Straszny ból przy wypróżnianiu

u?ytkownik
Anna

Witam.
Na wstępie chcę zaznaczyć, iż przeczytałam pytania, lecz uważam, że każda sytuacja jest inna i wymaga innej opini.
Otóż tak. Mam 14 lat, jakiś rok temu zaczęłam czuć ból przy wypróżnianiu. Ten ból był nie do zniesienia, czasami aż płakałam. Po jakimś czasie pojawiła się krew na papierze. Postanowiłam wybrać się do lekarza rodzinnego. Pani doktor obejrzała odbyt, stwierdziła, że są zgrubienia, po czym napisała skierowanie do chirurga.
Na następny udałam się do niego, na wejściu dostałam wykład, że niemożliwe żebym miała hemoroidy, gdyż wystąpienie ich jest tylko i wyłącznie spowodowane choroba wątroby,bądź alkoholizmem, albo ewentualnie po ciąży. No a mnie raczej o żadna z tych rzeczy nie można podejrzewać. Chirurg nawet nie obejrzał odbytu, no ale cóż, nie będę podważać opinii specjalisty. Twierdził jeszcze że jest to spowodowane tym, że gdy wypróźnienia nie są oddawane regularnie, to jakaś końcówka zasycha i stąd ten ból. Kazał zastosować dietę i powiedział że za 2 tyg przejdzie.
Minęło ponad pół roku, a ja nadal odczuwam dyskomfort. Nie jest to już taki ból, a nawet też krew na papierze nie pojawia ostatnio. Ale czuje to zgrubienie przy odbycie.
Co to może być? Co mam robić, żeby to znikło? Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Ania.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Przede wszystkim, aby wiedzieć jak leczyć trzeba wiedzieć co leczyć. Powinna Pani udać się po ponowne skierowanie do chirurga, najlepiej kobiety co będzie dla Pani na pewno bardziej komfortowe. Trzeba wykonać badanie palcem przez odbyt i ewentualnie rektoskopię. To mogą być zmiany pozapalne, może polip, hemoroidy też mogą być przyczyną.

u?ytkownik
dodano

Zobacz choroby odbytu zdjęcia

http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Twoja odpowiedź