Ropień na twarzy

u?ytkownik
Gośka

Ropień umiejscowiony na policzku w okolicach oczodołu został nacięty przez chirurga, oczyszczony i założono maść z antybiotykiem. Założono jałowy opatrunek. Następnie skórę przemywano Octeniseptem i wodą utlenioną. Po 2 dniach zauważono zgrubienie pod skórą. Czy ropień mógł ponownie narosnąć?
Czy rana nie oczyściła się, ponieważ nie założono sączka? Jak dalej postępować?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Czy ropień mógł ponownie narosnąć?
- bez badania trudno określić, trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga, być może rana za wcześnie się zamknęła
Czy rana nie oczyściła się, ponieważ nie założono sączka?
- może rana właśnie za wcześnie się zamknęła i wznawia sie ropień
Jak dalej postępować?
- trzeba pilnie skonsultować się ponownie z chirurgiem

u?ytkownik
kasia

Witam
od paru lat borykam się z tym samym problemem musze uważać na wszystko co robie ,chodzi o moją twarz , mam to od paru lat pojawia się na brodzie robi się mały punkcik taki jakby syfek (nigdy tego nie wyciskam ) a na drugi dzien mam całą brode w ropie jedna wielka rana , pozniej sączy się sie tego ropa zasycha robią się strupki i za 2 lub 3 miesiące mam to samo.uzywałam roznych masci ichtialowych i innych ,ostatnio dostałam od chirurga antybiotyk ale to nic nie pomaga , mój chirurg nie jets w stanie mi pomoc ponieważ jak z tym ide do niego to już sa strupki i nie widzi tego jak wygląda rana dlatego nie jest w stanie mi pomoć , ponieważ jestem za granicą nigdy nie pojawia mi się to w Polsce.
niewiem przez co to może byc , zastanawiałam się ze może przez solarium , przez to że zmarzne na dworze , co to może być jak to leczyć ?wtym momencie to mam i jets bardzo brzydkie , mogę wysłać zdjęcie żeby Pan Doktor spojrzał na to .czy coś takiego idzie usunąć laserem a nie chirurgicznie , dodam że mnie to bardzo boli , do tego dostaje czasem gorączki , wygląda mi to na wrzoda który siedzi głęboko w skórze ,
proszę o pomoc niewiem gdzie się z tym udać , moze jakieś prześwietlenie idzie zrobić brody jak tego juz niema na zewnątrz .
proszę o rade.
pozdrawiam

u?ytkownik
stapler

Na pewno trzeba by z ropnej wydzieliny z tej zmiany zrobić posiew. Być może zostanie wyhodowany gronkowiec złocisty bardzo odporny na leczenie. Trzeba ocenić jego wrażliwość na antybiotyki i dopiero wprowadzić po tym wyniku odpowiednie leczenie.

Twoja odpowiedź