Bóle brzucha, burczenie, uczucie pełnosci, wzdęcia i nudności

u?ytkownik
ewelina

Mam 26 lat,rok temu miałam wykonaną kolonoskopię z powodu bólów odbytnicy,naprzemiennych zaparć i biegunek,śluzu w kale itp,podczas tego badania lekarz stwierdził hemoroidy,przez ten okres doszły nowe dolegliwośći tj,bóle brzucha,burczenie,uczucie pełnosci,wzdęcia,nudności dodam że nigdy nie miałam krwawienia a to główny objaw hemoroidów,czy lekarz mógł postawic złą diagnozę i czy powinnam wykonać to badanie ponownie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Dobrze by było oczywiście ponownie wykonać kontrolną kolonoskopię z uwagi na pojawienie się nowych dolegliwości. Nie zawsze hemoroidy muszą krwawić (tylko 20-30% hemoroidów). Są dobrze wyczuwalne nawet w badaniu przez odbyt palcem i trudno postawić w tym wypadku złą diagnozę. Możliwe, że w Twoim przypadku rozpoznanie to zespół jelita drażliwego, gdzie dochodzi do zaburzeń czynnościowych jelit bez zmian patologicznych w ich obrazie. Dlatego kolonoskopia i inne badania mogą być wtedy prawidłowe.

u?ytkownik
kinia

Mam 23 lata i lekarz stwierdzil u mnie hemoroidy jednak boje sie ze moze to byc cos gorszego czeste bole brzucha i nudnosci mnie przerazaja co robic czy to moze byc nowotwor przez nieleczone hemoroidy

Twoja odpowiedź