Wyczuwalne guzki krwawnicowe okolic odbytu

u?ytkownik
Mariusz

Witam, mam 33 lata i poważny problem. Od około 6-ciu miesięcy mam kłopoty z wypróżnianiem się. Stolce są cienkie ze śluzem. Potem przez cały czas czuję mocne gniecenie w okolicy odbytu jakbym się nie wypróżnił do końca. W listopadzie zrobiłem badania i wyszła krew utajona w kale(+++). Następnie lekarz rodzinny wysłał mnie na kolonoskopie (w badaniu *per rectum* wyczuwalne twarde twory- w inwersji jako guzki krwawnicowe i zgrubienia pożylakowe) Światło jelita grubego prawidłowe.Ze względu na dużą sprężystość, pobrano wycinki hist.-pat. Rozpoznanie kliniczne to FOCI GLANDULARES SUSPECTI. Bardzo proszę o odpowiedż czy jest to coś poważnego i gdzie powinienem kierować się dalej. Dziękuję.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

To nic groźnego. Wynik histopatologiczny sugeruje ogniska gruczołowe (typowe dla tej okolicy). Radzę jeszcze z tym problemem udać się do proktologa. Z uwagi na zaawansowanie guzków krwawnicowych może zalecić leczenie operacyjne.

u?ytkownik
Mariusz

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedż, ale pojawił się kolejny problem. Mianowicie dziś odebrałem wyniki kolejnych badań CEA gdzie norma jest 5,0 a w moim przypadku jest 6,34. O czym to może świadczyć. Z góry dziękuję za odpowiedż.

u?ytkownik
stapler

Norma jest w niewielkim stopniu przekroczona i raczej nieistotna klinicznie (palenie tytoniu i stan zapalny przewlekły mogą mieć wpływ na to badanie).
Proszę jednak skosnultować ten wynik jeszcze z lekarzem prowadzącym.
patrz także:
http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/28

Twoja odpowiedź