Rozwarstwianie się łąkotki bocznej

u?ytkownik
CIELESNY

Panie doktorze mam problem z kolanem, na badaniu usg wyszło, że mam nieznacznie zwiększona ilość płynu w stawie, zachyłek górny z przerostem błony maziowej, zmiany echogenicznośc I/II st, łąkotka przyśrodkowa - dyskretne zmiany zwyrodnieniowe, stabilna z kolei łąkotka boczna - zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe, rozpoczynające się rozwarstwienie horyzontalne.
chciałem zapytać czy to bardzo poważny uraz i czy grozi zabiegiem chirurgicznym, lekarz zapisał mi laser, pole magnetyczne i krioterapie.
na codzień jestem kierowcą - dostawca, wchodze i schodze z auta z kartonami - czy po tym leczeniu nadal będzie możliwe wykonywanie mojej ulubionej pracy? nie wspominając już o uprawianiu sportu...
będe wdzięczny za porade...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Na razie trzeba zastosować się do zaleceń lekarskich i przejść cały proces rehabilitacji. Może w trakcie rehabilitacji dojść do zregenerowania struktur stawu kolanowego. Jeśli jednak by do tego nie doszło trzeba rozważyć artroskopię (wziernikowanie kamerą stawu kolanowego) z ewentualnym w trakcie tego badania zabiegiem (naprawy łąkotki i oczyszczenia stawu ze zmian zwyrodnieniowych).

Twoja odpowiedź