Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badania krwi na obecność Chlamydia Trachomatis


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem badania krwi na obecnośc Chlamydii Trachomatis i o to wynik: Chlamydia Trachomatis IgG 3.9 ujemny: *16,0 wątpliwy: 16-22 dodatni: *22 Chlamydia Trachomatis IgM 0.1 Ujemny: *0,8 wątpliwy: 08,-1,1 dodatni: *1,1 I moje pytanie brzmi: czy jestem zdrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, moje wyniki wyglądają trochę innaczej, i w żaden sposób nie mogę ich zinterpretowć, dlatego też proszę o pomoc. chlamydia trachomatis 6 *60 ujemny *=60 do * 80 wątpliwy *= 80 dodatni Czułość 88,03% Specyficzność 98,37% PPV dodatnia wartość predykcyjna 89,57% NPV ujemna wartość predykcyjna 98,12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu wyników na chlamydię trachomatis: IgG 24,8 u/ml (* 16,0 - ujemny, 16,0 - 22,0 - wątpliwy, * 22,0 - dodatni)* IgM 11,4 U/ml (*9,0 - ujemny, 9,0 - 11,0 - wątpliwy, * 11,0 - dodatni) Takie wyniki sugerują wg mnie zakażenie. Pytanie drugie: Kiedy mogło dojśc do zakażenia? Ile czasu przed zrobieniem tych wyników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawialem z pania pracujaca w laboratorium w Szczecinie i powiedziala ze moge sobie podetrzec tylek badaniami ze krwi w kierunku chlamydia metoda Elisa poniewaz sa malomiarodajne czesto wyniki wychodza ujemne albo zaklamane.Jesli sie badac to tylko metoda PCR real time(wymaz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHLAMYDIA TRACHOMATIS ICD-9 573 )1 wynik przeciwciała w kl.igG 66,29 wynik ujemny ponizej 16 wynik niejednoznaczny 16-21,0 wynik dodatnipowyzej 21,0 CHLAMYDIA TRACHOMATIS ICD-9 571)3 wynik 0,41 przeciwciała w kl.IgM wynik ujemny ponizej 0,8 wynik niejednoznaczny 0,8-1,1 wynik dodatni ponizej 1,1 prosze o analize tych wynikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×