Kamica nerkowa

u?ytkownik
Madzia

Rok temu miałam silną kolkę nerkową prawa strona usunięto mi kamyk z pęcherza bo sama go nie urodziłam i ostatnio ból znowu się powtórzył i znowu prawa strona wysłano mnie na USG ale nic nie wyszło tylko w lewej nerce zług 4 mm ale ciągle boli mnie w prawej pachwinie ból nieraz promieniuje na plecy czy to ma coś wspólnego z tym

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Być może bardzo mały złóg przeciska się przez moczowód lub już przecisnął się uszkadzając w niewielkim stopniu moczowód. Takie dolegliwości powinny powoli ustępować. Pić duże ilości płynów, zażywać środki rozkurczowe, a dolegliwości powinny z czasem ustąpić (można ewentualnie zrobić jeszcze badanie ogólne moczu).

u?ytkownik
Halina

Witam !

Proszę o interpretacje wyników badan krwi. Mam 44 lata .
ALT - 79
KREATYNINA - 38,1
PRZESĄCZANIE KŁĘBUSZKOWE - 169,23 ml/min 1,7
OB - 25
MOCZNIK - 2,4
W MOCZU LICZNE MOCZANY.

Reszta wyników badań w normie , dodam , że bardzo bolą mnie nerki , ale moja pani doktor twierdzi , że to nie nerki tylko kręgosłup , a ja przecież czuję , że nerki mi pękają z bólu , co to może być - bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

u?ytkownik
stapler

Bardziej przydatne w tym wypadku byłoby USG jamy brzusznej z uwzględnieniem układu moczowego oraz RTG najlepiej odcinak lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Tylko w niewielkim stopniu jest zwiększone przesączanie kłębuszkowe (klirens kreatyniny), lecz raczej nie ma to znaczenia klinicznego i na pewno nie powoduje to dolegliwości bólowych.

Twoja odpowiedź