Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból z lewej strony boku nad biodrem


Gość Marcela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaka moze byc przyczyna bolu z lewej strony boku nad biodrem nad wcieciem w talii.Bol jest kłujący jakby ktoś kłuł igłą. Pojawia sie z przerwami. np kłuje 5min przestaje za pare min znow. Pojawil sie ydz temu rano w pracy trwał okolo godz z przerwami. potem tego samego dnia popoludniu tez jakies 30min i dzisiaj od 8.30 mniej wiecej boli również z przerwami. Jaka moze byc przyczyna?czy to trzustka?nerw?czy moze cos innego promieniuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mnie też to zaczęło boleć odkąd jestem w ciąży w 5-tym m-cu... ale nie mam pojęcia dlaczego mnie to kłuje. Wczoraj np. pierwszy raz mi się to zadażyło jak siedziałam musiałam klęknąć przed biurkiem w pracy, a teraz po obiedzie jak wstawałam zaczęło mnie bardzo mocno kłuć w lewym boku i jak chciałam zrobić krok, musiałam się mocno pochylić do przodu i położyć się na przeciwnym boku. Wydaje mi się, że to dzidzuś ma w tym swoje udziały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Do Pani Marceli: Takie bóle mogą być związane albo z patologią w zakresie narządu rodnego (np. jajnika) lub układu moczowego (np. nerka, moczowód). Na początku radziłbym w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem. Do rozważenia wykonanie USG jamy brzusznej, a także USG przezpochwowe celem dokładnej oceny narządów rodnych oraz wykonanie badania ogólnego moczu. O wszystkim powinien zadecydować po bezpośrednim badaniu lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Do Pani Gosi: Zapewne dochodzi właśnie do ucisku przez rozwijającą się macicę sąsiadujących narządów i takie są tego efekty. Oczywiście trzeba jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku tygodni boli mnie nadbrzusze. w okolicy żołądka ból jest trwały. Silne leki przeciwbólowe takie jak No- spa nie działają. Rok temu byłam w szpitalu i wykryliu mi kamienie w woreczku żółciowym i wrażliwy żołądek. czy coś takiego? Boję się iść do chirurga, bo obawiam się że będzie konieczny zabieg. Co to może być? co mam robić Ewa 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×