Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak - usuwać, czy nie?


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ania 23

nie wiem co mam robić bo mam ich bardzo dużo a czy ta woda utleniona30%to działa niedaleko łokcia na nogach przed kolanami i to z tej strony i z drugiej na obuch nogach w pachwinach na rekach aż mnie drze ręka i noga ma tez kolo nerki co mam robic mam ich duzo nawet nielicze ich bo niezlicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może okazać się pomyłka w diagnozie tłuszczaka stwierdzonego badaniem USG pod pachami i okaże się podczas zabiegu, że to inne schorzenie, które nie było poprzedzone badaniem biopsji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej

Witam, jest niedziela 26.05.2013 zostałem przyjęty na oddział do wycięcia diabła, którego wychodowałem na karku. Myślę, że to właśnie on jest moim problemem z częstymi bólami głowy, mam 53 lata a boję się jak diabli. Ma około 5 cm, znieczulenie ma być miejscowe. Jak jutro to przeżyję to będzie fajnie, wszystko dokładnie opiszę krok po kroku. Do jutra paka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie wrociłem od lekarza okazalo sie ze mam tluszczaka na plecach pod lopatką. Bylem ze skierowaniem w szpitalu naczekalem sie chyba z 2godziny az mnie przyjeli diagnoza tluszczak i na inny budynek do rejestracji. Termin wizyty 21.11.2013 podkreslam ze dzisiaj mamy 4.06.2013 wiec prawie pół roku musze czekac */ wtedy chyba bedzie to badanie usg i zabieg odrazu. nie wiem czy mam isc szukac w innym szpitalu pomocy czy czekac spokojnie. co prawda nie boli nie przeszkadza jakos strasznie ale nie chce aby mi to uroslo nie wiadomo jak. Pozdrawiam Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ide dzis do lekarza bo paskuctwo mi na karku sie powieksza.Nie wiem wylecialo mi z tego jakby ropa nie ropa troche taka maz smierdzaca.Mam pietra bo ja to probowalem wyciskac,kolezanki zas mowily bym smarowal mascia ichtiolawa co za koszmar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A mi wczoraj wycięto tłuszczaka, który wyrósł sobie na ramieniu w okolicy obojczyka. Był dość spory. Zabieg w znieczuleniu miejscowym, kilka szwów (nie wiem ile bo dzisiaj mam zdjąć opatrunek), za tydzień zdjęcie szwów a za 3 tygodnie wyniki histopatologii. Zarejestrowałam się w przychodni do chirurga w zeszły czwartek ze skierowaniem od lekarza rodzinnego a już w środę było po wszystkim. Nie ma co zwlekać z zabiegiem, który jest całkowicie bezbolesny, ponieważ samo nie zejdzie tylko się rozrośnie i wrośnie głębiej. Zostanie mała blizna ale lepsza mała po 2 - 3 szwach niż po 5-6. NIE CZEKAJCIE - NIE WARTO!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja miałem wycięte dwa guzy 25.09.13r. wielkości 3-4cm, mimo znieczulenia coś tam jednak czuć, ale dałem radę. Za jakiś czas idę na wycięcie dwóch kolejnych na nodze ( udo) mają po kilka cm - teraz wiem, że nie warto czekać aż tak się rozrosną. Za 2 tyg. zdjęcie szwów, najważniejsze jest to, że już guzy nie będą przeszkadzać na ręce a potem nodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niewiem co to jest ale mysle ze jakis tłuszczak lub kaszak. Mam az 2 jeden na lydce drugi na posladku mam to prawie od 4 lat jest w malej wielkosci 0,5 mm na moje czy mozecie mi powiedzieć jak one tak naprawdę wygladaja i czy pobolewaja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia_zea

A ja to dziadostwo mam na plecach pod łopatką. Wymacałam tam coś jakiś czas temu i pomyślałam, że to od uderzenia albo jakiś owad. Kilka dni temu sobie o tym przypomniałam i się wystraszyłam , że to coś ciągle tam jest. Narośl miękka wielkośći 4×2.5. Jak to jest możliwe, że wcześniej tego nie zauważyłam? Czy tak szybko urosło .Widać zarys pid bluzkami. Zdecyduję się wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy tłuszczaków :) Posiadam je na ciele w znacznej ilosci. Parę dni temu poddałam się w szpitalu usunięciu kilkunastu...jest spoko goi się dobrze za parę dni idę na usunięcie szwów. Za jakiś czas z następnych partii mego ciała. Lekarz pierwsza klasa, wyszukiwal zmian podczas innych juz zaznaczonych do wycięcia. Osobie mu towarzyszącej się nie chciało mimo, że prosił, aby szukac. Niesamowite. Jest lekarzem, do ktorego ludzie-pacjenci lgną...nie ma się co dziwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam iść na zabieg tluszczaka z ręki. Bo mam na nadgarstku. Ktoś miał w tym miejscu? Jak wygląda wszystko po zabiegu? czy ręką będzie sprawna. Czy będzie duża blizna? jak czytałam na necie to pisali ze rękę trzeba unieruchomic i jakaś rehabilitację później. A się trochę obawiam. Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałam w okolicy lędźwi, pod skórą wyczulam guzka. Chirurg stwierdził, że tłuszczak i usunął mi to na znieczuleniu miejscowym. Dodam, że jak wyczulam od razu poszłam do lekarza. Nie bolało. I specjalnie nie boli (zabieg parę dni temu). Najbardziej boję się wyników badań. Chirurg po.wycieciu powiedział że na 90% tłuszczak. I martwi mnie te 10 % :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PRAWDA BOLI

Prawdziwy tłuszczak  to nie nowotwór a tylko tłuszcz zazwyczaj spowodowany jakimś urazem w tkance podskórnej !!!!!!.

Polecam dużo starsze książki medyczne gdzie jeszcze nie było mafii NFZ i FARMACEUTYCZNEJ !!!!!!!!!!!!!!!

Co do Pani guzka na policzku radzę sprawdzić czy tzw. kłaki nie wrastają w drugą stronę. 

Niestety ze względu na to że jesteśmy w czasach gdzie lekarz już nie bada tylko przepisuje antybiotyk lub leki na które ma umowę bądź operację gdzie płacą kasę to jest setek pomyłek ok 70 % tłuszczaków okazuje się że zrobiła się torbiel włosowata po prostu kłaki zaczęły rosnąc w drugą stronę . proste po zabiegu powiedzcie aby go przeciął gwarantuje że będą w środku kłaki . 

Kolejna sprawa migren ok 85% ludzi zamiast migreny " pseudo nerwowej czy od ciśnienia " zazwyczaj ma pasożyty o czym się nie mówi a wystarczy tabletka dla psa na robaki ale to tylko szczegół . 

Sprawdźcie sami jak zbierają 5 mln na operację na ostatni ratunek w TV , proszę się udać do Veta i spytać ile taki zabieg kosztuje u Psa o waszej wadze. Wypytajcie się o leki jakie będą , a będą te same co u ludzi. SSAK to SSAK a że ktoś się uważa za człowieka a nie jak nauka wskazuje SSAK NACZELNY - to potem ściągają z niego kasę .

CAŁA TERAPIA IMMUNOLOGICZNA JEST WARTA 2000 zł a nie 5 mln

POZDRAWIAM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie cale 2 tygodnie temu usunelam spod pachy... Nie radze nikomu by sie sie godzil na znieczulenie miejscowe. U mnie tak zrobili a tluszczak byl wielkości piłki golfowej i 3 razy dowstrzykiwali mi znieczulenie w jednym momencie natrafili na nerw .... Beczałam z bólu okropność... Teraz ściągnięcie szwów zobaczymy do lata jakie to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×