Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskopatia i naczyniak kręgosłupa


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Do Iwci.Mi chcieli zrobic operacje 22.05.2012 mam juz w szpitalu zalozona karte przyjecia i potrzebne wstepne badania,krwi,ekg,bo gdyby dzialo sie cos zlego to mam wzywac karetke i do szpitala przyjechac.Ale ja poprosilam o termin w lipcu bo w czerwcu musze leciec do Polski,wazne sprawy rodzinne,Bilety juz wykupione na samolot.Lekarz sie zgodzil. Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Iwci.Nie boj sie Angielskich lekarzy bo sa bardzo mili,jak masz problem z jezykiem to popros o tlumacza,napewno dadza,ja tez z tego korzystam,bo medyczne okreslenia trzeba dobrze zrozumiec.Powodzenia Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marii ,mam nadzieję że wszystko u Ciebie się uda ,ja mam w przyszły czwartek wizytę u neochirurga z Warszawy ,podobno dobry zobaczymy co powie narazie juz ten tydzień poczekam tylko najgorszy jest ten ból.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Iwci.Ja tez mam nadzieje,ze bedzie dobrze ale nie ukrywam,ze bardzo sie boje bo po operacji musze liczyc na wlasne sily,bo mieszkam z 2 obcymi.Po Twojej wizycie odezwij sie prosze ,ciekawe co Ci powie lekarz.O moich bolach to nie powiem,mimo,ze biore silne przeciwbolowe.Zycze Ci powodzenia i pozdrawiam.Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marii, będę miała w czwartek konsultację z neochirurgiem z Saszerów,boję się co powie bo ze względu na te naczyniaki neurolog wstrzymała mi zabiegi (żeby nic nie pogorszyć)powiedziała że wg niej wskazana jest operacja,sama nie wiem jeszcze jaką decyzję podejmę ale mam juz problemy zeby wysiedzieć w pracy te 8 godzin tak ból dokucza,ratuję się jak mogę tabletkami trochę basenem ale nic nie pomaga.do nie dawna byłam bardziej aktywna siłownia ,nordic-walking a teraz tylko kkrótkie spacery bo nogi mam sztywne bo długim marszu.Maria mam nadzieję ze twoja operacja przebiegnie ponyslnie i po rehabilitacji wrócisz do normalnego zycia .mi powiedzieli ze 6 miesiecy zwolnienia ,tyle potrzeba zeby wszystko się zagoiło .Takze ja narazie czekam do czwartku i wtedy zobaczymy jakie padną decyzje.Pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Iwci.Ja juz dostalam termin na 31.05 operacji,ale musze ten termin przelozyc po 30.06 bo mam juz wykupione bilety na samolot na polowe czerwca i musze byc jeszcze przed operacja w Polsce bo to sa bardzo wazne sprawy,ktore musze zalatwic przed moja operacja bo zaraz po niej nie bede mogla poleciec do Polski.Jesli chodzi o bole to ja tez sie ratuje tabletkami ale ja mialam wczesniej wrzody zoladka ,ktore coprawda wyleczylam,ale organizm sie przyzwyczaja do tabletek i nawet jak wezme 2 Naproxen 500 to i tak czuje bole najwiekszy w nogach bo mi dretwieja i moge isc 10 minut a potem szukam gdzie usiasc,a w nocy to budze sie co chwile,bol nie daje spac.Jestem juz tak zdominowana przez bol,ze tak naprawde to juz momentami zyc mi sie nie chce.Biletow nie moge przebukowac na inny termin bo musialabym zaplacic w jedna strone 3 razy tyle,probowalam cos znalesc.Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze Ci mimo wszystko dobrego zdrowia.Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marii,juz jestem po konsultacji ,naczyniaka mam obserwować na wiosnę zrobić kolejny rezonans jesli będzie rósł konieczne będzie zacementowanie ,z przepukliną mogę jeszcze pochodzić dyskopatia jest wielopoziomowa narazie wskazana rehabilitacja idę w piątek do rehabilitanta a potem zobaczymy jak do wiosny objawy trochę nie ustąpią muszę rozważyć operację ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Iwci.Ja bede miala operacje w lipcu po powrocie z Polski,poniewaz mam bilety wykupione wczesniej ,taniej i nie moge tej waznej sprawy nie zalatwic.Wiadomo,ze po operacji dlugo nie bede mogla podrozowac.A Tobie zycze z calego serca aby Ci ta rehabilitacja pomogla bo w moim przypadku ani rehabilitacja ani zastrzyki mi nie pomoga,tak stwierdzil na konsultacji ortopeda,musi byc zrobiony zabieg,usuniecia naczyniaka 3 cm.ktory pakuje sie w strone kanalu kregowego i jest tam tylko 8mm.w dolnej czesci bede miala wzmacniany kregoslup na druty.musze sie poddac temu zabiegowi bo w przeciwnym razie grozi mi paraliz obu nog.Bardzo sie boje,ale jak Stworca pozwoli to przezyje,a jak nie to przeleze.Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze mniejszego bolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marii , witam Cię serdecznie ,chciałam dodać otuchy przed operacją i czekam na wiadomość po ,że wszystko poszło dobrze *)ja byłam na konsultacji u profesora w Warszawie i mówi zeby nie czekać u mnie i tez się poddać operacji.Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Iwci.Ja papierkowo jestem juz przyjeta do szpitala i czekam na wezwanie.W Polsce jak masz termin to idziesz do szpitala,w Anglii jest inna procedura i musze sie do niej dostosowac.Gdyby dzialo sie cos zlego mam sie zglosic wczesniej na izbe przyjec,lepiej niech sie nie dzieje,bo ja i tak mam niezlego pietra w przyslowiu,wole cierpliwie poczekac.Jak przyjde do szpitala to tylko podpisze zgode na operacje,wszystkie dodatkowe badania mam zrobione.A Tobie zycze podjecia madrej decyzji i mniej bolu.Serdecznie Cie pozdrawiam.Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Iwci.Jestem juz po operacjii kregoslupa ledzwiowego.Zrobili lekarze w grudniu porzadek z moim kregoslupem,tzn.Zrobili mi stabilizacje dolnego odcinka kregoslupa.Nie byla to latwa operacja bo trwala 7 godzin.Ale Bogu dziekuje,ze niczego mi nie uszkodzili po drodze.Nie bylo latwo,ale Bogu dziekuje,ze dalam rade to przejsc.Lekarz ortopeda powiedzial mi na ostatniej konsultacji,ze po takiej operacjii dojde do dobrej kondycjii po roku od operacjii,bo tam w srodku musi sie wszystko teraz zaklimatyzowac,mowiac naszym prostym jezykiem.Zycze Ci zdrowia.odezwij sie do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Smutnej.Operowana bylam w Anglii,gdzie teraz mieszkam od trzech lat.Operowal mnie sam Konsultant to sie tak tutaj mowi,operacja trwala 7 godzin,bo mialam niezly balagan na dole.Teraz dochodze do siebie ale Lekarz powiedzial,ze po tak inwazyjnej operacji to dopiero po roku mozna oczekiwac,ze bedzie super.Ale Bogu dziekuje za to co jest,codzien to lepiej,moge juz dluzsze odcinki pokonywac,no i cwicze,miesnie,rana na plecach na 15 cm,to co tu oczekiwac,jestem im wdzieczna bo nie czekalam latami w kolejce na zabieg,niczego mi nie uszkodzili,bylam 11 dni w szpitalu w tym 6 dni pod tlenem,bo byly ze mna problemy,bo mam astme,nadcisnienie,cukrzyce.,problemy z sercem.ale 31.12 wypisali mnie do domu i bylam sama,przyjaciolki mi robily zakupy,ale reszte z pomoca Boza dalam rade sama.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mr kregoslupa th wykonano w obrazach t1,t2 zaleznych ,oraz z saturacja tkanki tłuszczowej bez dozylnego wzmocnienia kontrastowego drobne zmiany zwyrodnieniowe na krawedziach trzonów w tylnej czesci trzonu th9 widoczny jest obszar o wym 10mm .o podwyzszonej is w brazach t1/t2/t2fs mogący odp.naczyniakowi. w trzonie kręgu th1 widoczny jest obszar o wym.12 mm -odp.konwersji tłuszczowej szpiku lub naczyniakowi Poza tym obraz odcinka piersiowego kregosłupa w granicach normy co to znaczy podwyzaszone is i czy to badanie jest złe ?mogace odpowiadac naczyniakowi to znaczy ze naczyniak lub cos gorszego?bardzo prosze o pomoc pozdrawiam serdecznie dretwieje mi reka i noga czy to moze byc od naczyniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mr kr szyjnego wykazało rozpoczynającą się spondyloze szyjną z wielopoziomową dyskopatia (bulding) oprocz tego podejrzenie drobnego atypowego naczyniaka jamnistego trzonu kręgu c6 i n ie wykluczają zespół mielodysplastyczny. byłem z tym u ortopedy a ten tylko wysłał na konsultacje do neurochirurga. To tylko odcinek szyjny a zastanawiam się co by wykazło w piersiowym lub lędźwiowym. Dodam iż mam marznięcia z zasinieniem kończyn górnych i dolnych, zawroty głowy, plus odczuwanie zimna czy to w dłoniach czy w stopie i stały ból w odcinku piersiowym na wysokości łopatek. Zdjęcia rtg wykazały ze mam jeszcze walnięty kręgosłup piersiowy ale bardziej lędźwiowy również z dyskopatią w piersiowym wyszły jakieś zrosty kostne. Zastanawiam się czy coś w końcu zrobią z tym czy tylko leki przeciw bólowe a dodam ze od nich mam już zmiany na skórze przypominające łuszczyce. Doradźcie co robić w takiej sytuacji bo w sumie już nie mam pojęcia niby 3 lekarze mówią o operacji, ale jakoś nikt nie che się za to brać, można zgłupieć bo prace jaką miałem stojącą czy pracę przy filmowaniu z kamerą na ramieniu mogę zapomnieć gdyż nie dam rady trzymać już kamery na ramieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobiono teraz tomograf i okazało się, że mam w Th10 naczyniaka. Mam skierowanie do neurochirurga. Dzwonię do Lublina rejestracja koniec listopada, w Zamościu też na listopad. Wiadomo musowo prywatnie, bo gdzie tak długo czekać nie wiedząc co z tym robić. Czytałam Wasze rozmowy i chciałabym się dowiedzieć jak ten lekarz się nazywa z ul Saszerów, gdzie przyjmuje, bo wybieram się do syna do W-wy to poszłabym do niego, nie wiem do kogo iść. Bardzo mi na tym zależy. Proszę o jakiś kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywalam sie bo walcze z okropnym bolem od 20.12.2012 kiedy mialam operacje na kregoslup.caly czas jestem na morfinie i silnych tabletkach przeciwbolowych,moja operacja delikatnie mowiac skopana.Mam zrobiona stabilizacje na dolnych 6 kregach,po prawej stronie sruby dokrecono i jest ok,ale po lewej dolnej sruby nie dokrecono i dolna stabilizacja przesusnela sie o 1cm w bok i uwiera mnie na nerw,nie moge usiasc ani lezec,ani chodzic bo bardzo boli mnie lewa noga..Narazie nie moge miec poprawki bo mam zle wyniki krwi 10jed.Pracuje nad morfologia-soki i duzo zieleniny,szpinak,buraki czerwone,zielona pietruszka,watrobka,itpPozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W tym roku przypadkiem wykryto (TK)u mnie naczyniaka od odcinka th8 do L1. Wynik rezonansu dopiero za 10 dni. Czy jest to duży naczyniak?

Dolegliwości jakie u mnie występują to klucie w okolicy łopatki przy noszeniu plecaka bądź torebki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×