Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle nóg i twarde, bolesne, podskórne guzki


Gość Paweł.

Rekomendowane odpowiedzi

Od około tygodnia cierpię na bóle nóg. Z rana, zaraz po przebudzeniu kiedy wstaję z łóżka ból jest najsilniejszy. Dodam, że na lewej łydce, i w miejscu prawej piszczeli wyczuwam twarde, bolesne, podskórne guzki (i jeszcze a paru innych miejscach. Odnoszę wrażenie, że to one są przyczyną bólu całych nóg. Prosiłbym o rade bo zaczynam się niepokoić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Czy możliwe, że wyglądają one jak żylaki? Nie można wykluczyć innych chorób tj. guzkowe zapalenie naczyń, rumień guzowaty, rumień stwardniały. Radzę skonsultować się bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są raczej bardzo twarde i bolesne. Spędzam w pracy codziennie po 8 h siedząc, w domu też mam bardzo mało ruchu więc może istnieje jakiś związek? Żadnych zmian skórnych w miejscu guzków nie obserwuje, po prostu są bolesne i można je spokojnie wyczuć. Dziękuję za zainteresowanie się tą sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł. I co udało Ci się dowiedzieć co to za guzki?Niestety mam identyczny problem z bolesnymi guzkami.Jak na razie lekarze tylko macają je i nie potrafią nic na ich temat powiedzieć.A ja czuję się nie najlepiej.Do guzków doszła podwyższona temp. i powiększone węzły chłonne i tak od m-ca.Ból nóg na szczęście minął, ale już tak bywało, że znikał i nagle znienacka znów się pojawiał. Będę bardzo wdzięczna za info na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś znalazł odpowiedź na swoje dolegliwości? Mam podobną sytuację, wyczuwalne guzki w prawej nodze plus rwący ból. Ustaje i wraca, niezależnie od tego czy stoję, leżę czy chodzę. Ból promieniuje też przy kolanie, nad nim oraz przy kostce. Parę dni temu miałam silne bóle, jak reumatyczne, głównie we wszystkich kończynach. Badania raczej w normie, ogólne złe samopoczucie. Usg i rezonans podudzia nic nie wykazały- nie ma nawet opisu guzków, jedynie wzmianka i zaburzonej architekturze tkanki tłuszczowej. Lekarz chirurg onkolog nie widzi w tym nic onkologicznego. Czekam na rtg i wizytę u ortopedy.. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie.. najpierw czułam ból piszczeli, potem pojawił się guz, który po czasie aż zsinial. Rok minął, nic z tym nie robiłam i zniknął, niestety siniak został i pojawiły się dwa kolejne guzki trochę wyżej niż tamten pierwszy, one również są sine i bolą przy dotknięciu. Miałam badania krwi - nic, na boreliozę - nic, badania na zakrzepicę - nic,  USG wykazało, że guzy nie są unerwione i zalecana biopsja. W tym tygodniu idę do onkologa. Dodam że od kilku lat zmagam się z bólem stawów i kości, biorę glukozaminę i te inne specyfiki typowo na stawy. Miewam mdłości i ogólne zle samopoczucie, jakiś czas temu miałam lekkie krwawienia z nosa... Czekam co na to wszystko onkolog 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×