Torbiel okołokorzeniowa kręgosłupa

u?ytkownik
Ewa

Badanie MR kręgosłupa L/S:
Cechy lumbalizacji kręgu S1.
Obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału krążków m-k L4/L5 i L5/S1.
Nie uwidoczniono wypuklin/przepuklin krążków m-k.
Otwory m-k bez cech stenozy.
Na poziomie S3 torbiel okołokorzeniowa o śr. ok. 11mm.
Nadżerka w przedniej części górnej blaszki granicznej trzonu S2.
Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.


Co mogę się spodziewać po tym wyniku? Nic nie rozumiem, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć prosto co to oznacza? Jakie jest leczenie? Nadmienie tylko, że okropnie boli mnie kręgosłup. Dostałam zastrzyki domięśniowo ale ani trochę po nich nie ulżyło. Nie mogę chodzić i wykonywać podstawowych czynności np. tj.: obieranie ziemniaków. Wszystko na siedzący. Proszę o pomoc...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Raczej wynik nie budzi zbytniego niepokoju, zmiany zwyrodnieniowe są niewielkiego stopnia, zaś torbiel mała, to zmiana łagodna, wymagająca tylko obserwacji i nie powinna wywoływać dużych dolegliwości bólowych. Myślę, że leczenie farmakologiczne i rehabilitacja powinny w tym przypadku być wystarczające. Oczywiście warto byłoby jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem.

u?ytkownik
Ewa

To samo mówi mi neurolog, że nie powinna wywoływać dużych dolegliwości bólowych, a mimo to po ćwiczeniach ruchowych boli jeszcze gorzej. Na początku myślałam, że to przejściowe, ale zanim skończyłam 10 zabiegów to wyłam z bólu jeszcze bardziej. Nawet musiałam sięgnąć po środki przeciwbólowe silniejsze bo te podstawowe bez recepty nie pomagają do tego stopnia, że rano z łóżka nie mogłam się podnieść. Jeśli ta zmiana jest łagodna to czemu tak boli, gdy stoję. Ja mam dopiero 35 lat. To co jak będę starsza, jak już żadnych prac stojących nie mogę wukonywać. Jak robię coś chyłkiem to nie mogę się wyprostować. Wszystko zrobię ale na siedzący.
Neurolog opisał, obustrona dyskopatia i lumbolizacja, czy coś w tym stylu. Od około 2 tygodni bardzo mi drętwieją ręce, nawet gdy śpie.
Jestem załamana bo ból kiedyś był znośny, a teraz bez proszków przeciwbólowych to ani rusz, co z kolei powoduje skoki nadciśnienia.

Twoja odpowiedź