Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Najpierw guzek piersi potem usuniecie przetoki


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem 31.01.2010 przeszłam operację usuniecia torbieli ropnej z lewej piersi po czym po tygodniu trafiłam z krwiakiem na szwie zostalo to naciete i oczyszczone po powrocie do domu zauwazyłam wycieki ropne z krwią zgłosiłam to do swojego onkologa który zlecił nastęne USG i po wyniku zapadła decyzja nastepnej operacji usunięcia przetoki 21.04.2010 była operacja po czym w 7 dniu dostałam krwotoku miedzy szwami z tej piersi lekarz prowadzacy stwierdził ze to normale ze rana sie oczyszcza. Strasznie sie niepokoje bo mam dopiero 19 lat i nie wiem co mnie jeszcze czeka z ta piersią Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To częsta sytuacja takie krwawienia po takich zabiegach. To raczej nic niepokojącego skoro tak mówi chirurg prowadzący. Jeśli nie ma ropnej treści to powinno być wszystko w porządku. Proszę spełniać zalecenia lekarz prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sylwia.Piszesz krwotok z piersi?Krwotok to krew leje się strumieniem.Najwidoczniej rana się oczyszcza.Chyba lepiej żeby wypływało na zewnątrz niż zamknęło się i zbierało pod skórą.Musisz chodzić regularnie do poradni na zmianę opatrunku.Najlepsze byłoby żeby opatrunek zmieniała ta sama pielęgniarka.To ona widzi czy dzieje się coś złego .Przetoki to taka choroba ,że potrafi się odnawiać.Nie myśl ,że to błąd chirurga .Sama obserwuj przy opatrunku jak to wygląda.Mierz temperaturę,dotknij piersi i zwróć uwagę czy nie jest gorąca lub zaczerwieniona.,obrzęknięta,bardziej tkliwa.Myślę ,że wszystko okaże się tylko trochę wyolbrzymione.Dlaczego nie rozmawiasz o tym z kimś z Twoich najbliższych?j Masz ochotę porozmawiać to masz maila sylkaf@op.pl---twoja imienniczka--nieco starsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 36 lat 5 lat temu wyczulam guzek w piersi odrazu poszłam na usg prywatnie oczywiscie bo ile trzeba na fundusz czekac chyba wiekszosc wie.Nie chciałam czekać bo moja mama zmarla na raka piersi Okazalo sie ze to tylko torbiel kazano mi obserwować to itd Po pól roku zrobil mi sie pierwszy stan zapalny piersi(nie karmilam piersia) i co antybiotyki potem ciągle nacinanie bez znieczulenia ciągle plukanie piersi. Ból. Ból. Ból! !!przerwa trwała ok 5 mc potem ta rana sama sie otwierala gdy byla ropa itd przez pare lat obecnie od roku chodze ciagle ze stanem zapalnym z ropniami na pól piersi!!!Wreszcie trafilam do lekarza ktory mi to usunie bo przez te lata wszyscy mowili tylko o obserwacji dodam jeszcze ze mialam jedna przetoke kiedys a teraz jest ich kilka a pierś od paru tygodni jak kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×