Leki po wycięciu woreczka żółciowego

u?ytkownik
Olek

Mam 51 lat. Jestem niecałe 4 tygodnie po wycięciu woreczka żółciowego, metodą laparoskopową. Zażywałem zaraz po zabiegu, jedno opakowanie Heparegen-u 100 mg, 30 tabletek w dawkach 3 razy dziennie po jednej, czy mogę zażywać go jeszcze dłużej ? ponieważ mam biegunki i brak apetytu.. Czy można zażywać przy tym leku jakiś inny lek np ziołowy ? np RAPHACHOLIN ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Nie ma takiej konieczności, aby po usunięciu pęcherzyka żółciowego zażywać jakiekolwiek leki z tego powodu. Proszę w tej sprawie skosnultować się jeszcze z lekarzem prowadzącym. RAPHACHOLIN może jeszcze bardziej nasilić biegunki. Jeśli nie ma cech uszkodzenia wątroby (np. zwiększonej aktywności enzymów wątrobowych) nie ma potrzeby zażywania leku typu Heparegen. O stosowaniu leków musi zadecydować lekarz prowadzący. Przewlekłe biegunki mogą wymagać bardziej specjalistycznych badań (np. kolonoskopii).

u?ytkownik
monika

Tabletki verdin lub herbatka werdina

u?ytkownik
Grażyna

Mam też biegunkę ale nie codziennie zależy co zjem jak zjem trochę porządniejszy posiłek to w tedy mam biegunkę ale tak raz po raz i przechodzi

Twoja odpowiedź