Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie po artroskopii kolana


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Miałem zszytą łąkotkę 4 tygodnie temu. Aktualnie robię różne ćwiczenia izometryczne . Mam nie obciążać przez 6 tyg i chodzę ortezie z *zegarem*. Ciągle mam obrzęk. Rehabilitanci się dziwią, że taki duży, z drugiej strony mówią, że to normalne i że tam raczej nie ma nic do ściągnięcia. Kolano się jakoś nie grzeje, nie boli mnie. Jednak czasami odczuwam takie niemiłe kłócie wewnątrz kolana (wg mnie nie są to rany pooperacyjne), ale jak by właśnie wewnątrz kolana (być może jest to coś z łąkotką). Nie jest to bolesne, ale psychicznie nie pozwala mi na jakieś ruchy. Mam wrażenie, że to jest tylko przy niektórych ruchach, i chyba jest to w momencie kiedy niechcący podnoszę samą doną część nogi (od kolana w dół). Jeżeli robie ćwiczenia z kolanem wyprostowanym wszystko jest ok. Pytanie, czy po 4 tyg po operacji ma prawo coś tam jeszcze się goić (implant itp) i stąd te odczucia, czy nie ma prawa być żadnego takiego odczucia i odrazu do lekarza mam iść ? Może stąd też ten obrzęk się utrzymuje ... sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, ja też mam takie kłocią w kolanie i jest to zwyrodnienie stawu kolanowego w moim przypadku 3 stopnia w skali na 5, jestem 1 miesiąc po artroskopii kolano (boczne uwolnienie rzepki) ,nadal spuchnięte mam kolano i ledwo co chodzę, lekarz mi dał skierowanie na DKF i na POLE MAGNETYCZNE które ma mi pomóc, zobaczymy,ja osobiście proponuje iść do lekarza po skierowanie na fizykoterapie , ale niech to specjalista zadecyduje co masz zrobić pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Ja chodzę już na pole magnetyczne, krioterapie i kinezyterapie.. W sumie już miałem chyba po ok 8-9 zabiegów. ale jakoś poprawy nie widzę. Ciągle opuchlizna jest. Mam nadzieje, że sie wchłonie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem jeździć rowerem bez nacisku na kolano i lepiej mi jest niż po tych zabiegach w dodatku biorę tabletki na kolana które czuje że pomagają iż jeszcze nie dawno miałem kłucia w kolanie a na dzień dzisiejszy ustąpiły a jestem pół tora miesiąca po artroskopi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalia. L.

Ja także odczuwam kłocie ale mi jeden lekarz mówi że to łękotka a drugi mi mówi że to wiązadło. Już sama nie wiem co mam o tym myśleć. Kolano nadal kłóje a lekarze nie wiedzą co mi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zajde do lekaza i w szfajcari 100tki razy bylem bo chodzic niedalem rady a pracowac trzeba i w angli to samo albo sa tumanami albo niewiem z kosmosu tych lekazy wzieli jedna odpowiedz ma man starsze kolano od siebie o 10 lat no ladnie a mam dopiero 34 lata dziadek 70letni szybciej chodzi niz ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×