Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gumkowanie hemoroidów metoda Barrona


Gość Lucjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie są zagrożenia takiej metody o której tu piszecie, bo chciałbym pozbyć się hemoroidów, które cały czas stanowią mi problem, i jeszcze mam pytanie o co chodzi w tym, że każdy człowiek ma hemoroidy nawet ten który nie ma choroby hemoroidalnej i po ich wycięciu już powrotu nie ma więc czy to będzie jakiś ich brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 12 dni po zabiegu założenia dwóch gumek. Wcześniejszą sytuacje opisywałem powyżej w dwóch postach. Myślałem, że wszystko jest OK i super się goi... Niestety wczoraj wieczór przezylem szok! Poszedlem do kibelka i chlus ! Zamiast stolca poleciała krew. Bardzo dużo. I tak było jeszcze raz. Nad ranem był już zwykły stolec pokryty krwią. Dziś jestem osłabiony. Był to swego rodzaju krwotok. Bardzo się przestraszyłem. Czuje lekkie mdłości i dyskomfort na dole... Mam nadzieje, że wsztko OK :( Nie wiem czy dopiero odpadł drugi guzek czy to rana puściła... Reasumując to jednak żałuje tego gumkowania. Jeśli wasze dolegliwości nie sa bardzo dokuczliwe to zostawcie to w spokoju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już 8 dzień po zabiegu. Nie ma na szczęście już takiego bólu, przeszedł około 3-4 dnia. Dłużej utrzymywał się ból przy wypróżnianiu, w sumie dalej go odczuwam, ale już znośny. Wcześniej w przypadku mocnego bólu przy wypróżnianiu (który potem utrzymywał się parę godzin) robiłem nasiadówkę w ciepłej wodzie i przechodziło. Natomiast pojawia się ból podczas siedzenia. Czy też tak macie po tylu dniach? jak siedzę trochę dłużej to zaczyna boleć w tamtych miejscach. Dodam, że guzki jeszcze mi chyba nie odpadły - nie czułem tego, nie było krwi, dalej odczuwam natomiast, że coś siedzi *w środku*. Generalnie także żałuję zabiegu, miałem bardzo lekkie objawy, a teraz wydałem masę kasy i nacierpiałem się, a końca nie widać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to tak jak ja. Zaluje. Choc mnie bolalo tylko pierwsze 20 godzin. Ale bol duzy. Teraz znowu stres czy nie mam jakiegos krwotoku. Wydalilem pewne ze 100ml krwi wczoraj i bardzo mnie to martwi. Doktorek poszedl se na wolne i nawet nie mam jak skonsultowac. Mam nadzieje ze wczoraj odpadl mi ten drugi hemoroid i teraz sie to zagoi i tyle... Adam trzymaj sie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kajtek :) W sobotę mam kontrolę o mojego łapiducha zobaczę co powie. U mnie nie ma krwi, wypróżniam się normalnie tylko z bólem i pieczeniem, które ustaje samoistnie po kilku minutach. Natomiast problem z siedzeniem, którego przed zabiegiem nie było. Najgorsze, że miałem bardzo małe hemki i małe objawy, okazjonalne przy wypróżnianiu było krwawienie i pieczenie, czasami wilgotność w tamtych miejscach. ale nic co powodowałoby ból. A po zabiegu jest teraz gorzej niż przed. Odnośnie Twojego krwawienia to nie bagatelizuj tematu, na innym temacie na tym forum facet opisywał, że może to być groźne - jeśli nie ma Twojego doktora, to spróbuj może do innego, ale nie trać czasu bo krew w tych ilościach to już nie przelewki. Tutaj opisuje to gość, pseudo SMERF : http://forum.echirurgia.pl/temat17066.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam dzwoniłem do lekarza i powiedział, ze to normalne. Ze tak może być. W sumie wypróżnienie z duza iloscia krwi miałem 3 razy. Jeśli się jeszcze raz powtorzy to ide do lekarza. Teraz tylko mam stolec pomazany krwią. Nie czuje bólu przy siedzeniu i przy wypróżnianiu. Problemem jest tylko ta krew... Czytałem już wcześniej wątek tego SMERFa i właśnie mnie to bardzo zaniepokoiło...Mam nadzieje, że to taki odosobniony przypadek i u mnie do takiego krwotoku nie dojdzie. Choć za pierwszym razem wydawało mi się na prawde sporo krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki update dla potomnych. Krwawienia na szczęście ustały. Nawet na stolcu nic nie ma. Od wczoraj niestety mam dziwne uczucie drapania i lekkiego bólu. Nigdy bym się nie spodziewal, ze to może trwac tak długo. Niedlugo będzie miesiąc od zabiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz drugi raz po . pierwszy byl okropny. Sam zabieg spoko. Lekarz wesoly. Dwie zewnetrzne. Po zabiegu 15 min jak zaczęło boleć to myslalam ze zamorduje wszystkich wokół. Scudaxa troche pomogla. Ciagle po niej przysypialam. Ale pozniej spoko. Obrzeki poschodzily . 4 dni. Temu zrobil mi 3 wewnętrzne. Bol taki ze scudaxa nie pomagala ale tylko 24 godZ. I przeszlo. Gorzej ze nie tylko wyproznic sie nie dało ale nawet siusiu. Godzinami na kibelku. Pozdrawiam odwaznych. Ja juz wiecej nie chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zbieg usunięcia jednego z trzech wczoraj tyle że nie gumkowanie a metoda evrf falami radiowymi dużo droższa niż gumki ale ponoć dłużej spokoju czuje się podobnie jak wszyscy inni co piszą na tym forum bez rewelacji ogólnie to przerypane nie życzę nikomu tego bulu bo naprawdę jest przej....ne!!! Ale zastanawiam mnie jedna rzecz z reguł każdy co piszę to ma trzy hemoroidy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 7 godzin po zabiegu gumkowania trzech dziadów. Boli...rwie caly tyłek, ani siedziec ani leżeć. Niestety moge brac tylko paracetamol bo karmie piersią. Lekarz dobrze o tym wiedzial i stwierdził że nie bedzie bardzo bolało i paracetamol wtstarczy. Mam nadzieje ze przetrwam moc i będzie lepiej jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin po zabiegu i jest coraz gorzej...paracetamol działa na 2 godziny i pozniej horror. Jakby przypalanie zelazem! Nawet na drugi dzień po cesarskim cięciu nie bralam już lekow a teraz nie moge wytrzymac! Żałuję że zdecydowałam sie teraz gdy karmię i znacznie obniza to moje możliwości środków przeciwbólowych! Z drugiej strony mój hemoroid jest juz III stopnia i bałam się ze pozniej będzie juz tylko skalpel!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 godzin po zabiegu. Po konsultacji telefonicznej zazylam ibufrofen ktory dziala lepiej niz paracetamol. Cały czas utrzymuje się stan podgoraczkowy. Konca męki nie widać, w sobotę na kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5tyg temu miałam zakładane gumki na 2 hemoroidy. To już mój trzeci zabieg gumkowania. Mam wrażenie, że jest coraz gorzej :( 3dni przespałam na tramal, po tyg zwolnienia musiałam wracać do pracy, choć nadal czułam dyskomfort. Ratowalam się przeciwbólowymi. Biegam do kibelka jak tylko coś włoże do ust. Nie zdążam dojść śniadania i już muszę biec, i tak po każdym posiłku. Czy ktoś też tak miał?? Ból na kibelku okropny i chwilę po. Obawiam się, że znów mi się zrobiła szczelina odbytu - po jednym gumkowaniu już tak było :( Coraz częściej nachodza mnie myśli, że tego się chyba nie da wyleczyć :( Boję się zajść w druga ciąże, bo to właśnie w ciąży zaczęły mi się hemoroidy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2018 o 20:32, Gość Mada napisał:

1,5tyg temu miałam zakładane gumki na 2 hemoroidy. To już mój trzeci zabieg gumkowania. Mam wrażenie, że jest coraz gorzej 😞 3dni przespałam na tramal, po tyg zwolnienia musiałam wracać do pracy, choć nadal czułam dyskomfort. Ratowalam się przeciwbólowymi. Biegam do kibelka jak tylko coś włoże do ust. Nie zdążam dojść śniadania i już muszę biec, i tak po każdym posiłku. Czy ktoś też tak miał?? Ból na kibelku okropny i chwilę po. Obawiam się, że znów mi się zrobiła szczelina odbytu - po jednym gumkowaniu już tak było 😞 Coraz częściej nachodza mnie myśli, że tego się chyba nie da wyleczyć 😞 Boję się zajść w druga ciąże, bo to właśnie w ciąży zaczęły mi się hemoroidy 😞

Porozmawiaj z lekarzem, bo to co opisujesz nie wyglada na tylko chemoroidowe problemy. Serdecznie wspolczuje i zycze abys wyzdrowiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 18:39, Gość Renia napisał:

dzis o 10tej mialam gumkowanie dwoch chemkow. Zabieg zero bolu i jak narazie mija 9 godzina i nic sie nie dzieje. Magia, zero bolu. Robilam zabieg w szpitalu na fnz.

Witam, tzn. że można to gumkowanie robić na nfz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie problem hemoroidów pojawił się z trakcie ciąży, po porodzie myślałam,że przeszło ale myliłam się. Na początku tego roku miałam zabieg usunięcia hemoroidów metodą gumkowania w szpitalu św. Elżbiety (Warszawa). Niestety zbyt długo zwlekałam z wizytą u proktologa bo uważałam, że mi to jakoś nie przeszkadza dopóki nie doszło do wypadnięcia ich 😕 Trafiłam na super lekarkę -Panią Agnieszkę Kucharczyk, która od razu przeszła do rzeczy przy czym była dyskretna i delikatna co dla mnie było bardzo ważne aby nie odczuwać dyskomfortu podczas wizyt u niej.Najmniej przyjemne i dziwne było badanie retroskopem. Ale po zabiegu mogłam spokojnie wrócić do domu.Pierwsze 3 dni po zabiegu pobolewało trochę ale nie było potrzeby zażywania środków przeciwbólowych. W chwili obecnej jest wszystko super- zero bólu i komfort wypróżniania powrócił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2017 o 15:30, Gość Krzysiek napisał:

A co powiecie o laserowym zabiegu usunięciu hemoroidów w prywatnej klinice? Bo chyba się na to zdecyduje, jeden wielki hemoroid cały czas podczas parcia wychodzi i skutecznie blokuje oddanie twardego stolca.

Robiłem i polecam. Ból jest bo chyba żadna metoda nie jest bezbolesna, ale jak dla mnie do przeżycia. Zdecydowanie lepiej niż gumki. tylko musisz zwrócić uwagę na jedną kwestię. Są dwa lasery a tym samym dwie ceny. Jedne to ok. 1500 a drugie to jakieś 5000 zł. Różnica spora, co nie? dlatego nie daj się nabrać. Ja się niestety nadziałem ale później trafiłem do dr Bednorza, który mi wyjaśnił różnicę. Pierwszy laser to tak jakby działał na zewnątrz hemoroidu, czyli że u podstawy się go laserem traktuje natomiast ten drugi to jest jak z żylakami. Włókno wchodzi do żyły i ją od środka zamyka. No więc ta druga metoda jest droższa ale skuteczniejsza. Życzę powodzenia z rozprawieniem się z tym dziadostwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Facet 43 lata

Zastanawiam się czy mi coś wogóle zrobili. Zabieg gumkowania na razie jednej sztuki zupełnie bezbolesny. Cztery dni po zabieguba ja nie mam najmniejszej oznaki bólu. Czy mogła się zsunąć gumka zaraz po zabiegu ? To dość dziwne ,że czuję się tak jak przed zabiegiem. Miałem 2 go stopnia i nie dokuczały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 11 dni po gumkowaniu 3 hemoroidów 2 II stopnia i 1 III stopnia. Podczas zabiegu dwóch gumek praktycznie nie poczułem, przed założeniem trzeciej lekarz zapytał czy w tym miejscu boli, coś tam lekko poczułem ale był to raczej ucisk niż ból wiec powiedziałem że nie i lekarz założył gumkę. Wydaje mi się że był to błąd ponieważ od 11 dni czuje w tym jednym miejscu straszny dyskomfort i pieczenie uniemożliwiające bez środków przeciwbólowych normalne funkcjonowanie, jazdę samochodem, nie mówiąc o jakimkolwiek wysiłku! Pierwsze 3 dni były nie do wytrzymania, bo tak bolało. Zjadłem w tym czasie pudełko nurofenu forte (20 tab. x 400mg ibuprofenu). Teraz ból trochę ustal ale pozostało ciągle to pieczenie, szczególnie po wypróżnieniu, dlatego ciągle biorę rano  tabletke a także na noc czopki Proktosedon. Odczuwam to punktowo, tak jakby w środku z lewej strony, uczucie jakby ktoś tam wbijał rozżarzony gwóźdź. I zastanawiam się czy to możliwe żeby po tylu dniach jeszcze tak trzymała się ta jedna gumka i robiła mi z tyłka jesień średniowiecza? Lekarz kazał przyjść na kontrolę za 3 miesiące ale jeśli tyle czasu będą się takie objawy utrzymywać to się prędzej wykończe psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeden dzień po gumkowaniu.Boli mnie okropnie i jeszcze do tego na zewnątrz wyszedł mi wielki "guz " wydaje mi się ,ze to ten po zagumkowaniu. Czy tak to tak wychodzi? Bo zaczynam się bać. Mam cały odbyt nim zakryty.  Z lekarzem u którego robiłam zabieg nie mogę się skontaktować. Cholera mnie bierze!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×