Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskopatia i naczyniak kręgosłupa


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Do Izy. Na czym polegała u ciebie operacja stabilizacja i odbarczanie kregosupa odcinka piersiowego.Czy ci wkładali jakies prety.A mogła byś mi napisac jakiego dużego miałaś naczyniaka.Bo ja mam wielkość 17 mm .I nie wiem czy on jest duży czy mały.Mi sie tak wydaje że chyba mnie boli tam gdzie sie on znajduje.A jakie bym musiał zrobic badanie aby sprawdzić czy rzeczywiście naczyniak mnie boli.A u ciebie jak sprawdziłaś ze to naczyniak powoduje u ciebie takie dolegliwości.Jakie badanie zrobiłaś. Bo ja zrobiłem tylko rezonans magnetyczny i on mi w tym badaniu wyszedł.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja operacja polegala na srubowaniu tego slabego odcinka kregoslupa i oczywiscie na usunieciu naczyniaka.ja mialam duzego tego guza bo 3x3x2cm i tez dowiedzialam sie o nim jak sie przewrocilam i wtedy zaczal mnie uciskac i bolec.to naprwno byl bol od naczyniaka bo bylam przebadana od stop do glowy i nic po zatym mi nie jest wiec stad wniosek.i nie wierze jak ktos mowi ze naczyniaki nie bola.moich badan nie zdola sie wypisac tunawet tyle ich bylo,rezonans 4 razy,tomografia3 razy scyntografia,arteriogra,przeswietlenia i kilka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Izy. Wie pani czy 17mm to duży naczyniak bo mi wyszło tak w rezonansie magnetycznym *ale nie jest opisane że jest wogóle jakiś ucisk na nerw.bo nylem u kilku lekarzy neurologów i mówili mi ze to wada wrodzona. Że to nie jest wina naczyniaka.a mnie to właśnie zaczeło boleć od maja tego roku,tak jakby na środku kregosupa Th10.Chodze po lekarzach aby leki mi zmieniaja. I nic z tym nie robią.Byłem u neurochirurga i obejrzał płyte i opis i powiedzial że jestem zdrowy. Ze naczyniak jest mały. By musial zając trzon kregu żeby coś z tym zrobić. a mnie boli co dziennie.Co panio tym sadzi . Gdzie sie udac .Jest to drugi mój rezonans który zrobilem a lekarze nic z tym nie robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:0 ja mam naczyniaki 29mmx31mm i lekarz w piekarach powiedział ze jeszcze nie jest do operacji ,bo to za duze ryzyko a kregosłup jeszcze nie jest na granicy złamania.. Co lekarz to mówi co innego ,mnie tez bolą miejsca z naczyniakami a lekarze mówia ze naczyniaki nie bola. ja ma inne zdanie,bo mnie bola:)pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich odcinkach ma pani naczyniaki.A miała pani rehabilitaje .Bo ja miałe i nic mi te rehabilitacje nie pomagaja.Nie wiem czy to duży naczyniak czy nie. Musze cos z tym zrobić aby wrócić do pracy .A bóle mam co dziennie.a była pani u neurochirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz zabronił rehabilitacji bo powiedział ze to zbyt niebezpieczne. jeżdziłam do sanatorium ale nic to nie dało ,po prostu na okrągło tabletki przeciw bólowe .Neurohirurg powiedział ze naczyniaki mieszcza sie jeszcze w kregu to trzeba obserwowac zeby nie dopuscic do złamania . ile lekarzy tyle diagnoz:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mnogość naczyniaków w kregosłupie i to podobno niebezpieczne ,ja mam w odcinku szyjnym,piersiowym i lędzwiowym,tam sa dosc duze,a poza tym sa jeszcze liczne mniejsze.ja mam wrazenie ze lekarze patrza na to przez palce:( az sie cos stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Basi. Ja też jestem na tabletkach przeciwbólowych.Mam umuwiona wizyte do neurochirurga na 26 stycznia .Zobacze co on mi powie jak obejży mój rezonan magnetyczny odcinka piersiowego.Bo ja praktycznie co dziennie odczuwam bole. Pozdrowienia. Chodziłem na rehabilitacje ale ona nic mi nie pomaga. Nie wiem co dalej z tym mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adama:) Witam, To zależy jakie duże masz te naczyniaki,mogą zrobić Ci cementowanie,choć mi lekarz mówił że to jest niebezpieczne ,ale w ostateczności trzeba ryzykować,Poza tabletkami nic wiecej nie robia . Troszke to dziwne ,bo lekarze twierdzą że naczyniaki nie bolą.Ja mam inne zdanie i pewno nie tylko ja.????POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Basi. Basia ja mialem zrobiony rezoonans magnetyczny kregosupa piersiowego w maju i wyszło mi że mam na poziomie Th 10 widzoczne jest ognisko o charakterze naczyniaka. zrobiłem ponowny rezonans i wyszlo mi że mam w czesci trzonie kregu Th10 po stronie lewej w nasadzie łuku po stronie lewej obecnosci nieregularnego kształtu naczyniaka o wymiarze 17mm- 18mm.Przeszłem kilka rehabilitacji i nie za bardzo to pomogło. Mnie na rehabilitacje wysłał ortopeda i neurochirurg. teraz z tym wynikiem jade koniec miesiaca na konsultacje do dr. zapalowicza . zobacze co on na te wynik teraz powie ,bo teraz jest wyszczególniony jest naczyniak i opisane sa rozmiary.Jeste na tabletkach przeciw bólowych. Też one mi za barzo nie pomagaja. Ja robie co dziennie ćwiczenia na od. piersiowy.Odezwie sie po konsultacji. a u ciebie Basia jakie sa rozmiary naczyniakow czy naczyniaka. Pracujesz czy co porabiasz.Jaka masz prace z dzwiganiem. jak byś mogla to odisz. pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,,,,, ja mam naczyniaki w odcinku ledzwiowym 32cm/29cm,,i 24cm/19cm.Lekarz w Piekarach powiedział ze jeszcze sie kregosłup nie łamie to nic nie bedzie robił.Zrobiłam tk odcinka piersiowego i napisali ze sa typowe naczyniaki wieksze i mniejsze ale nie podali rozmiaru ,a płyty lekarz nie mógł odczytac.% lat temu miałam naczyniaki w odcinku szyjnym i do tej pory nik tego nie kontrolował. Ja jestem z zawodu Fryzjerką. Bardzo dretwieje mi niga,a lekarka w zusie powiedziała ze nogi w pracy nie sa mi potrzebne ,wiec nie ma problemu. Najlepiej nie chorowac. Daj znac co Ci lekarz powiedział. Ja wiem tylko ,ze nie wolno ciezko nosić i nagłych ruchów,bo grozi złamaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam stwierdzonego naczyniaka w wielkosci 30mm w prawej czesci trzonu kregowego L2.Kazdego dnia i w nocy czuje bole promieniujace do nog,bez silnych tabletek przeciwbolowych nie da sie zyc .19lutego ide na konsultacje do ortopedy. Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam stwierdzonego naczyniaka w wielkosci 30mm w prawej czesci trzonu kregowego L2.Kazdego dnia i w nocy czuje bole promieniujace do nog,bez silnych tabletek przeciwbolowych nie da sie zyc .19lutego ide na konsultacje do ortopedy. Kanal kregowy na tym odcinku jest u mnie zwerzony na 8 mm. Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam stwierdzonego naczyniaka w wielkosci 30mm w prawej czesci trzonu kregowego L2.Kazdego dnia i w nocy czuje bole promieniujace do nog,bez silnych tabletek przeciwbolowych nie da sie zyc .19lutego ide na konsultacje do ortopedy. Kanal kregowy na tym odcinku jest u mnie zwezony na 8 mm. Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marii. A miałaś jakąś rehabilitacje. A byłeś z tym naczyniakiem u jakiegos neurochirurga. Ja mam na czyniaka w odcinku piersiowym kregosupa o rozmiarach 18mm. I też odczuwam bóle . Na środku kregosupa.Byłem wczoraj z moim naczyniakiem u neurochirurga i powiedział że bym musiał miec cementowanie .Ale zaznaczył że cement sie moze wylac. I zapisał mnie na zabieg na wrzesień tego roku.Ale chciałbym sie jeszcze z jednym neurochirurgiem z kontaktowac w mojej sprawie. A ty Mario odczuwasz jakieś bóle tam gdzie masz tego naczyniaka.A skad jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.do Andrzeja..po ostatnim badaniu rezonansu magnetycznego w lipcu 2011 rozmawialam z Profesorem Ortopedii w Polsce i powiedzial,ze w moim przypadku jest potrzebna operacja,bo naczyniak sie powieksza i zaweza mi kanal kregowy jest tam tylko 8 mm a to grozi paralizem,musze sie zdecydowac na operacje,ale sie bardzo boje bo mam oprocz tego liczne przepukliny oraz 6 kregow splaszczonych co powoduje liczne bole promieniujace do obu stop uniemozliwiajac mi chodzenie,bole nie daja zyc ani spac w nocy.Jestem na silnych lekach przeciwbolowych,ale moj zoladek sie juz buntuje.Obecnie mieszkam w Angli i czekam na konsultacje ortopedy tutaj,zobzcze co mi powie na moj temat ,w pazdzierniku 2011 mialam tutaj robiony rezonans magnetyczny,jak pokazalam ten wynik z Polski pozdrawiam.Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Do Smmutna. Ja byłem z tym problemem kregosupem piersiowym u neurochirurga DR. Zapałowicza. Szkoda u tego lekarza czasu i pieniedzy. Ani dobrze nie zbadał na rezonans tylko spojrzal i powiedział że jestem zdrowy. A bóle mam co dziennie .Szukam dobrego neurochirurga od naczyniaków. Ja jestem z wielkopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że chociaż Andrzej się odezwał.W okresie swojej choroby spotkałam się z różnymi lekarzami a przeważnie wybierałam tych z najwyższej półki,okazywało się że to tylko pozory,przeważnie wychodziłam z wizyty znismaczona,nie zadowolona i do tego obdarta z kasy.CZY znacie jakiegoś dobrego neurochirurga który naprawdę leczy,zależy mu na zdrowiu człowieka,chce pomagać,mało tego zna się na tym i ma odpowiednią wiedzę.PO PROSTU MARZĘ O TAKIM LEKARZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam silne bóle w odc lędzwiowym odczuwam chlapanie nogą takie pociąganie fizykoterapia i zastrzyki nie pomagają na rtg wyszła dyskopatia i ostereofity zwyrodnieniowe a na rezonansie naczyniak trzonu L2(20MM)W obrębie trzonów L3 L4 ok 8 mm zmiaby wymagające róznicowania z naczyniakami.Dwuboczna przepuklina krążka międzykręgowego L4/5 zwęża otwory międzykręgowe po lewej stronie.Po lewej stronie torbiel synowialna 5 mm .Brdzo proszę o informację jak to leczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Iwci.Z takimi objawami koniecznie trzeba isc jak najpredzej do fachowca czyli ortopedy,ktory zaleci odpowiednie leczenie.Ja jestem juz po konsultacjach i mam zaplanowana operacje kregoslupa ledzwiowego na lipiec tego roku.Lekarz powiedzial mi ,ze traktuja moja sprawe jako pilna,poniewaz grozi mi paraliz,a co ja mam to poczytaj wyzej jest opis.Operacje bede miala tu w Anglii,gdzie obecnie mieszkam. Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×