Co grozi po wypiciu alkoholu, po ostrym zapaleniu trzustki?

u?ytkownik
Helena

Ostatnio mój mąż miał ostre zapalenie trzustki.Miał operacje,torbiele na trzustce.Po operacji miał kilka ataków ale z czasem mu to przeszło. Po dwóch miesiącach myślał,że wszystko jest dobrze i wypił okazyjnie alkohol.Nic go nie boli,ale boję się,że dostatnie atak.Co mu wtedy grozi? Z góry dziękuje za pomoc ;)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
medicus

Jest bezwzględny zakaz picia alkoholu,nawet piwa,moze nastąpic nawrót choroby,jeśli pojawią sie bóle brzucha,narastające,wymioty czy nudności,należy zgłosić się do szpitala się.Na dziś zastosować diete jak w I okresie rekonwalescencji,jeśli będzie dobrze można powracać do kolejnych etapów rekonwalescencji.Dieta podzielona na 3 etapu powinna trwać do 3 miesięcy i stopniowo można wrócić do normalnego żywienia.W przypadku wystąpienia dolegliwości z 2 czy 3 etapie należy wrócić do poprzedniego etapu.

u?ytkownik
kot

Musi zmejszycz czestotliwosc picia gorzaly ,ale nie musi rezygnowac,lekarz musi powiedziec to co musi czyli zakaz picia

u?ytkownik
aneta

Muj mąż miał martwicze zapalenie trzustki lezal 3miesiace w klinice bylo krytycznie ale wyszedł jestem przeszczęśliwa ma dietę boi się zjeść nawet cukierka z nadzieniem alko holowym nawet nie wacha przeszedł tortury została torbiel jakos leci

Twoja odpowiedź