Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona śledziona na skutek wysiłku fizycznego


Gość Kazimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kazimierz

Bardzo proszę o zapoznanie się z poniższym problemem i jakąś poradę. Słyszałem, że śledziona może się powiększać na skutek wysiłku fizycznego. Czy na skutek dość znacznego wysiłku śledziona może się powięszyć na tyle, że uwadza o żebra i tak jakby przeskakuje? A czy może się też na tyle powiększyć, że mnie bolą plecy po lewej stronie na wysokości dolnych żeber? Jak się położę to ból od razu znika. Jak długo nie mam żadnego wysiłku to nie czuje takiego przeskakiwania. USG jamy brzusznej jest dobre.Wykonywałem USG 3x. Z czego raz mi lekarz powiedział, że śledziona jest w granicach normy - co to oznacza?? że jest powiększona, ale się jeszcze mieście w normie? Nie wiem czy to ma wpływ, ale dzisiaj odebrałem wyniki badań. Wszystko jest dobre: OB - 1, CRP - 0, wyniki krwi dobre, ale hematokryt i czerwone krwinki są w górnej granicy - dokładnie tyle ile wynosi górna granica. Fe też na gónej granicy. CZy w takiej sytuacji śledziona może być duża i produkować zbyt dużo krwi? Jakie jeszcze powienienem wykonać badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Usg jest prawidłowe, śledziona niepowiększona, wyniki badań krwi również prawidłowe. Prawdopodobną przyczyną dolegliwości są nadwyrężone mięśnie. Raczej mało prawdopodobne żeby podczas wysiłku wymiary śledziony uległy zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry jestem 7 m-ce po porodzie. Dwa m-ce temu zrobiłam usg brzucha i śledziona wyszła 149x41 a teraz na innym aparacie 140x60. Ostatnio odczuwam lekkie bóle w okolicy śledziony. Czy takim wynikiem należy się martwić? Czy niedoczynność tarczycy może spowodować powiększenie śledziony? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×