Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kostniak czaszki


Gość ELŻBIETA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ELŻBIETA

Doktorze. Nie miałam żadnego urazu . Wyczułam guz i jestem już po badaniu rtg i TK głowy. Wynik TK jest następujący:W górnej części łuski kości czołowej po stromie lewej,tuż przy szwie wieńcowym pogrubienie blaszki zewnętrznej do 8mm na obszarze 3,5*3cm o gładkim zarysie z wypukleniem w kierunku zewnętrznym.Struktura w miejscu pogrubienia tej blaszki jednolita o gęstości podobnej jak pozostałość blaszki zewnętrznej kości sklepienia czaszki.Natomiast grubość śródkościa i blaszki wewnętrznej kości pokrywy czaszki są niezmienione.Kości mózgoczaszki bez ognisk osteolitycznych. Wnioski:Ograniczone odcinkowe pogrubienie blaszki zewnętrznej kości pokrywy czaszki o cechach zmiany łagodnej,typu kostniaka. Moje pytanie dotyczy tego wyniku TK.Ponieważ nie do końca mam zaufanie do chirurga w naszej miejscowości(u którego z resztą jeszcze nie byłam),zwracam się do doktora o pomoc.Czekam na odpowiedz z niecierpliwością.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis TK oznacza właśnie zmianę łagodną o charakterze przerostu nadmiernego miejscowego tkanki kostnej (tzw. kostniak). W tej sprawie trzeba skonsultować się z neurochirurgiem, a nie chirurgiem ogólnym. Prawdopodobnie zaleci tylko obserwację zmiany czyli okresowe wykonywanie TK czaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ELŻBIETA

chciałam jeszcze dodać że mam częste bóle głowy bardzo nasilające bóle po tej stronie gdzie występuje tzw.kostniak,czy jest to powód niepokojący,bo dla mnie tak .a jak to wygląda ze strony medycznej? czekam z niecierpliwością na odpowiedż.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie. Mam na głowie we włosach od czubka głowy prawie do czoła podłużne zgrubienia, tkliwe. Przy czesaniu, myciu dotyku. Od 1/2 roku wyczułam, że w dwóch miejscach przebiła mi kość skórę. Wystają ostre igły kostne. Dodam, że od 10 lat chodzę do różnych lekarzy. Miałam zrobiony TK,RM, zdjęcia rentgenowskie, dzisiaj odebrałam opis scyntygraf kości,...wszystkie badania dobre! Było podejrzenie choroby Pageta, w scyntygrafie kości w dzisiaj odebranym opisie pisze, że Paget ujemny. badania laboratoryjne krwi i moczu są w normie. Niski poziom Vit D3 i niski poziom wapnia w dobowej zbiórce moczu to są tylko nieprawidłowości we wszystkich badaniach. Jestem już prawie kaleka. Kość miednicy tak mnie boli, że 5 minut w jednej pozycji lub przejście 200 metrów muszę usiąść bo upadnę. Lekarz mówi, że nie może mnie leczyc ba wyniki badań są w normie! Pomóżcie proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że obwód głowy powiększył się przez te 10 lat o 5,5 cm, lewa strona czoła i kości skroniowej jest nieco bardziej wyższa i skóra jest bardziej napięta. Dodam, że obecnie mam 65 lat. Proszę o wskazanie dalszej drogi do zdiagnozowania choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×