Stolec przy przewlekłym zapaleniu trzustki

u?ytkownik
Krzychu

W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki i problemów z trawieniem to najpierw pojawia się tłusty stolec czy najpierw pojawiają się niestrawione resztki jedzenia w stolcu?

Jak na *oko* sprawdzić czy mam tłusty stolec?

Czy w przypadku przewlekłego zapalenia trzzustki objawy bólowe zwiększają się po alkoholu? Np po 1,2,6h? Po jakim czasie chora trzustka reaguje na alkohol jeśli nie bierze się żadnych lekartstw?

W przypadku PZT po jakim czasie trzustka reaguje na tłuste jedzenie? Tzn czy i kiedy pojawia się jakiś ból?

Proszę o odpowiedź. Czekam na wyniki z badań w kierunku trzustki i się martwie.

Proszę o podanie kilka informacji na temat trzustki:
- w jakim miejscu występuje ból jak występuje choroba trzustki? czy ból jest inny jeśli jest to rak a inny jeśli zapalenie przewlekłe?
- kiedy pojawia się ból trzustki? Po jedzeniu (po jakim czasie), w trakcie, w nocy?
- Co to oznacza, że jesli wystepuje patologia trzustki to ból jest opasający na plecy? w które miejsce na plecach?
- czy w przypadku przewlekłego zapalenia i/lub raka ból powłok brzusznych zwiększa się przy ucisku?
- czy w morfologii pojawiają się jakieś zmiany?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki i problemów z trawieniem to najpierw pojawia się tłusty stolec czy najpierw pojawiają się niestrawione resztki jedzenia w stolcu?
- zazwyczaj pojawia się najpierw stolec tłuszczowy
Jak na *oko* sprawdzić czy mam tłusty stolec?
- na wodzie wokół stolca widać *oka* tłuszczu
W przypadku PZT po jakim czasie trzustka reaguje na tłuste jedzenie?
- przy zaawansowanej formie przewlekłego zapalenia pojawiają się problemy ze strawieniem tłuszczów
Tzn czy i kiedy pojawia się jakiś ból?
- ból zazwyczaj pojawia się wcześniej niż problemy z trawieniem
w jakim miejscu występuje ból jak występuje choroba trzustki? czy ból jest inny jeśli jest to rak a inny jeśli zapalenie przewlekłe?
- bóle są podobne, boli najczęściej nadbrzusze środkowe i lewe oraz plecy
kiedy pojawia się ból trzustki? Po jedzeniu (po jakim czasie), w trakcie, w nocy?
- najczęściej po posiłkach
Co to oznacza, że jesli wystepuje patologia trzustki to ból jest opasający na plecy? w które miejsce na plecach?
- najczęściej w środkowej części pleców
czy w przypadku przewlekłego zapalenia i/lub raka ból powłok brzusznych zwiększa się przy ucisku?
- z reguły tak
czy w morfologii pojawiają się jakieś zmiany?
- raczej nie

u?ytkownik
Nikita

Podpisuje się pod temat

u?ytkownik
MONIKA

Mam pytanie bolal mnie lewy bok promieniowało az do plecow poszlam do lekarza i ona od tak powiedziala moze to trzustka mam 25lat i tak mnie nastraszyla ze spac po nocy nie moge nie wiem co robic co prawda mam biegunke z rana ale ic dziwnego nie zauwazylam czy po zrobieniu badania na cukier mozna juz stwierdzic ze cos dzieje sie zlego..... przypomne ze choruje na nerwice lekowo i boje sie teraz mam jakis obłed ze umre bardzo prosze o pomoc

u?ytkownik
Grzegorz2000

Objawy PZT to przewlekle pojawiajace sie okresowo lub trwajace ciagle bole o duzym nasileniu. Tluste stolce stolec z niestrawionymi resztkami jedzenia, podwyzszony poziom cukru we krwi. Natomiast objawy te moga wskazywac na wiele innych chorob niekoniecznie na Pzt. Moniczko niepanikuj Pzt wystepuje bardzo rzadko w twojim wieku to malo prawdopodobne. Stawialbym na Zespol jelita drazliwego tym bardziej jesli masz nerwice lekowa. Nerwica moze powodowac silne bole brzucha i symulowac objawy karzdej choroby ale jest to niegrozne. Nic ci niebedzie. Pozdrawiam.

u?ytkownik
Miro

Hallo czy jest tu ktoś jeszcze?

u?ytkownik
Yerzyk

Tak cały czas ktoś tu zagląda

u?ytkownik
Miro

Czy Pan tez trzustkowucz

u?ytkownik
Yerzyk

Tego nie wiem bo żaden lekarz tego nie potwierdził ani badania chodź objawy typowo trzustkowe typu słaby stolec ból pod rzebrami wzdęcia...

u?ytkownik
Grzegorz

Czy przy PZT stolce są tluste, ale przy tym bardzo ciemno zielone??

u?ytkownik
Krystyna

Jeżeli zielone , czarne to wątroba...

Twoja odpowiedź