Ból w prawym boku po laparoskopii

u?ytkownik
AGNIESZKA

Dzień dobry!Miesiąc temu(24.09.08) miałam robioną laparoskopię(torbiele jajników).Po 7 dniach wyszłam ze szpitala,nic nie bolało.Po upływie tygodnia zaczęłam odczuwać silne bóle barku,już przeszły,ale teraz mam bardzo uporczywy ból po prawej stronie żeber.Czy to jest normalne,że po upływie miesiąca mam jeszcze takie bóle?Czy powinnam się martwić?Proszę o poradę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

A czy takie bóle występowały już wcześniej? Czy zdarzyło się to po raz pierwszy?

u?ytkownik
AGNIESZKA

Nigdy wcześniej nie miałam takich bóli,występują one po raz pierwszy.Ten ból krązy,teraz ma silny,kłujący ból w mostku,promieniuje pod łopatki.Co robić?

u?ytkownik
haemophilus

To może w ogóle nie być związane z laparoskopią. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, powiedzieć o bólu w mostku promieniującym do łopatki, to może być kamica pęcherzyka żółciowego i w tym celu trzeba zrobić usg.

u?ytkownik
AGNIESZKA

Zgodnie z zaleceniem udałam się do lekarza rodzinnego, a następnie Pani doktor skierowała Mnie do szpitala z podejrzeniem ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego.Zrobiono Mi badania-krew,mocz,usg ginekologiczne i usg jamy brzusznej,które wykazało,iż pęcherzyk żółciowy jest obkurczony.Co to dokładnie oznacza?Zalecono Mi tylko ścisłą dietę,żadnych leków,jak będą silne bóle,mam się zgłosić.Ból ustąpił(kłucie),ale nadal mam otępiałą tą część prawego boku,a czasami boli mnie nerka z prawej strony(usg wykazało-nerki bez złogów).Co w tej sytuacji mam robić?Proszę o radę.

u?ytkownik
haemophilus

Pecherzyk żółciowy jest magazynem dla żółci wytwarzanej przez wątrobę. Skoro pęcherzyk był obkurczony oznaczo to, że albo zdążył się opróżnić albo przepływ żółci do pęcherzyka został zahamowany przez kamień znajdujący sie powyzej (w drogach żółciowych). Narazie proszę stosować się do zaleceń ze szpitala.

u?ytkownik
AGNIESZKA

Zapomniałam dopisać,że na tym usg wykazało też,iż drogi żółciowe są nieposzerzone,a wątroba,śledziona i trzustka są niepowiększone i bez zmian ogniskowych.Czy to coś zmienia?Czy oznacza to,że ten kamień umiejscowił się gdzieś dalej?Przepraszam,że tak się dopytuję,ale jestem pełna obaw i wątpliwości.

u?ytkownik
haemophilus

W takim razie całkiem prwdopodobne jest, że pęcherzyk był obkurczony po opróżnieniu.
A jak pozostałe badania wykonane w szpitalu (mocz, krew)?

u?ytkownik
AGNIESZKA

Mocz-leukocyty,azotyny,białko,glukoza i aceton-nieobecne,urobilinogen-w normie,bilirubina-nieobecna,natomiast krew-od miesiąca zażywam żelazo,mam niedokrwistość (WBC-8,4*RBC-5,59*HGB-11,6*HCT-41,3*PLT-46),SÓD-146,4*POTAS-4,21*BILIRUBINA-6,5*AST-17 i ALT-14.

u?ytkownik
haemophilus

W takim razie zostają jeszcze badania endoskopowe, w tym gastroskopia z testem na Helicobacter Pylori.

u?ytkownik
haemophilus

A czy bóle zaczęły się równocześnie z przyjmowaniem żelaza? Proszę spróbować zażywać żelazo na noc.

u?ytkownik
AGNIESZKA

Bóle zaczęły się 28.10.,a żelazo przyjmuję od 03.10.,więc wydaje Mi się,że to nie jest powodem.

u?ytkownik
Anka

Ten ból jest typowy przy laparoskopii, podczas której do wnętrza brzucha wpuszczany jest dwutlenek węgla. Porażany jest wówczas nerw przeponowy, a ten *daje* ból barku.

u?ytkownik
renata

Witam mialam wczoraj lapero i mam silny bol w barku i po prawej stronie pod zebrami ze niemoge oddychac co robic

Twoja odpowiedź