Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Endoproteza stawu kolanowego


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałem się dowiedzieć iż mam mieć prawdopodobnie robione Endoproteza stawu kolanowego, czy po takiej operacji w pełni będę mógł funkcjonować stawem kolanowym, czyli uprawiać sporty rożnego typu, np.siłownia , bieganie, karate i inne ? i czy będę mógł obciążać staw kolanowy (np.Ciężka praca na budowie?) bez jakich kol wiek powikłań i problemów staw będzie w pełni sprawny? Mam 25 lat i czy tą endoproteza jak wstawią to ona już do końca życia będzie czy po jakimś czasie trzeba wymienić ? Jakie jest prawdopodobieństwo nie powodzenia po operacji? Posiadam Osteochondroza III Stopnia stawu rzepkowego-udowego lewego Minęło już 2 miesiące po artroskopi kolana, boczne uwolnienie rzepki a ja nadal dobrze nie mogę chodzić i same problemy z tym kolanem zamiast lepiej to gorzej, zrobiłem jeden pół przysiadł o kolano wielkości arbuza się zrobiło na drugi dzień.proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marta_23_7

Witaj Radku. Powiem szczerze, że będąc w szpitalu widziałam bardzo dużo osób po endo kolana i utrzymuję z nimi kontakt do dziś. Większość z nich nie ma problemów z normalnym funkcjonowaniem. Faktycznie nie można się przeciążać i nadwyrężać, bo generalnie masz w sobie ciało obce i nie można przewidzieć jego zachowania. Licz się z dość długą rekonwalescencją. A i jeszcze jedno, o endoprotezy z tego co wiem trzeba dbać i co kilkanaście lat wymienia się je. Nie chcę Cię w żaden sposób straszyć, ale po 2 miesiącach w szpitalu ortopedycznym sporo się dowiedziałam. Jeśli chodzi o artroskopię, to też miałam, z tym że łokcia. Nie było to dla mnie wbrew pozorom łatwe. Po 2 miesiącach nadwyrężyłam łokieć i wróciłam do szpitala ze stanem zapalnym. Radzę więc uważać na siebie. Trzymam kciuki, mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym dowiedzieć się coś na temat endoprotezy jak długo się czeka i czy ewentualnie można mieć obawy przed taka operacja.Lewe moje kolano jest już po operacji parę lat temu zerwałem więzadła i od tego czasu nie funkcjonuje wszystko tak jak powinno oczywiście była operacja i wstawiono sztuczne.Upłynęło już parę lat i kolano zaczyna bardzo dokuczać ponieważ są rożne opinie na temat endoprotezy zastanawiam się czy warto zaryzykować i poddać się takiej operacji.Chciałbym dowiedzieć się czy dość długo dochodzi się do sprawności mam 50 lat jeszcze pracuje praca jest fizyczna i tak naprawdę obie nogi mi są potrzebne.Bardzo proszę jeśli jest ktoś po takiej operacji aby napisał jak długo się leży w szpitalu jak można dokonać odpowiedniego wyboru jeśli chodzi o szpital jaka jest sprawność po rehabilitacji czy można normalnie funkcjonować pytam ponieważ opinie są rożne to zrozumiale jeśli można tez zapytać czy to jest bolesne w jakim stopniu występuje ból.Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem trzy lata po endo,po 3 zab, atroskopowych -poprawki mam nadal problem z zginaniem.ciagla rehab. bol roznie to bywa ale jestem na lekach p. bol. poprostu nie wyszlo mi dobrze albo blad lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endoprotezę wstawiono mi półtora miesiąca temu. Do dzisiaj prawie nie zginam kolana pomimo rehabilitacji(dotkliwy ból po wewnętrznej stronie), kolano mam ciągle spuchnięte i zaogniony szew. Pytam doświadczonych pacjentów, czy to norma, czy coś jest nie tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po operacji kolana prawego już 4 lata. Jestem zadowolona. Bez porównania to co było a jest. Nie przyjmuję żadnych leków. Chodzę dużo i dużo jeżdżę na rowerze. Lekarz zalecał mi jazdę tylko na rowerze stacjonarnym ale ja jakoś nie lubię takiej jazdy. Staram się uważać by się nie przewrócić. Poza tym chodzę też na gimnastykę i jak pozostali z sali podskakują ja stoję. Boję się o kolano. Biegać też nie biegam. Trzy miesiące po operacji byłam w sanatorium i na sali ze mną była koleżanka , która miała operację rok przede mną . Ona nawet nie pamiętała,że ,ma sztuczne kolano tak si dobrze czuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisłąw

a ja szukam kogoś, kto ma endo w obu kolanach, bo moje bolą mnie jednakowo mocno, czasem równolegle, a czasem na zmianę. jak się żyje z protezami w obu kolanach. Czy nie ma kłopotów z utrzymaniem równowagi. Mój ortopeda, wesołym tonem powiedział mi abym sie nie przejmował: *wymienimy panu stawy i będzie OK,* a ja po tych słowach byłem bliski zemdlenia. I jeszcze jedno: na ile niezbędna jest opieka domowników po powrocie ze szpitala. Mieszkam z niepełnosprawną córką /niedorozwój umysłowy/ i to ona wymaga pomocy ode mnie. dlatego skóra mi cierpnie na myśl o powrocie ze szpitala. kto się zajmie domem... mam 69 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×