Wypukły brzuch po prawej stronie

u?ytkownik
Wojtek

Witam,mam problem od paru miesiecy jak wypinam brzuch z prawej strony od pepka jest zdecydowanie wiekszy,czasami jest duzy dyskomfort przy dotyku i opukiwaniu nie boli. Brak goraczki,stolce roznej tresciwosci ostatnio bol sie nasilił i czuje sie niespokojny moze jest to spowodowane przewrazliwieniem(niewiem). Pytanie co to moze byc,czy to przepuklina czy moze powiekszona watroba moze to woreczek?,dodam ze czasami czuje lekkie ukłucia w pachwinie az do srodbrzusza,dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

To może być objaw przepukliny. Ból pochodzenia wątrobowego lokalizuje się zwykle wyżej, w nadbrzuszu lub pod żebrami po prawej stronie. Najlepiej aby przepuklinę stwierdził/wykluczył chirurg. Także do niego należy się zgłosić.

u?ytkownik
Wojtek

Dziekuje za odpowiedz,dodam ze czasami czuje ukłucia takze ok 10 cm ponizej zeber takze dziwne uczucie ukłucia kierujace sie w strone nerki prawej. Czy to ma jakis zwiazek z prawdopodobna przepuklina czy to moze byc cos innego?Co moge dodac to ze kilka miesiecy temu kiedy kichalem czulem dziwne uczucie pieczenia i jakby rozrywania sie ok 10 cm ponizej pepka po paru sekundach bol ustawal ale od tamtej pory staram sie podczas kichania i kaszlu trzymac za brzuch.

Twoja odpowiedź