Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bioprazol i ranigast na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy


Gość Gosia K

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze. Mam przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Miałam też hp. Brałam dwa antybiotyki przez 12 dni i przez miesiąc controloc. Już na następny dzień jak skończył mi się controloc wystąpiła zgaga. Zażyłam ranigast i mi przeszło. Jak długo mogę stosować ranigast? Na ulotce jest napisane, że tylko kilka dni. A może bioprazol jest lepszy? Jak długo można go zażywać? Gastroskopię mam zaleconą dopiero za trzy miesiące. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo mogę stosować ranigast? - można stosować często, przez długi czas, z krótkimi przerwami A może bioprazol jest lepszy? - oczywiście leki typu inhibitorów pompy protonowej są lepsze (np. Bioprazol) - najlepiej stosować go jeszcze przez około miesiąc, a nawet dwa, ale w mniejszych dawkach - decyzję w sprawie leczenia jednak powinien podjąć lekarz po bezpośrednim badaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Byłem na gastroskopii 3 mieś. temu. Zdiagnozowano u mnie kaskadę żołądka oraz zapalenie ścianki żołądka (niewielkie) i początki choroby refluksowej przełykowo-żołądkowej. Leki, które dostałem są strasznie drogie i już mi się pokończyły. Czy mogę zamiast Conroloc brać tańszy i łagodniejszy Bioprazol? Jak długo można przyjmować tego typu leki (nhibitory pompy protonowej) i czy jeśli objawy złagodniały to postępuję słusznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także na początku korzystałam z ranigastu ale tak jak Pan powiedział, leki takie jak bioprazol są zdecydowanie lepsze. Skonsultowałam się jeszcze z moim lekarzem i zaczęłam brać bioprazol, naprawdę skutecznie działa. Na początku brałam ranigast bo wychodził znacznie taniej a bio był dość drogi, teraz kupuję go w łódzkiej aptece za grosze za niecałe osiem złotych więc w takiej sytuacji lepiej brać bioprazol. Na mnie znacznie lepiej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*- można stosować często, przez długi czas, z krótkimi przerwami* Wyjątkowo nie cierpię tak nieprecyzyjnych określeń. Dla jednego chwila to minuta, dla drugiego 5 minut, a jeszcze dla innej osoby 15 minut, czy więcej. Co to znaczy *dłuższy czas*? Kilka miesięcy, kilka lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, to by było dobrze wiedzieć... Gdzieś czytałem, tylko nie umiem teraz na upartego tego znaleźć i szukam, że Ranigast można stosować cały czas (w rozumieniu codziennie, cały czas, jeśli zachodzi taka potrzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , chciałam zapytać czy po leczuniu zapalenia dwunastnicy i helikobakter , dwoma antybiotykami jest mozliwosc nie wyleczenia , antybiotyk brałam 11dni. w tym esomeprazolum 40 mg. pytam , poniewaz nadal żle sie czuję , leki osłonowe brałam .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×