Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Straszliwe bóle po laparoskopii woreczka żółciowego


Gość Grażyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W kwietniu 2008 roku miałam przeprowadzony zabieg usunięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową. Początkowo odczuwałam bóle mniejsze jak przy kamieniu,a od 4miesiecy bóle sie nasiliły porównując je do ataków przed zabiegiem. Lekarz stwierdził że mogą to być poszerzone przewody żółciowe i polecił mi zażywać Verdin i No Spa. USG brzucha wyszło w porządku, poza tym ze żółć ulewa mi się do dwunastnicy i żołądka. Brałam kolejne leki (Nalpaza,Lexotan,Gasprid) na wyrzucanie żółci ale i to nic nie pomaga.Również miałam robioną Gastroskopie i okazało się że mam duże ilości żółci w żołądku. Odczuwam bóle w okolicy wątroby, lekko żołądka i opuchniecie w okolicach wątroby, nudności oraz brak apetytu.Szczególnie silne bóle nasilają się przy schylaniu,dłuższym siedzeniu i wieczorami. Proszę o jakieś informacje lub ewentualnie wskazania co to może być. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie objawy mogą właśnie świadczyć o refluksie żółciowym wysokiego stopnia. Leczenie tych dolegliwości jest bardzo uciążliwe i długotwałe. Wymaga specjalistycznej opieki pod okiem gastroenterologa. Czasami w wyniku braku skuteczności leczenia zachowawczego wymagane jest leczenie chirurgiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×