Zgrubienie lub guzek na prąciu

u?ytkownik
Wojtek

Witam.
Zauważyłem na swoim prąciu pewne zgrubienie, znajduje się ono około 1 cm pod pierścieniem żołędzia, na *tylnej* stronie prącia, ma ono około 0,5 cm średnicy i nie jest prawie wyczuwalne w stanie spoczynku prącia, w stanie silnej erekcji daje się owo zgrubienie zauważyć i niekiedy bywa lekko bolesne.
Podejrzewam, że może to być żyła lub czego się obawiam jakaś zmiana nowotworowa, co niepokoi zwłaszcza, że jestem młody - mam 20 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stappler

Bez badania bezpośredniego trudno określić czym może być ta struktura. Najczęściej w tej okolicy występują tłuszczaki (miękkie, niebolesne, trudno wyczuwalne, gdy są małe) lub poszerzenia żylne (zwłaszcza, że zgrubienie pojawia się w czasie wzwodu, gdy żyły znacznie się poszerzają w skutek dużego napływu/odpływu krwi do/z prącia). Zgłoś się z tym problemem do urologa. Po badaniu na pewno wyjaśni Panu co to jest czy tylko taka odmiana anatomiczna czy jakaś patologia wymagająca interwencji chirurgicznej. Raczej guzek, który Pan opisuje nie przejawia znamion złośliwości.
Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź