Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Małe guzy pod pachą


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłam niepokojące mnie małe guzy w okolicach prawej pachy. Są one czasami lekko bolesne (jakby kłucie). Zaczęło się od tego, że latem zauważyłam z prawego boku - na wysokości piersi duże, jajowate (ok 4 cm długości a 2 szerokości) piekące i trwarde zaczerwienienie - co odebrałam za ugryzienie jakiegoś owada (być może nie ma to związku z guzami). Jednak od tego czasu został w tej okolicy mały guz wielkości ziarna pieprzu, który przy nacisku boli. Jest on niewidoczny - znajduje się raczej głębiej niż pod skórą, jest wyczuwalny przy dotyku. Kontrolując często tego guza (sprawdzam czy się nie powiększa lub czy nie znikł..) znalazłam dodatkowe 2 małe guzy, które również bolą przy nacisku. Jeden z nich umiejscowiony na tej samej wysokości co pierwszy ale ok 3-4 cm w bok, a drugi wyżej na lewym skraju pod pachą - w stronę piersi - ten nie boli. Byłam u ginekologa z tym pierwszym guzem (zanim znalazlam następne) i powiedział, że wg niego nie powinnam się tym martwić, że to nic nie jest, że każdy czasami ma jakieś guzy i go kłuje i że jeżeli chcę to mam zrobic usg. Tak też zrobiłam, jednak wynik nic nie wykazał. Pani wykonująca usg powiedziała, że to może być coś w skórze bo na USG nic nie widać. Może nie bez znaczenia być fakt, iż jestem trochę przy kości i może tkanka tłuszczowa powoduje, że USG nie widzi. Nie chcę tego tak zostawiać tym bardziej, że mnie to boli i ciągle to czuję, co nie daje mi spokoju. Proszę mi poradzić jakie badania mogłabym jeszcze wykonać i co to może być? Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie guzki pod pachami zazwyczaj są powiększonymi węzłami chłonnymi. Być może węzeł jest już zwłókniały pozapalnie, dlatego nie zmienia swojej wielkości. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×