Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na kolanie


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Witam.Po silnym stłuczeni kolana pojawił się guzek byłam na zabiego wycięto i posłano do badania hist.pt..Ocena wycinka to granuloma resorptivum.minelo półtora roku jak jestem po kolejnym zabiegu usunięcia guzka .Pobrano do badania wycinek skóry2* 0,5cm z tkanka podskórna do 2 cm. opis hist.pat. to atheroma et foci haemorrhagici telae adiposae. Bardzo proszę o wytłumaczenie pierwszego guzka czy to na pewno na skutek wypadku któremu uleglam i przy tym porzadnie strzaskałam kolano i czy ten drugi guzek ma cos wspólnego z tym pierwszym i jak czesto sie to odtwarza skoro juz drugi raz w tym samym miejscu sie on pojawił .Z góry dziękuję Małgorzata S. Pierwsze rozpoznanie to ziarniniak resorpcyjny. Taka właśnie zmiana często powstaje na podłożu pourazowym. Druga zmiana to kaszak i ognisko krwotoczne tkanki tłuszczowej. Ta zmiana raczej nie ma nic wspólnego ze zmianą pierwszą. Jeśli kaszak został usunięty w całości proces leczenia powinien się zakończyć i nie powinien w tym miejscu wystąpić nawrót. stapler, wczoraj Dziękuję bardzo za odpowiedz choć nasuwa się pytanie dlaczego więc owy kaszak zrobił się jakby w bliźnie po wcześniejszym zabiegu dokładnie w tym samym miejscu co ten pierwszy. Małgorzata,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w pierwszym przypadku zabiegu byłby kaszak i w drugim też można by mówić o wznowie kaszaka. W przypadku jak wyżej mamy do czynienia z całkiem nową zmianą, która powstała przypadkowo w miejscu starej blizny po ziarniniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Dzień dobry mam na imię Karolina i mam 18 lat jestem na 3-cim roku praktyki (cukiernik) non stop stoję na nogach i pod lewym kolanem zrobił mi się taki miękki jakby guzek nie wiem co to jest po dwuch godzinach stania noga mi puchnie jak balon, w nogach czuje gorąco jak bym chodziła po rozżarzonym węglu a jak usiądę to zaraz mi cała noga drętwieje byłam kilka razy u swojej pani doktor ale ona stwierdziła że nic mi nie jest a to nadal się powiększa a bardzo się boje czy to może być torbiel Backera???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×