Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo wysokie ANTY TPO i guzy w tarczycy


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena

To chodzi nie o mnie a o moja siostrę.Ma ona jakieś guzy w tarczycy. Była u lekarza. TSH ma 1 coś tam. Bierze tabletki. Ale ma bardzo wysokie ANTY TPO jeżeli dobrze pamiętam około 700 . Mówi że prawie codziennie ma gorączkę , cała się poci .Czasami jakby się jej mózg *wyłącza *. Ostatnio była u okulisty bo z jej oka zaczęła lecieć woda .Dostała krople bo ma wyschnięte oczy. Lekarz powiedział że nie nie będą już nigdy jej z oczu płynąć łzy. Ostatnio jakby coś jej się zrobiło w nosie .Mówi że jakby się jej dziurki zwężyły i gorzej jej oddychać. Co to jest za choroba. Lekarz od tarczycy wysłał ją do lekarza od głowy ale nic jej nie wykrył. Co to może być. Nikt nie potrafi wykryć co to może być. Słyszałam że bardzo grożne jest wysokie ANTY TPO. Do jakiego lekarza ,specjalisty ma się udać z ANTY TPO .Czemu ma gorączkę? Prosze o radę. Chcę jeszcze uzupełnić że bierze ona Letrox 75. A TSH ma czasami także 2 coś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki poziom anty - TPO wskazuje na stan zapalny tarczycy. Leczeniem powinien zająć się endokrynolog i pewnie tak jest. Gorączka i suchość śluzówek i skóry mogą być objawem nadczynności subklinicznej tarczycy. Trzeba w tej sprawie porozmawiać z endokrynologiem, który powinien podjąć decyzję w sprawie leczenia siostry. Patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Mam na imię Kasia ,2008 roku zaczełam chorować na tarczyce pierwszy raz gdy robilam TSH mialam 3,24 ANTI-TAPO bylo 790,5 przez 2 lata spadŁo bardzo maŁo. na dzien dzisiejszy mam 1,74tsh a anit -tpo 628,9 codziennie gorączkuje non stop sie pocę, czasmi odczuwam jakby mozg mi się wyłaczalł,bardzo często boli minie coś w głowie ,nie głowa tylko jakby w pod mozgowiu :(ostatnio bylam u okulisty bo w oko zrobił sie wylew bóle leko w głowie ustaly z oka zaczeła leciec woda lekarz stwierdzi ze mam wysłuszone oczy okulista powiedzial ze nie bede juz plakac ani nie bedę miała łez bo wyszstko wysluszylo prowadzilo do slepoty ,lekarz od tarczycy powiedzial zebym zglosila sie do neurologa z tymi bolami glowy neurolog powiedzial ze jest wszystko wpozadku, do jakiego lekarza powinnam sie udac aby w koncu wiedziec ?co sie dzieje mam coraz bardziej trudniejsze problemy dlaczego non stop jest goraczka?jest coraz trudniej z koncentracja zapomietywaniem zaburzenia miesiaczki zaczely wypadac wlosy bardzo dlugo spie czasem gdy spie wylacza mi sie mozg spie ale ten mozg tak jaby nie pracował tak jakby nie myslal nie czul co sie dzieje dookola, co sie dziejej? kiedys byłam wesoła dziewczyna teraz mam czesto depresje nie wiem od czego mimo tego ze staram się o chorobie nie mysleć i praktycznie nie mysle o niej ,serdecznie prosze o poradę do jakiego lekarza się zgłosić .Serdecznie dziekuję oraz proszę o odpowiedz Kaisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×