Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy członek w spoczynku


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu borykam się ze zjawiskiem twardego penisa w stanie spoczynku. Jest twardszy niż kiedyś, ściskając go można wyczuć w środku grubą żyłę a raczej pogrubioną cewkę gdyż to stwardnienie głównie jest od dołu. Przebiega przez jądra i idzie niżej. Ostatnimi czasy tzn jakieś 2-3 miesiące temu miałem zapalenie żyły albo zaczopowanie gruczołu, ponieważ na grzbiecie penisa byłą twarda grudka. Z czasem to ustąpiło i zaczęło się dziwnie w jądrach coś na styl żylaków powrózka nasiennego. Lewe jądro niżej, po wymacaniu czuć jakby żyły. Udałem się do urologa, zrobiłem usg jądra i nic nie wykazało niepokojącego. Jedynie więcej płynu w okolicach lewego jądra. Dodatkowo zbadał mi gruczoł krokowy, czuć było dyskomfort delikatny. Powiedział, że nie są to żylaki i nie ma powodów do zmartwień, taki stan może trwać od 3-6 tygodni. Może to być przyczyną zapalenia gruczołu. Zapisał mi acard, tadenan, dicloberl. Nie ukrywam, że mam obawy co do tego leczenia gdyż nie wiem czy bedzie skuteczne. Zażywam leki przez tydzień i jest lekka poprawa jąder lecz nic nie zmienia się na penisie. Moim zdaniem zbagatelizował penisa bo mało się tą sprawą interesował. W dniu wizyty u urologa zaczął się częstomocz, myślałem że to ze stresu ale on trwał, oddawałem mocz co 2 godz z czasem jednak ustępuje to zjawisko. Osłabł także wytrysk, nie strzelam nasieniem jak dawniej. Proszę o jakąś poradę, co może być przyczyną twardego penisa? Nic mnie nie boli, czuje się dobrze ale to dziwne zjawisko mnie irytuje. Mam 24 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Możliwości może być kilka. Pierwsza z nich to zaburzenia w przepływie krwi i tworzenie się zakrzepów w żyłach prącia, co utrudnia odpływ krwi i powoduje, że wzwód jest przedłużony. Drugą możliwością jest zapalenie cewki moczowej i gruczołu krokowego. Stąd w związu z tym leczenie zalecone przez lekarza i tu by pasował częstomocz. Najlepiej stosować się do zaleceń lekarza i ewentualnie skonsultować się z nim po 2-3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dotyku penisa w spoczynku wyczówa się jakby spuchnięte ciała jamiste lub cewkę moczową, sięga to aż poprzez calą długość penisa, jądra, w okolice krocza. Czy to może być objaw zapalenia prostaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne objawy od blisko roku chyba z powolnym pogarszaniem, tzn w spoczynku penis czesto jest twardy (nie mowie tu o wzwodzie), a gdy robi sie miekki to jest jak gdyby zbyt miekki i *zflaczaly*, czesto wlasnie wyglada to jakby ciala jamiste byly napuchniete, szczegolnie u podstawy, do tego uwidocznily sie liczne zylki wyraznie wyczuwalne pod palcami, wyczuwanie penisa w obrebie cial jamistych jest jakby oslabione, *stlumione*... czy uporal sie pan jakos ze swoim schorzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam te same objawy, o których pisze Marcin w pierwszym poście: *zjawiskiem twardego penisa w stanie spoczynku. Jest twardszy niż kiedyś, ściskając go można wyczuć w środku grubą żyłę a raczej pogrubioną cewkę gdyż to stwardnienie głównie jest od dołu.* U mnie było to poprzedzone pieczeniem podczas oddawania moczu oraz pieczeniem i bólem podczas wytrysku. 2 tygodnie temu byłem z tym u urologa (posiew moczu jałowy, chlamydia ujemna, ureaplasma i mycoplasma ujemne). Lekarz stwierdził i tak, że to zapalenie prostaty. Skończyłem brać Augmentin, teraz przesiadka na Tarivid. Cały czas biorę dodatkowo TamsuGen i brałem czopki Dicloberl. Pieczenie podczas oddawania moczu ustało, ale członek dalej jest twardy, zwłaszcza od dołu (pogrubiona cewka?). No i w dalszym ciągu kapie z niego po sikaniu... Są to objawy zapalenia prostaty? Podczas wizyty wspomniałem lekarzowi o opuchnięciu/stwardnieniu od dołu prącia, ale jakoś nie skomentował tego. Może to jakieś zapalenie cewki tylko? Czy coś takiego może być spowodowane tym, że coś dostało się do cewki? Jakiś paproch czy inna bakteria tam zalega? Z góry dziękuję za odp! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również borykam się z tym problemem od prawie że miesiąca. Trzon penisa w stanie spoczynku jest bardzo twardy, choć nie cały czas w ciągu dni. Takie stwardnienia miewam z 6 do 10 razy dziennie. W prąciu wyczuwam lekkie swędzenie. A wszystko zaczęło się od masturbacji, kiedy po niej zacząłem miewać silne skurcze trzonu penisa i moszny. Pięć dni temu masturbowałem się i ledwo co dostałem małego wzwodu dostałem również wytrysku. Penis tylko wydłużył się, nie grubiał jak przy normalnym wzwodzie. Po tej masturbacji jakby wszystko wróciło do normy, przestałem miewać skurcze i te stwardnienia penisa, no może lekkie stwardnienie, ale nawet nie zwracałem na to uwagi. Trzy dni temu znowu onanizowałem się i w sumie wzwód był ok, ale po wytrysku znowu dostałem skurczy no i znowu zaczęło się z tym twardnieniem. Dzisiaj w nocy strasznie mnie piekło w prąciu, jakby coś mi się tam paliło. Ehh, cały czas się jakoś tak dziwnie czuję, senność przez cały dzień i jakiś taki słaby jestem. :( Panowie, czy przy waszych podobnych problemach również tak dziwnie się czujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam to samo. Wieczorem po masturbacji zacząłem czuć najpierw swędzenie w końcowej części cewki moczowej które potem przerodziło się w silne pieczenie. Od tamtej pory mój penis w stanie spoczynku jest bardzo twardy, co prawda nie boli ale trochę mnie ta sytuacja niepokoi. Od dwóch dni biorę Polvertic 16 mg na szumy w uszach, czy to stwardnienie prącia może mieć związek z przyjmowaniem tych leków? Czy ktoś wie czym mogą być spowodowane te nagłe zmiany w *twardości* penisa w czasie spoczynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawrotów głowy nie mam, aczkolwiek stany podgorączkowe się zdarzają (przeważnie 37,1), co do senności to trudno powiedzieć ale raczej nie mam z tym problemu. Dodam że od paru dni jest lepiej, sztywność pomału zanika a czasem w ogóle jej nie ma. Wygląda na to że ten stan nasila się w nocy i z samego rana bo wtedy właśnie penis jest najbardziej twardy, w ciągu dnia jakby owa *twardość* zanikała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Panowie czy ktoś z was dowiedział się coś na temat twardnienia penisa? Borykam się z tym samym problemem o którym jest powyżej bardzo proszę o jakieś informacje. Już jestem zmęczony psychicznie bo leczenie nie daje efektów, a stwardniała część prącia nie rośnie prawidłowo podczas erekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to od kilku miesięcy.Najpierw zaczęło się od osłabienia erekcji, penis był ciągle sflaczały a teraz ciągle mam problemy z erekcją, penis robi się w spoczynku taki jakby bezwładny i ciężejszy a przy wytrysku jest zbyt twardy i ciężej jest dojść.W dodatku odczuwam w ciągu dnia ciągłe skurcze takie jak chwilę po orgazmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam podobne objawy jak w opisanych przypadkach, tak samo urolog nie mógł zdiagnozować przyczyny. W końcu trafiłem do lekarza, który ocenił, że to problem pochodzący od kręgosłupa, lekki ucisk wywołany w miejscu kręgów może spowodować bóle i opisywane problemy, zwykły urolog raczej tego nie zdiagnozuje. Musi to zobaczyć specjalista zajmujący się nerwami przy kręgosłupie. Nie mam jeszcze informacji na temat leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×