Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha po jedzeniu, niedrożność jelit?


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jakiś czas temu zauważyłem, że po posiłku mam bóle po lewej stronie brzucha oraz na plecach. Czasem też w lewym nadbrzuszu, zaraz pod żebrami, blisko boku ciała. Zauważyłem, że jeśli jem szybciej i więcej to ból jest większy i trwa dłużej. W dole brzucha i na plecach to ból opisałbym jako uczucie rozrywania od wewnątrz. Natomiast w nadbrzuszu to jest to uczucie takiego bólu tępego. Czekam na badanie kolonoskopowe. Byłem też u lekarza pierwszego kontaktu i jak mnie badał palpacyjnie i uciskał brzuch w różnych miejscach to ból się nie zwiększał a nawet przestawało boleć. Czy jeśli badanie kolonoskopowe wypadnie dobrze to czym mam tłumaczyć te bóle? Czy mogę mieć jakiegoś guza w jamie brzusznej i mnie boli po jedzeniu? Jeśli tak to dlaczego mnie mniej boli lub wcale jak jem mniej. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przed kolonoskopią najlepiej wykonać badania krwi (morfologia z rozmazem, mocznik, kreatynina, Alat, Ob), moczu i usg jamy brzusznej. Jeśli kolonoskopia wyjdzie prawidłowo to będzie trzeba wykonać jeszcze gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywałem pełną morfologię krwi (ob, crp, aspatt, alat, fosfotaza, amylaza, Fe, Na, Cl, K, bilirubina). Dodatkowo badanie kału na pasożyty. USG jamy brzusznej. Badanie per rectum. Wszystkie badania są w normie. Jak pisałem czekam na kolonoskopię. Nie miałem jeszcze gastroskopii. Czy na podstawie powyższego opisu da się coś wywnioskować? Jak duże jest prawdopodobieństwo nootworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 lat i podobny problem ale u mnie bole wystepuja bardziej po prawej stronie tez robilem wszystkie badania i sa w normie z wyjatkiem kolonoskopowego. Mam juz nerwice z tego powodu zadreczam sie wiecznie wymyslajac gorsze choroby, mam nadzieje ze lekarz tym razem zaleci kolonoskopie bo zadrecze sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 45 lat, pół roku temu przeszłam operację usunięcia jajników i macic, po tygodniu następną, jak mnie poinformowano w celu usunięcia skrzepów. Doszło do tego, że nie mogłam przyjmować pokarmów, bo po chwili po zjedzeniu pojawiały się wymioty, tak było przez kolejne dni, aż do następnej operacji, którą przeprowadzono dokładnie tydzień po poprzedniej. Tym razem stwierdzono niedrożność jelit. Po wyjściu ze szpitala byłam na kilku kontrolach lekarskich gdzie stwierdzono poprawę stanu zdrowia. Niestety ostatnio powróciły bóle brzucha, bardzo ostre, a wraz z nimi wymioty po spożyciu pokarmów, trafiłam do szpitala, ale nie wykonano mi badań typu kolonoskopia czy nawet USG. Moje pytanie, jak poradzić sobie z tymi bólami, jaka dieta w takiej sytuacji byłaby najodpowiedniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 26 lat i do 2 lat ma mam bole w podbrzyszu. Ostatnio te bole nasilily sie. Po jakimkolwiek posilku bol i wzdecia byly kak duze, ze nie moglam normalnie funkcjonowac. Bylam rozbita, mialam nudnosci, uczucie wyrywania wnetrznosci u dolu brzucha, nie moglam noscic ciezkich zakupow ani sie smiac. Do tego doszedl bol po prawej stronie podbrzusza przechodzacy w prawa pachwine. Zrobilam TK, USG brzucha i dopochwowe. Za tydziem bede miala kolanoskopie i mam nadzieje, ze mi cos znajda malego. Bo juz nie daje rady z odpowiedzia lekarzy: *Wszystko jest wpozadku..* To dlaczego mnie tak boli??? Dieta na jaka sie sama zdecydowalam to male posilki co 3-4 godziny. Bardzo mi pomogla przy wzdeciach, ale bol nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weronisia

witam ma na imie weronika i sie strasznie przejmuje chorobami */ nie wiem co robic troche dzni temu zaczol mnie bolec brzuch jak zjadlamkanapki 2 i nie wiem co robic a no i jescze mi bluczy:(:(:(CO MI JEST??*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jelito drażliwe. kilka lat temu po jedzeniu często wymiotowałam i bolał mnie brzuch . Stan taki trwał około 7 lat. Okazało się po latach męczarni, że mam candidę przewodu pokarmowego. Około 3 miesięcy leczenia przez dobrego specjalistę dermatologa i problemy się skończyły. Badanie kału trzeba zrobić w instytucie mikrobiologii. Ja na wynik czekałam 2 miesiące. Teraz robią w 2 dni np. w Sanepidzie - czego absolutnie nie polecam. Bowiem grzyb musi wyrosnąć a nie być zbadany papierkiem lakmusowym. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja nie odpowiadam tylko poszukuję porady,dotyczącej jamy brzusznej. Otóż od jakiegoś czasu mam straszne zaparcia,powłoki brzuszne ,bardziej dolnej części brzuszka po dotknięciu czy mocniejszymi uciskami rękoma po prostu strasznie bolą Mam 37 lat, w 1996 urodziłam wcześniaka w 7-miesiącu ciąży z powodu gestozy jeśli ktoś to przeżył,to wie co to znaczy i czym to się może skończyć. Przez kilka lat było spokojnie. Natomiast problemy gastryczne pojawiły już się w 2004 roku,ponieważ strasznie spadałam z wagi,lekarz prowadzący specjalista ,u którego się leczę położył mnie na oddział i wszystkie badania zrobiono w szpitalu przez tydzień Od gastroskopii po kolonoskopię[masakra ból straszny] ponieważ mam straszne zrosty po cesarce z roku 1996 roku.Cesarskie cięcie było spaprane przez pewnego chirurga-ginekologa,który nie miał pojęcia o tejże operacji,od tego momentu mój brzuch przy dotykaniu jest jak balon czy nawet kamień. Teraz się nasiliły problemy gastryczne.Po prostu masakra,szok co za bóle,zaparcia,nie da się normalnie funkcjonować. Proszę o fachową poradę na e-maila: egrabarczyk7@wp.pl Czekam na opowieści jak na zbawienie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×