Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak - usuwać, czy nie?


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość graziaaa

Hej a ja mam chyba tłuszczaka w pachwinie.Zobaczyłam go 2 tygodnie temu...zrobił się na starym rozstępie. Oczywiście jeszcze jakiś miesiąc temu go nie miałam a teraz jest taki ok 1 cm. Zastanawiam się czy czekać czy iśc do lekarza. Ostatnio w ciągu 2 m-cy bardzo schudłam( 12 kg na diecie Dukana). Rozstępy krórych nie było prawie widać są fioletowe no i to *coś*. Myślicie, że to ma związek z dietą i może mi jeszcze coś podobnego się pojawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja si&#281* niespodziewanie dowiedzia&#322*am &#380*e ma t&#322*uszczaka. W czoraj by&#322*am po skierowanie dla mojej córci i przy okazji pokaza&#322*am nadgarstek mam gulke ok 3cm i wci&#261*&#380* ro&#347*nie my&#347*la&#322*am &#380*e to z wysi&#322*ku no ale doktor powiedzia&#322*a &#380*e to t&#322*uszczak przestraszy&#322*am si&#281* w mojej rodzinie umieraj&#261* na raka dziadek rok temu tato. Mam 2córcie. Czy badania s&#261* przed zabiegiem czy po. Dla mnie z&#322*o&#347*liwy czy nie ale to rak.wiem &#380*e panikuje ale si&#281* boje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przestańcie się bać, bo to jest niepoważne. Ja zwlekałem latami, miałem malutkie dwa guzki na głowie i na karku, po latach oba sporo urosły, zaczęło to bardzo nieestetycznie wyglądać, więc poszedłem do chirurga. Ten na miejscu znieczulił i wymontował to ze mnie, 0 bólu, słyszałem tylko jak wyciągał te torebeczki z tłuszczem, ta większa średnicy 4cm trochę nad lewym uchem, mniejsza ok 3cm u podstawy czaszki i po sprawie. Wyczuwałem jeszcze 3 inne, odczekałem kilka miesięcy i obecnie dzisiaj miałem wycinane pozostałe 3, wielkości groszku. Trwało wszystko 20min, 500zł i temat zamknięty, za tydzień zdjęcie po jednym szwie i koniec zabawy. Od lat mam krótko ścinane włosy, sam golę się maszynką na 3mm, zawsze jakoś zahaczałem, ciągły problem z tym, a od dziś absolutnie pozbyłem się tego cholerstwa i tylko modlić się, żeby nie wracało, choć to jest możliwe. Doradzam z pełnym przekonaniem usuwanie, nie boli, lekkie ukłucie przy znieczuleniu i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dzisiaj tj. 02.01.2012r bylem szczesliwym posiadaczem tluszczaka :D Jestem jakies 6godz po zabiegu i nawet glowa mnie nie boli (bo tam byl umiejscowiony ten tluszczak). Znieczulenie miejscowe, 20 minut roboty, i ja, pan rzeznik (pozdrawiam :D) i pani pielegniarka jestesmy zadowoleni :D Troche nieprzyjemne uczucie kiedy tam mi skrobal i ciagnal tego dziada, czulem jak cala skora na glowie mi sie napreza. Teraz jestem zadowolony, miesko wyslane do badan i za 3 tyg wyniki, za 2 tyg zdjecie szwow. Prawdopodobnie przez niego mialem czeste bole glowy wiec to kolejny plus ze wyciagneli mi to. Polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam guzka na łopatce jest wielkości śliwki i według mnie twardy. chirurg oglądał i powiedział że może to tłuszczak ale tak na pewno to powie po usunięciu i badaniu histopatologicznym. boje się że to może coś groźniejszego albo ze po usunięciu się *ze-złośliwi* i czy w ogóle to ruszać. najpierw chce zronic usg moze to cos podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamcia:)

Ja mam na głowie 4 guzki wielkości 1-1.5 cm i wyczułam 2 nowe. Dzisiaj mam konsultacje u chirurga zdaje sobie sprawę, ze trzeba je usunąć ale mam jednak stracha :( mam nadzieję, że wyślą to coś do laboratorium i wynik będzie pomyślny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też pojawiło się coś takiego pod skórą na wewnętrznej stronie uda, pod pośladkiem. Długo nie wiedziałam co to jest, a że nie bolało, to zwlekałam z wizytą u lekarza. Ale dziś już wiem - to był właśnie tłuszczak. Byłam dziś u chirurga. Najpierw obejrzał , diagnoza padła na tłuszczaka, ale powiedział, ze będzie całkowicie pewien, jak rozetnie. Nie zastanawiałam się długo, bo wyglądało to mało estetycznie. Znieczulenie miejscowe i za kilkanaście minut było po zabiegu. Nic nie bolało. Mam założone szwy, za 10 dni mam pokazać się na ich zdjęcie. Także nie zwlekajcie aż dziadostwo pod skórą urośnie większe niż jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moj wyhodowany tluczczak ? znajduje sie w okolicy prawego ramienia i dopiero za pare dni ide na wizyte do lekarza celem jak sie domyslam wyciecia i nie boje sie , szybciutko usune bo rosnie i niedlugo bedzie widoczny przez ubranie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem wlasnie po wycieciu tluszczaka ok. 4-5 cm srednicy z plecow. Zdjecie szwow za tydzien. Wszystko bylo przy znieczuleniu miejscowym. Czy ktos wie, jak traktowac to miejsce? Czy mozna czyms przemywac, czy poczekac na zdjecie szwow i nie tykac poki co. Co po zdjeciu szwow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego multum,przestałam już liczyć.Odziedziczyłam to po przodkach i *noszę z honorem *chociaż ostatnio chodzi mi po głowie aby się tego radykalnie pozbyć zwłaszcza tych na przedramionach,które są b.duże i widoczne.Nie wiem tylko czy znajdę lekarza który zgodzi się aby mi usunąć na raz 41 tłuszczaków.pozdrawiam.GAGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miesiac temu usunelam pierwszego tłuszczaka z przedramienia, nic strasznego, zabieg szybki i bezbolesny, dziś jestem po usunięciu dwóch tłuszczaków z wewnetrznej strony uda, chirurg zalecił usunięcie bo tłuszczaki mogą się powiekszać uciskać naczynia, zyły i tętnice, moga bolec wiec po co mi to?zwlaszcza ze moga sie uzłosliwic, jestem kobieta, mam 27 lat i ze względów wizualnych równiez warto się ich pozbyć, hmm ale w moim przypadku nie wydaje mi sie żeby robiono badania histopatologiczne....chirurg nic takiego nie zlecił wiec chyba miał pewność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Witam, Właśnie jestem po zabiegu usunięcia tłuszczaka z okolic brzucha. Był dość duży , zaczął mi przeszkadzać w codziennych czynnościach. No i po namysłach zdecydowałem sie na jego usunięcie. Teraz piszę do tych osób które się tego boją (ja też do takich należę / łem) - nie zastanawiajcie się jeśli te guzki Wam przeszkadzają!!! Zabieg jest w znieczuleniu miejscowym, bezpłatnie, miałem dwa zastrzyki znieczulające (czułem tylko ukłucie pierwsze, nic poza tym), później chirurg po nacięciu miejsca w którym był tłuszczak po prostu go wycisnął, złapał i odciął od tkanki, obejrzał czy nie ma nic jeszcze w środku i zaszył ranę. Zabieg trwał góra 10 - 15 minut ot tak z *lotu*. Czułem tylko dyskomfort psychiczny i gmeranie bo człowiek wie,że *coś* tam jest robione, żadnego bólu. Szycie składające sie z 4 szwów goi sie i nie boli. Naprawdę, nie ma się czego bać!!! Aha w trakcie zabiegu można poprosić o pokazanie tłuszczaka, lekarz mi go pokazał bez problemu, zapytał tylko jak długo tak piękny okaz hodowałem :) Mam jeszcze kilka tłuszczaków w różnych miejscach ale bardzo malutkich, myślę, że będę je sukcesywnie usuwał jeśli zaczną mi przeszkadzać, na pewno nie bedę czekał bo nie ma na co. Pozdrawiam strachliwych :) i do boju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie mi dlaczego mamie chirurg kazał podpisać zgodę na narkozę a nie znieczulenie miejscowe. Za tydzień ma operację tłuszczaka umiejscowionego pod pachą, na tyle pleców, średnicy ok. 8 cm więc spory. Lekarz nie chciał zrobić żadnej biopsji przed zabiegiem, tylko od razu skierował na oddział chirurgiczny na wycięcie tłuszczaka. Boję się i mama też.. Czy mają podejrzenie zezłośliwienia po wycięciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u głównego lekarza w miejscowości Polanów, ten rzekł do mnie że leczenie tłuszczaków jest jak walka z wiatrakami. Dziś wszystkich guzków mam już na całym ciele około 50. Czy mam teraz iść do weterynarza po skierowanie na jakieś oględziny. Ręce mi opadają jak czytam to forum. U mnie w miejscowości lekarze uprawiają jakieś pradawne rzemiosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakis czas temu wyczulam guzka w piersi I juz myslalam o najgorszym ze to rak poszlaw do ginekologa i tez go wyczul wiec dal mi skierowanie na usg i poszlam lekarz stwierdzil na szczescie (czy nieszczescie ze to tluszczak i do pewnosci dal skierowanie na mammografie i potwierdzilo sie ze to jednak tluszczak niejest duzy jakies 2 cm ale niechce go miec w sobie zwlasza ze boli od czasu do czasu wiec napewno go usune

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z podkarpacia

hej wszystkim. Od około 2 lat nosiłem tłuszczaka na plecach pod lewą łopatką wielkości około 4cm, 10 dni temu zdecydowałem się go usunąć, zabieg po znieczuleniu miejscowym trwał około 30 min, w trakcie okazało się że częściowo znajduje się on pod mięśniem i trzeba go było naciąć. Potem zszyto mięsień nićmi samorozpuszczalnymi a następnie na skórze załozono 4 szwy. Jestem już 3 dni po ściągięciu zewnętrznych szwów i nie wiem jak gługo będą się rozpuszczały szwy wewnętrzne bo cos mnie jakby w srodku lekko ciągnie. Ktoś moze wie kiedy mozna wrócić do wysiłku fizycznego(siłownia) po zszyciu mięśnia. Ślad zewnętrzny po zszyciu goi się szybko teraz czekam na wynik histopatologiczny i radze wszystkim, którzy to mają i jest to stwierdzone przez kompetętnego lekarza że jest to tłuszczak aby usunąć to zanim urośnie do większych rozmiarów, sam zabieg nie boli a Wy się lepiej poczujecie że pozbyliście się zbędnego szpecącego balastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Znalazłem zmianę wielkości ok. 1 cm w okolicy piersi, USG wskazuje, ze to tłuszczak. Przeczytałem dotychczasowe wpisy, znalazłem jeden wpis o przemywaniu woda utlenioną. Czy ktoś jeszcze próbował medycynę naturalną? Fragment wpisu „*…* jednak zacząłem się interesować medycyna naturalna i przeczytałem książkę jakiegoś autora *uzdrawiająca moc wody utlenionej* postanowiłem zaryzykować, bo nic mi nie pozostało i jak pisze autor przemywać tłuszczaka 30% roztworem wody utlenionej, na początku mniejszym można rozcieńczyć z woda. I co? Kaszak znikł teraz tylko został ślad zaczerwienienia i popękany naskórek, ale zregeneruje sie a ja juz nigdy nie chce widzieć chirurga, który mi walił głową o fotel, bo nie umiał wyciągnąć tłuszczaka i zaszył mi czoło z powrotem! 30 % wodę można kupić na allegro za 15 zł śmieszna cena za zdrowie i estetykę …*”*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×