Cięgle powiększające się węzły chłonne

u?ytkownik
nadia

Witam jestem tutaj po raz pierwszy , i nie wiem czy dobrze wogole wtrafilam .
mam problem tylko z moimi wezlami chlonnymi... otoz ciagle mi sie powiekszaja.... i znikaja....powiekszaja i znikaja....
od czego moze to byc ? moje wezly chlonne zazwyczaj nie przekraczaja 0,5 cm, . od ilu centymetrow wezly chlonne powinny budzic niepokoj ?
mam wezly chlonne powkeszone teraz poniewaz przechodze zapalenie gardla, mam antybiotyki ,i widze ze one maleja , mam wezly chlonne na szyji dokladnie pod zuchwa i jeden na szyji , w tej samej lini co przewod pokarmowy , i jest on malutki .
czy zawsze wezly nowotworowe nie bola , nie poruszaja sie .. ? pytam poniewaz od zawsze kiedy mi sie one powieksza nigdy mnie nie bola i nigdy sie nie poruszaja.... takze nie wiem , czy to mozliwe zebym miala nowotwor wezlow chlonnych , jezeli wezly pojawiaja sie co jakis czas i po paru dniach znikaja ?
dziekuje i prosze o odpowiedz.
ps. co mozna zrobic zeby nie budzic sie z suchym gardlem ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Za powiększone węzły chłonne uważa się ich powiększenie powyżej 10 mm. U Pani występuje odczynowe powiększanie się węzłów chłonnych związane z infekcją. Węzły chłonne są reaktywne. Aby zapobiegać suchości w gardle, należy pić dużo wody mineralnej niegazowanej oraz można zastosować Glosal.

Twoja odpowiedź