Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Ela posypały mi się dalsze odcinki powyżej L4 i L5 które zostały unieruchomione. Byłam u 3 neurochirurgów diagnozy podobne kolejna operacja ale odsyłają mnie do tego lekarza który operował u niego mam wizytę w październiku. Nie wiem czy jest to zanik, raczej osłabienie mięśni i na pewno ucisk na nerwy. Ból przy chodzeniu i staniu oraz w określonych pozycjach od biodra do uda i kolana. Teraz jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym. Pozdrawiam. EWKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ewy, dołujące są dolegliwości, bóle kręgosłupa, które tak długo trwają, jak dajesz sobie radę psychicznie z tym? Ja jestem zmęczona tymi bólami, też mam osłabienie mięśni w nogach. Jak człowiek zdrowy to tego nie docenia. pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, jak człowiek dostanie parę *kopów* od życia to uczy się pokory, ja pocieszam się że są ludzie w gorszym stanie i całkowicie zależni od innych. Ktoś kiedyś zapytał mnie czemu trzeba porównywać się z tymi w gorszej sytuacji żeby samemu poczuć się lepiej, nie wiem. Nie jest to wszystko proste, też dopadają mnie doły psychiczne i zmartwienie większości tzn. walka z ZUS. EWKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Do Ewy i Eli :) Jak będziecie miały możliwość opisać te ośrodki to dajcie znać i opiszcie jak tam jest, jakie są wady i zalety tak jak ja opisywałem wcześniej jak ja byłem w Dziwnówku :) Pozdrawiam Was i trzymam kciuki za Wasze leczenie i też pozdrawiam resztę forumowiczów :))) Aga co u Ciebie bo nic nie piszesz :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, trochę ćwiczę na zasadzie napinania mięśni brzucha, dwa tygodnie temu przez tydzień jeździłam na rowerze treningowym ale to raczej nie dla mnie bo ból od biodra w dół się nasilił i dałam sobie spokój. Ty trzymaj się wersji, że ma być coraz lepiej sama będziesz wiedziała na co możesz sobie pozwolić, najważniejsze to nie przeginać i trochę się jednak oszczędzać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, przerobiłam już neurologów, ortopedów, rehabilitantów, RTG bioder i kolan, ci lekarze jednak nie bardzo znają temat i powróciłam do neurochirurgów. Diagnoza to od kręgosłupa, za ból bioder i kolan odpowiada ponoć odcinek na pograniczu lędźwiowego i piersiowego. Ja mam rehabilitację w systemie stacjonarnym tj. w szpitalu w mieście w którym mieszkam nie jest to sanatorium. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie wszyscy,Rafał mam neurolizę we wrzesniu a co dalej nie mam pojęcia muszę szukać innej pracy bo spożywka sklep. już nie dla mnie nie daję rady boję się nie wiem co dalej robić na pewno swiadczenie rehabilitacyjne będę się o nie starała a potem zastanawiała się co dalej i szukała pracy takiej zebym nie dzwigała i mogła jako tako żyć bez tego bólu i żeby mój kręgosłup jeszcze trochę wytrzymał , już więcej zabiegów nie zniosę a z fizjologią coraz gorzej po tym wszystkim. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem 2 miesiace po 5 operacji juz kregoslupa a mam 22 lata i tylko jak za duzo pochodze to mnie troche boli kregoslup a tak to moge sobie normalnie chodzic i jest wszystko dobrze ale juz do pracy raczej nie pojde bo byle jaki wiekszy wysilek to beda mi nastepne dyski wylatywały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkońska szpital ,jest to mieszanka srodków przeciwbolowych które podaję się prosto w ten bolący nerw jest to robione pod tomografem, nie wiem czy to pomoże miałam robione juz dwa razy pomogło na bardzo krótki czas , ale juz chcę wszystkiego zeby sobie pomoc bez cięcia się znowu najgorsze są problemy z fizjologią jest coraz gorzej i zaczynam wpadać w panikę nikt nie potrafi mi pomóc żaden z lekarzy i w wieku 40 lat pampersy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzymuje mi się nie mam czucia w okolicach odbytu nie czuję nawet parcia ,cały czas wspomagam się tabletkami ,jeśli chodzi o cewkę moczową to nigdy do końca nie mogę się wysikać . a po tabletkach jak wezmę nie kontroluję niczego ,to jest nie do wytrzymania co 3 dni muszę brac dulcobis żeby się pozbyć tego co mam , i nosić podkład zeby jakoś przetrwac. bol ktory czuję to nic w porównaniu z tym .zaden lekarz nie potrafi mi pomóc bo ponoć się nie da a byłam już w rzeszowie i poznaniu w zachodniopomorskim chyba już u każdego a teraz nie mam już ani sil ani pieniedzy co dalej nie wiem bo zaden zabieg już mi nie pomoże nerwy się nie zregenerowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aga mi tez zaden lekarz nie potrafil pomoc az wkoncu trafilem do doktora ladki w opolu i dopiero on mi pomogl gdybym odrazu tam trafil to nie musialbym tez jezdzic po lekarzach i kazdy mowil ze wszystko jest wporzadku i nic sie nie dzieje a jednak mialem problem z nerwem ktory doktor ladka mi zrobil i chodzilem i bylo wszystko ok ale w czerwcu dzwignelem i mi dysk l5s1 wyszedl i znowu mialem operacje a 3 razy mialem operowane w nowej soli i zadnej poprawy nie bylo dopiero po operacji 4 u doktora ladni byla poprawa wiec wez mnie posluchaj i pojedz do opola do niego a napewno ci pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×