Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone PDW


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

Witam. Jako że pisałem już na innych portalach i nie doczekałem się odpowiedzi, tym razem spróbuję tutaj. Miałem robioną morfologię i wszystko jest ok, oprócz jednej rzeczy, mam podwyższone PDW (19,4). Co to znaczy? Co jest ze mną nie tak? Czy to groźne. Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podwyższone RDW-V 14,6, PDW 21,1, MPV13,1, P-LCR 48,4 Moje dolegliwości od jakiegoś czasu to płytki oddech, po tym dostaje drgawek całego ciała, mrowienie w nogach, rękach, szczęce. Po tym w trybie statecznym miałam przyśpieszone tętno 149/90 Mój puls czasami wzrasta i maleje. Przerażenie mnie ogarnia i myślę o najgorszym:( tak już to w psychice utkwiło, że od razu jak wyczuje słabe bicie serca boje się, że wyzionę ducha*( Mam 24 lata, nie piję i nie palę Z rana mam zawsze zatkany nos, okropność, oddychać nie mogę*(.Pomaga mi otrivin, ale po jakimś czasie znowu mam zatkany nos. Wszystkie objawy zaczęły się od niewyleczonej anginy Jeśli ktoś ma takie objawy lub podobne, proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Stapler za odp. Od kilku dni nie nękają mnie drgawki, ale czuję, że cały czas mam słaby oddech:/ Czasami gdy cokolwiek przyjemnego czytam nasuwają mi się myśli, że umieram i od razu robi mi się słabo i tak jakby nie chce mi się oddychać*( albo przykre myśli jak np. samobójstwo albo o jakiejś tragedii, czy to w tv, czy internecie*(.Zaczęło się to wszystko od drgawek i po tym jakoś psychicznie podupadłam. Czy ja muszę się tez leczyć psychiatrycznie? Czy muszę łykać leki uspakajające albo jakieś antydepresanty? Czy ja mam jakąś nerwice lękową, nerwice serca, albo niedociśnienie??:(Nigdy czegoś takiego nie miałam. Faktem jest to, że szybko sie stresuje przy jakiejkolwiek sytuacji:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia poraz drugi

Ja mam podwyższone WBC 12,1, NEUT% 8,9, RDW-CV 15, PDW 22,8, MPV 13,4 P-LCR 49 obniżone LYMPH%18,9, Potas 3,59 Co może oznaczać taką *huśtawkę* Moje objawy to niedociśnienie, w nocy nadciśnienie, słaby oddech, złe samopoczucie. Przez to spać nie mogę. Raz trafiłam na pogotowie z wysokim ciśnieniem, już prawie oddychać nie mogłam.Podano mi zastrzyk w pośladek hydroxyzyne. Pomogło tylko na 20 min.zdążyłam wrócić do domu i po chwili znowu miałam nadciśnienie. Dodam, że od dawna mam nieregularne miesiączki. Czy w tym tkwi problem? Mam skierowanie do kardiologa dopiero na połowę marca*((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilabym o interpretacji... Moje wyniki to: PDW 20,4 norma 9,0-17,0* MPV 13,2 norma 9,0-13* P-LCR 47,3 norma 13,0-43,0* Neutrofile 6,02 norma 1,50-6,00 Neutrofile 63,9 norma 15,0-60,0* Eozynofile 1,2 norma 3,0-8,0. Reszta wyników jest ok. Co moga oznaczac te zmiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnaś udać się do laryngologa, który sprawdzi Twoją przegrodę nosową. Objawy świadczą o niedotlenieniu organizmu. Spróbuj zastosować paski na noc, które przykleja się na nos. Zastanów się czy nie jesteś wiecznie zmęczona dopiero wieczorem zaczynasz funkcjonować, czy nie przyłapujesz sie na tym, że co jakiś czas nabierasz ustami dużo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiacie na bardzo poważne tematy, ze zdrowiem lub brakiem zdrowia, a już napewno z wynikami idzie się do lekarza. Jak czytam te bredne odpowiedzi i porady i diagnozy to skóra mi drętwieje. Ludzie żyjemy w XXI wieku, *życie bez bólu* a wy sięgacie porad w necie i to u przypadkowych ludzi, strach pomyśleć jak można sobie takimi poradami zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×