Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększony węzeł chłonny na szyi dziecka


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Witam serdecznie. Mam problem dotyczący powiększonego węzła chłonnego mojego 2 letniego syna. Węzeł ten występuje z prawego boku szyi, jego wielkość to ok 1,2 cm. Porusza sie pod skórą, a z braku reakcji syna wnioskuje, że nie jest bolesny. Węzeł ten wyczułam kilka miesięcy temu, byc może dziecko ma go od urodzenia, ale nie przyszło mi wcześniej do glowy sprawdzanie takich rzeczy. Bylam u lekarza, lekarz stwierdził, że to może spowodowane być częstymi infekcjami, na moje wyjaśnienia, że zauważyłam ten węzeł kilka m-cy temu nie odpowiedział wlaścieie nic. Tyle tylko, że za ok. 4 tyg. powinien się zmniejszyć, a w razie gdyby do tego nie doszło, mamy ponownie pojawić się w przychodni. Nie zauważyłam specjalnego spadku energii dziecka, raczej zawsze był spokojny. Rzadko kiedy w nocy skarży się na ból kolan i okolic kostek, ale takie zdarzenie miało miejsce może 3 razy w ciągu miesiąca. łekarz stwierdzil, że bóle mogą być spowodowane gwaltownym wzrostem dziecka. Faktycznie. Bardzo proszę Pana dr o wskazówki, co powinnam zrobić. Dodam, że syn miał kontakt z infekcjami przed 1 rokiem życia, w tej chwili wyłapuje wszystkie krążące wirusy od dzieci ze żłobka. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko ma podobnie, co jakiś czas sprawdza to lekarz rodzinny uspokajając, że jest to zwłókniały węzełek po przebytej chorobie. Zastanawiam się czy jednak nie powinnam iść z tym do onkologa aby nic nie przeoczyć. U mojego dziecka węzełek jest od około 2 lat też po prawej stronie. Gdybyś potrzebowała kontaktu, mój mail: agag31@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z dzieckiem nic się nie dzieje, wyniki badań krwi są w normie takie zmiany rzeczywiście mogą być typu pozapalnych powiększonych, zwłókniałych węzłów chłonnych zwłaszcza, gdy dziecko przebyło szereg infekcji. Proszę zaufać lekarzom i nie niepokoić się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość moja30@interia.pl

Mój 4 letni syn ma małe guzki na szyii i jeden na potylicy. Też się martwię, ale kilku lekarzy to oglądało i stwierdzili, że to pozostałości po przebytych infekcjach. Faktycznie w pierwszym roku swojego życia chorował bardzo często. Robię mu raz w roku morfologię z rozmazem i wszystko jest ok. Dodam, że te guzki nie bolą mojego synka, są miękkie i można je przesuwać. Synek jest bardzo energiczny, dobrze się rozwija nie mam z nim żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj zauważyłam guza na szyi u mojej 5- letniej córki. Zaniepokoiłam się , od razu poszłam do pediatry.. Lekarz stwierdził , że to powiększony węzeł chłonny po przebytej infekcji wirusowej, i ,że powinien zniknąć po jakimś czasie... trochę się uspokoiłam , ale cały czas się martwię.. Nie wiem co mam robić, czy powinnam zaufać tej diagnozie... zdarzają się pomyłki.. doradzcie mi co mam robić? z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój synek od czerwca ma powiększony węzeł szyjno-karkowy. Byłam nawet u lekarza onkologa i stwierdził, że nie jest to nic groźnego. A poza tym minęło już 8 miesięcy i Pani Doktor twierdzi, że już dawno by były jakieś inne objawy. A synek jest energiczny- aż chyba za bardzo. Ma apetyt, nie gorączkuje i nie chudnie. Też się martwię, ale już mniej. Ponoć nawet węzły mogą schodzić kilka lat. Pani alergolog mówiła, że jej synowi schodził ok. 10 lat. U synka jest on widoczny gołym okiem- mimo że ma 8mm bo jest umiejscowiony pod skórą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś(12.08.12) u lekarza i nic mi nie powiedział, serio, nawet się słowem nie odezwał tylko wypisał mi DUOMOX i skierowanie na morfologie. Dopiero raczy otworzyć jadaczke, jak zapytałem co jest, powiedział,że to zapalenie migdałow. Nic na temat gózków, ktore mam na szyi okolo 5 oraz na potylicy jeden. Jak się zapytałem to odpowiedział, ze rosna od wielkosci ziarnka pieprzu do fasolki wstal i otworzył drzwi. Nie cierpie go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy nie martwcie sie,jak morfologia robiona z rozmazem jest ok to poprostu zmiany po infekcji wirusowej.mój syn ma guzki 3 od dwóch lat.jest super zdrowy i badania okey.nie ma co na zapas sie martwić,po pierwsze morfologia z rozmazem a potem jak wyniki ok to poprostu nie warto sobie tym zawracac głowy.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój synek ma 3 latka i praktycznie od urodzenia ma na szyj z lewej strony kuleczke...pytałam lekarza co to jest powiedziała że to węzeł chłonny i że powinien sie wchłonąć, że narazie nic z tym nie będziemy robić...czy powinnam sięgnąć porady innego specjalisty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węzły mają taki urok mają strukture włóknistą i czasami nie wchłoną sie do końca,a przy kolejnych infekcjach będą bardziej widoczne.należy zrobić morfologie z wymazem i jeżeli jest ok to dobrze. jest taka choroba jak mononukleoza to choroba wirusowa tzw. choroba pacałunku.jest łatwa do wyleczenia ale czasami nawraca.Przy mononukleozie dochodzi do powiększenia wątroby i śledziony ,osoba chora uskarża sie na bolesność ,zmęczenie nóg wtedy jeśli są takie podejrzenia należy wykonać usg jamy brzusznej i zaleca sie antybiotyk..żadna choroba nie jest grożna jeśli w pore szybko jest wykryta.więc na spokojnie kontrola obserwacja i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma węzły chłonne powiększone od półtora roku. Są olbrzymie widzę je gołym okiem. Podżuchowe tak mi się wydaje. Jak dla mnie są owalne, po obu stronach i mają 3 cm jak nie więcej. Mój mąż ma węzły tej samej wielkości, ale to ponoć od nieleczonych zębów. Mój synek też miał ostatnio problemy z zębami mlecznymi ropnie, zgorzel, gdy się zatykały to nawracały ropnie z przetokami. Teraz jest w trakcie leczenia. Zawsze do tej pory miał dobre wyniki krwi, a ostatnio zrobiliśmy i miał OB 30. Co prawda kolega kopnął go w buzię i momentalnie spuchł a w dziąśle przy chorym zębie pojawiła się ropa. Tydzień brał z tego powodu antybiotyk a i tak zeszło po dwóch tygodniach. Martwię się okropnie. Pediatra mówi, że gdyby to były sprawy hematologiczne to już dawno by wyszło, ale skierowanie dała mi dla świętego spokoju, podobnie jak skierowanie do laryngologa. Czy faktycznie u dzieci sprawy rakowe dałyby już jakieś objawy poza tymi węzłami. Czasami w nocy mój mały się poci, ale tylko wtedy gdy nakryje się cały kołdrą, gdy śpi odkryty do połowy to nic takiego nie ma miejsca. 12 czerwca mamy wizytę u hematologa, boję się przelaźliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój synek ma 13mm węzeł chłonny przyuszny. Ma go już ze 2 lata, może więcej. Pediatra (zmuszony) wypisał skierowanie na morfologię - wyszła dobra więc stwierdził, że dziecko jest szczupłe i taka już jego uroda. Prywatnie poszłam zrobić dziecku USG, które właściwie nic nie wniosło, nie dowiedziałam się czy węzeł jest odczynowy, czy zwłokniały, echogenny czy nie... Martwię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 6 letni syn ma powiększone węzły chłonne szyjne po obu stronach. Odkryłam je pół roku temu, ale nie mam pojęcia od kiedy faktycznie on je tam ma. co miesiąc ma robioną morfologię, ob, cpr. Miał również robione usg jamy brzusznej oraz tych węzłów. Bardzo się martwię, dodam, że nie ma żadnych innych objawów, jest energiczny, ma apetyt itp. Od małego bardzo dużo chorował, praktycznie raz w miesiącu i przeważnie antybiotyk.... Nie wiem co już mam myśleć i robić, proszę kogoś o jakieś wskazówki jeśli ktoś miał podobną sytuację. Może onkolog albo hematolog martwię się bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 6cio letni syn ma powiekszony węzeł chłonny na szyi od urodzenia.Był caly czas pod obserwacja pedistry lecz ostatnio dał nam skierowanie do chirurga dziecięcego.Chirurg powiedział że moze to byc powiekszony węzeł lub cysta ale bez biopsji się nie obejdzie.Jeśli wda sie tam infekcja bedzie źle dlatego jak najszybciej musimy zrobic biopsie.Mieszkam w Niemczech wiec mam troche lepszą opiekę zdrowotną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×