Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystające kości pod kostkami


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na mojej prawej stopie od wewnętrznej strony tuż pod kostką pojawiło się *coś*. Wydaje mi się że to kość śródstopia która sie w jakiś dziwny sposób przesunęła i wystaje dalej niż sama kostka! gdy zegne stope do wewnątrz owa kość się chowa. na lewej stopie tez takie cos mi sie pojawilo ale jest duzo mniejsze. Mam to od ok 2 lat ale zauwazylem ze wystaje coraz bardziej. Czy to mozna jakos wyleczyc? Moze jakies specjalne buty albo wkladki? A moze operacyjnie? Dodam ze przy wysilku dluzszym spedzaniu czasu na nogach ta prawa boli mnie, ja mam 23 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Być może to po prostu ganglion czyli torbiel galaretowata będąca torbielą wywodzącą się z pochewki maziowej ścięgien. Takie zmiany raczej leczy się zabiegowo. Aby stwierdzić dokładnie co to jest i jak dalej postępować należy w tej sprawie skonsultować się z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest wcale miekki. twarde jak normalna kość. tylko nie wiem dlaczego tak wyszła, babcia moja ma takie tylko w innym miejscu pod duzym palcem u nogi od wewnetrznej strony tak sie robi starszym osobom. Co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Może to jakiś stan zapalny kości np. na podłożu reumatycznym przejawiający się nawarstwieniem kostniny okostnej. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z ortopedą. On po badaniu bezpośrednim wyjaśni czym może być zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo w prawym kolanie od zewnętrznej strony. jak zegnę kolano to wystaje mi taka twarda kulka podobna do kości, a jak wyprostuje to się chowa. Nic mnie to nie boli ani nie przeszkadza w chodzeniu. Może to z jakiegoś wysiłku. Kto wie co to może być to niech napisze będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ta sama kosc pod kostka... narazie nie boli mnei to ale mam dopiero 14 lat dopiero po urazie kostki zaczolem na to zwracac uwaga na prawej nodze ta kosc jest wieksza narazie z tym zyje ale musze porozmawiac z rodzicami i isc do specjalisty (ortopedy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam taką kość pod kostka u nogi. Najpierw mnie bolało u prawej nogi to pojechałam na prześwietlenie rtg i wyszło że mam stłuczenie.. Ale wskoczyło mi też w lewej nodze. I jak założe jakieś buty co są za kostki to nie umiem chodzić i mnie strasznie boli .. :( pomozcie! Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam takie kostki pod ta kostka wlasciwa, bylam u lekarza , lecz ten powiedzial ze mozna zastosowac zabiegi i narazie wypisal leki... Powiedzial ze w przyszlosci moge przejsc na to na operacje ale nie widzi zbyt duzego powodu.... Mam 16 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam na lewej ręce taką kość, ale nie przeszkadza mi to wcale, ale od paru dni zauważylam że mój 4 letni syn ma coś takiego na kolanie, ale normalnie chodzi i mówi że go nie boli, a lekarzy to sie strasznie boi, dlatego mam nadzieje że mu przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ty masz guzowatość kości piszczelowej tzn. górna czesc piszczela sie jeszcze nie zrosla ale to ci sie pieknie zrosnie i bedzie git tez to mialem nie gralem w pilke 2 tygodnie i wszystko sie zroslo i nie boli bz zadnych lekow i operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci się wydaje, że się przesunęła. Prawdopodobnie masz płaskostopie i podłużne i poprzeczne naraz. Trzeba zrobić rtg stóp w 2 pozycjach. Masz 23 lata i jesteś jedną z ofiar imbecyli-ortopedów, którzy chodza po szkołach i 95 % uczniów wypisują zaświadczenia o prawidłowej budowie, postawie, podczas kiedy ponad połowa nadaje sie do natychmiastowego leczenia. Twoje stopy są nieprawidłowo zbudowane już na stałe. Można było to wyleczyć kiedy byłeś dzieckiem, wczesnym nastolatkiem tj tylko tak długo, jak długo rosłeś. Obecnie możesz już tylko opóźniać, łagodzić, niwelować bardzo przykre skutki, które ciebie czekają od ok 45 -50 roku życia. Idź do rzetelnego ortopedy, tj takiego, do którego nie musisz wjeżdżać na wózku, by dostrzegł jakikolwiek problem. Zleci ci rtg, powie jakie ćwiczenia robić, jakie obuwie nosić lub wkładki. Z gotowych wkładek dobre są wkładki Relax-zapobiegające opadaniu sklepienia podłużnego i poprzecznego stopy. Kupisz w sklepach rehabilitacyjnych lub na allegro. Do nich należy nosić obuwie o 1 cały nr większe, gdyż *zmniejszają* but od wewnątrz. Nie kupuj wkładek, które sa profilowane tylko poprzez kształt gąbki, gdyz ta nie ma odpowiedniej nośności, musi być sztywny, nie uginający się profil od spodu, to ma *nosić* cały twój ciężar. Na upalne lato najlepsze - nie zwykłe klapki lecz japonki, jeszcze lepsze, jeśli profilowane tj z wypukłością podtrzymująca sklepienie, czasem bywają takie w normalnych sklepach. Unikaj obuwia o twardej, stukającej podeszwie, obcasie. Do chodzenia: sportowe buty służące do biegania tj mocno amortyzujące. Lub zwykłe wygodne + wkładki jw. Najlepiej na zmianę, żeby nie rozleniwiać wkładkami pewnych mięśni stóp. Pilnuj wagi ciała, im mniejsza, tym lepiej. Nie możesz wykonywać pracy związanej z dźwiganiem ciężarów, jeśli taką masz - zmień zawód raz na całe życie. Kiedy boli = za dużo chodziłeś (stopy muszą odpocząć) lub chodziłeś w nieodpowiednich butach np o twardej podeszwie. Kiedy mocno boli: smarowanie żelem p. bólowo - p. zapalnym typu Naproxen lub spray Elmetacin i do łykania np Voltaren, wszystko bez recepty. Generalnie stosuj to od razu na początku wystąpienia problemu, nie czekaj na nasilenie. Można kupić masażery wodne do stóp z wibracją, ale moczenie nóg w letniej wodzie z solą do stóp tez dobrze robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 lat i też mam taką kość jak bym miała 2 kostki Strasznie się boję (będę miała operacje) nigdy nie miałam nic złamanego tylko raz miałam guza na głowie i dlatego chciała bym siędowiedzieć czy zabiegi bardzo bolą i czy oni usypiają Proszę o odpowiedź naprawde bardzo się boję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to mam. I jest to deformacja spowodowana albo nieprawidłowym obuwiem, uprawianiem sportu, niedoborem witamin odpowiedzialnym za roźwoj kosci. A inny powod to napiecie nerwowe ktore czesto osadza sie w stopach i powoduje ich deformacje. Spróbuj sie połozyc na lozku i skup uwage na srodstopiu nie napinajac go przez dłuzszą chwile. Obserwuj co sie bedzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja corka ma 7 lat jest dosc qktywnym dzieckiem od kilku dni ma jakby wlasnie 2 kostke i ogolnie kosci z boku stopy sa wystajace na drugiej tego tak nie widac ale tez sa .boli ja to przy doktyku powiwdziano nam ze ma zapalenie ze ma odpoczywac nie obciazac tej nogi ale przy jej charakterze to raczej ciezko bedzie co moge zrobic zeby jej ulyc troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy takie 2 kostki to koalicja skokowo pietowa ,jest to koalicja chrzestna lub wloknista,najczesciej ze zmianami odczynowymi, mozna z tym zyc,chic bedzie to bolesne zwlaszcza dla osob uprawiajacych sport w wiekszym wymiarze,,, konieczna wizyta u dobrego ortopedy,najlepiej zrobic rezonans,wtedy dokladnie widac gdzie jest problem,,bez tego zaden ortopeda nie jest wstanie precyzyjnie okreslic powodu tych zmian, jeden powie ze to stluczenie ,drugi ze zapalenie a tak naprawde kazdy bedzie zgadywal, pozdrawiam ps-syn ma 10 lat,od okolo 1 roku pojawila sie dodatkowa kostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×