Guzki na węzłach chłonnych u 15-sto miesięcznego dziecka

u?ytkownik
Aneta

Witam serdecznie. U mojej 15-sto miesięcznej córci też wykryliśmy taki lużny guzek na wysokości wcięcia mostka,byliśmy już na usg i okazało się że jest ich jeszcze kilka mniejszych pod żuchwą wszystkie oczywiście na węzłach chłonnych...w wynikach krwi nic nie wyszło..jednak mamy wrażenie że ten na wcięciu mostka powiększył się od ostatniego usg..nie wiemy co dalej bo pediatra powiedziała nam że może to być odczyn poszczepienny ciąg dalszy..dodam że po szczepionce świnka-odra-różyczka,wiatrówka po 3 tygodniach dziecko miało bąble zpłynem w okolicy narządu rodnego utrzymujące się przez tydzień leczone..dodam również że dziecko powoli wychodzi ze skazy na białko mleka krowiego,jest karmione piersią nadal,ząbkujei jest nie jadkiem...proszę o pomoc...czy powinniśmy wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badania?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

To faktycznie może być odczyn poszczepienny. Radzę powtórzyć po około 2 tyg. morfologię krwi z pełnym rozmazem, dodatkowo wykonać rtg klatki piersiowej.

u?ytkownik
aneta

Dziękuję...oczywiście wykonam morfologię i rtg klp,jeśli pojawią się jeszcze jakieś wątpliwości to pozwolę sobię jeszcze napisać..

Twoja odpowiedź