze  zauważyłam ślady krwi. Zadzwoniłam do lekarza, który wykonywał gumkowanie i powiedział, że hemoroid odpadł i wszystko jest w porządku. Stąd moje pytania: czy możliwe żeby hemoroid odpadl dzień po zabiegu? Mogła zsunąć się gumka? Wszędzie w internecie piszą, że guzek odpada po ok. 7 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czytajac to forum odwlekalem zabieg bojąc się bólu.

wczoraj wkoncu się zdecydowałem. OdwiedIlem dokotora który zaproponował zabieg gumkowanie.sam zabieg to włożenie wziernika mało komfortowe natomiast zabieg bezbolesny.warto pójść do specjalisty, lekarz podczas zabiegu tłumaczył ze gumkę jeśli założy powyżej jakiejś linii to nie ma tam zakończeń nerwowych i nie boli. Tak było u mnie. Obecnie czekam na oderwanie hemka. Nic mnie nie boli a wypróżnienie rano bez bólu i problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, mija 10 doba od kiedy miałem zabieg gumkowania. Przez pierwsze 5 dni podczas dnia czasem obecne parcie na stolec które mijało. Nie brałem żadnych przeciwbólowych czasem tez miałem wrazenie spiętego odbytu oraz wzdęcia ale to chybanod lactozy by nie mieć zaparć. Stosuje dietę. Nie zauważyłem krwi. Obecnie czuje się bardzo dobrze wyprozniam się co rano żadnego bólu krwi ani dyskomfortu. Jedyne czego żałuje to ze tak długi odwlekalem ten zabieg. Myśle ze bardzo ważne to wybrać odpowiedniego specjalistę który wszystko wyjaśni i rozwieje wątpliwości a zabieg wykona prawidlowo bo niestety na rynku sporo partaczy

Edytowane przez Sebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×