Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cystis serosa magna paraoviductalis


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżo po operacji torbieli jajników (?), na jajniku była torbiel o sr 10 cm, a lekarz mówił coś o jajowodzie. chciałam wiedzieć, czy usunięto mi cos więcej niż torbiel. przesyłam wynik badania po łacinie i bardzo proszę o interpretację. Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję. cystis serosa magna paraoviductalis Oviductus sine laesionibus folliculi Graafi multiplices dispersi partim cystici et corpora albicantia non nullia in fragmento ovarii. cystis serosa paraoviductalis. Zastosowane leczenie: cystectomia et tubectomia sin. resectio partialis ovarii sin. excisio duae cystes paratubariae dex. kefzol. metronizadol, fraxiparyna, furagin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

cystis serosa magna paraoviductalis - torbiel surowicza wielka okołojajowodowa Oviductus sine laesionibus - jajowód bez uszkodzenia folliculi Graafi multiplices dispersi partim cystici et corpora albicantia non nullia in fragmento ovarii - pęcherzyk Graffa wielopostaciowy, rozsiany częściowo torbielowaty i ciałka białawe nieliczne we fragmentach jajnika cystis serosa paraoviductalis. - torbiel surowicza okołojajowodowa cystectomia et tubectomia sin. resectio partialis ovarii sin. excisio duae cystes paratubariae dex. - wycięcie torbieli i jajowodu lewego. wycięcie części jajnika lewego. wycięcie dwóch torbieli okołojajowodowych prawych Wyniki świadczą o torbielach typu łagodnego, bez cech nowotworu, prawidłowy sposób postępowania leczniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×