Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Czytam Wasze wpisy na bieżąco, do Pietji możesz spróbować pojechać na oddział ratunkowy do szpitala w którym masz zaplanowany zabieg (po południu lub w sobotę czy w niedzielę ) i powiedzieć że nie możesz już chodzić. Wiem że w niektórych szpitalach to działa na przyspieszenie operacji. W normalnym kraju trafił byś na neurochirurgię i przyspieszony zabieg. Pozdrawiam Ewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

witam wszystkich bylem wczoraj na wizycie po miesiacu czasu od operacji lekarz mi powiedzial ze po operacji wszystko sie leczy do pol roku autem nie moge jezdzic przez 3 miesiace rehabilitacji wogole nie bede mial bo lekarz zabronil poniewaz w moim przypadku rehabilitacja moze tylko wszystko zepsuc tymbardziej ze byla to 4 operacja a mam dopiero 22 lata do pracy przez rok to napewno nie pojde do pracy bede musial sie starac o nastepna rente a bede probowal starac sie o odszkodowanie od szpitala co mnie predzej operowali i nie odpuszcze im. Aga polecam Doktora Dariusza Łątke lub Doktora Zbigniewa Florczaka w opolu sa naprawde bardzo wyuczeni i widac ze zalezy im na pacjencie a nie na jego pieniadzach mi bardzo pomogli i dzieki nim normalnie moge chodzic a nie jak predzej przed operacja chodzilem z balkonikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pietji :) Nie dobrze z Tobą :((( Nic ci nie pozostało jak jechać do szpitala, jak ja byłem terminowo przyjęty do szpitala to były dwie osoby które z bólu nie mogły już chodzić tylko powłóczyły jedną nogą, po tym pilnie zostały skierowane na rezonans magnetyczny i na stół operacyjny po paru godzinach po tym. Próbuj bo nie masz innego wyjścia :(((( Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , czuje się niezbyt dobrze nie wiem moze to też taka pogoda zmienna ma na to wpływ ,napiszcie jakie leki wam pomogły które nie szkodziły na żołądek , biorę witaminy D3 i calcium oraz cały czas milgamma nie chcę brać zbyt często p. bólowych ale są dni że bez nich nie dam rady ,pozdrawiam wszystkich piszcie jak pokonać ten ból czy nauczyć się z nim żyć jak radzą lekarze i zaakceptować ja chyba nie dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aga :) Od pogody tak jest że się czasami źle czujemy i nic na to nie poradzimy. Co do tabletek to ci nie pomogę, miałem ketonal chyba 300-sta, którego nie brałem bo bolało ale ból był do zniesienia. Ja wcześniej pisałem że jak mnie boli kręgosłup to mi ćwiczenia pomagają i przechodzi ból, ale ty jesteś po operacji i ćwiczeń nie powinnaś teraz wykonywać takich jak podnoszenie pośladków oczywiście ćwiczenia na leżąco, ale nogami i stopami możesz ruszać w prawo, w lewo, lekko podnosząc do góry na przemian raz jedną nogę prawie jej nie odrywając od łóżka, pamiętaj tylko jak ćwiczysz lewą nogą i chcesz ją lekko unieść to prawa powinna być zgięta w kolanie i stopa płasko postawiona całą stopą na łóżku i tak na przemian, może ci coś takiego pomoże? Jak mnie bolało po operacji to kładłem się brzuchem na łóżku a nogi i kolana były na dywanie, wygląda to tak jak bym siedział na krześle, a tu leżysz na łóżku na brzuchu, spróbuj tylko jak będzie cię bardziej bolało to nie rób tego. Możesz jeszcze brać gorącą kąpiel, mi też pomaga i nie boli, ale z tym może być tak, że nie możesz jeszcze takich kąpieli gorących brać przez to że masz ranę nie do końca wygojoną. Nie wiem co jeszcze ci napisać co mogło by ci zmniejszyć ból. Napisz jak się czujesz jak wypróbujesz to co ci napisałem. Pozdrawiam cieplutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jestem i ja....Jak czytam te opowiesci,ze czwarta operacja i zle....Jak czytam, ze niektorzy po miesiacu, dwoch rwa sie do pracy, tez wlosy mi sie jeza na glowie...Ludzie, robota nie zajac a zdrowie macie jedno. Teraz dopiero wiem, ze po mej skomplikowanej operacji, jednak wiecej pozytywow niz negatywow..A moze, ze mialam w zyciu ich kilkanascie, tez mam inaczej...8 dni temu mialam operacje zacmy i smigam, jakby jej nie bylo, choc ograniczenia podobne do kregoslupowych, zakaz dzwigania i gwaltownych ruchow...Ale, znajac siebie, za 10 dni zaczne cwiczyc...Gorzej,ze w tym roku drugie oko trzeba tez operowac...A, co do kregoslupa. Odebralam rtg odcinka szyjnego. Piec lat temu mialam dyskopatie na C3 i C4. Teraz dyskopatia od C2 do konca, czyli do C7..W szyje niczego nie dam sobie wstawic...Wystarcza sztucznosci w ledzwiowo-krzyzowym...Teraz mam zwolnienie na oczy, ale od za miesiac zaczynam zyc, mecze, plenery, wystepy...To tez pozytywnie dziala...A ja nie potrafie nic nie robic...Czekam na sadowe badania, bo przeciez sadze sie z ZUS....Zycze wszystkim zdrowia, dni pozbawionych bolu i sily i wiary, bo ona nieco jednak pomaga...Nie chodzi o religie, tylko o nastawienie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam diamówców nie odwiedziłem tej strony z ponad rok ja jestem po operacji kręgosłupa. Na odcinku l4l5 wszczepienia diam we wrześniu będzie 3 lata i jest super w porównaniu z okresu z przed operacji oczywiście stosuję się do zaleceń mojej lekarki nie przsilam się i czy coś chodzę na rehabilitację i jest super a wyrazie czego to miałem operacje w Jastrzębie Zdrój oferował mnie dr. Kiwic POLECAM w razie jakiś pytań służę pomocą nie będę się rozpisywał jak coś to pytajcie z chęcią odpowiem Pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jeszcze żyję ale ból cały czas, mam przyśpieszoną wizytę w Opolu już w szpitalu w maju w sprawie przyśpieszenia zabiegu narazie poprostu kuśtykam jest ucisk na nerw bo czuję niedowład w prawej nodze w pośladku z tyłu kolana i w samej łydce ten ból jakby z lędźwi zszedł do nogi ja muszę pracować mam na utrzymaniu dwójkę dzieci....ale w końcu muszę coś postanowić bo tak się nie da dłużej już się nie schylę bo promieniuje od lędźwi przez całą nogę brak słów......:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bez-radek

Chyba najczęściej odwiedzane miejsce przez chorych na kręgosłup.Chcialem ostrzec wszystkich którzy szukają pomocy na Znany Lekarz -neurochirurg można się nie ,zle przejechać na tych wpisach,zwłaszcza tam gdzie jest ich dużo i same pozytywne.Są tacy cwaniacy co jadą na samych konsultacjach a tak napradę mało operują.Ludzie w poszukiwaniu pomocy odbijają się od lekarza do lekarza i właśnie o to chodzi -machina się kręci na ldzkim materiale.Ci co mają najwięcej pozytywnych wpisów są najgorsi .Przydałoby się trochę świerzego powietrza i autentycznych wypowiedzi ludz.Moje trzy opinie o leczeniu i lekarzu znikły ,szkoda bo nie jednego by wprawiłoby w niedowierzanie.Nie wiem gdzie szukać dobrych lekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam do pracy jest mi bardzo ciężko ,muszę się wybrać do lekarza po leki jakieś a może zabiegi to w wolnych dniach trochę mi to ulży jak narazie to bardzo bardzo boli po roku wolnego na szybsze o wiele szybsze życie przejść masakra ale muszę wytrzymać a potem przejdę na mniejszy etat innego wyjscia nie ma, piszcie tak pusto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aga :) Współczuję ci że tak robisz ale z drugiej strony co zrobić jak pieniądze potrzebne, ale może tak być że już nie wytrzymasz i co wtedy???? kolejna operacja i kolejne zwolnienia lekarskie czy po szpitalu od razu do pracy??? To twój kręgosłup i jak o niego nie zadbasz to będziesz jeszcze bardziej cierpieć, ty decydujesz tak bo nie masz innego wyjścia, ja tego nie lubię :((( Wybrałaś pracę i cierpienie, tylko moje pytanie jak długo tak w bólu wytrzymasz? Wiem że teraz ciężko z pracą i każdy z nas trzyma się jak może. Jeżeli chodzi o mnie to będę pracował do jesieni i chyba zrezygnuję bo ta jesień co była nie było mi lekko, chodzi o liście, było ich naprawdę dużo, może zetną te drzewa i będzie lepiej? Piszcie jak się czujecie, pogoda się psuje, jest zimno, mokro a ja cały dzień na zewnątrz, wczoraj zmokłem i zmarzłem, szok zima wraca i ten mocny wiatr :((((((((((( Pozdrawiam cieplutko :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie wiem jak to dalej będzie ,musiałam wrócić bardzo mi zależy na pracy jest ciężko dwoje dzieci i kredyt na mieszkanie trzeba to teraz jakoś wszystko poukładać chociaż płacz jest czasami nieunikniony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho tu czasem. Zgadzam sie co do tego, ze konsultacje to wylaczie u lekarzy praktykow, ktorzy operuja..Wiecie, moze to tylko u mnie, bo u mnie czesto inaczej niz u innych. Mi, dopiero teraz jest dosc dobrze, po 2,5 latach od operacji!!! Kiedys tez ktos tak mowil,ze jak kilka implantow i operacja dosc obciazajaca, to adaptacja i akceptacja tego przez mozg, pozbawienie sie bolu, trwa i dwa lata...Moze to dla niektorych jakas pociecha..Pozdrawiam...MNie czasem nic zupelnie nie boli...Nic, bo ociupinke to czasem, tak. nawet raz na kilka miesiecy rwa mala dopada..A kiedys bol piec lat non stop i rwa tez non stop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem 3 miesiace po operacji az mi sie nie chce wierzyc ze to tak szybko mineło u mnie jest w miare ok oszczedzam sie nie dzwigam od czasu boli mnie ale idzie wytrzymac czesto bol do prawej nogi promieniuje ale nie jest to co było przed operacjami 3 poprzednimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr Goch DE

witam do tej pory tylko czytałem ale spróbuje opisać mój przypadek jestem po operacji kręgosłupa usuniecie dysku na dwóch poziomach, odcinek lędźwiowy . nadmienię ze 10 lat temu milem juz operacje, to samo schorzenie. po samej operacji czulę sie dobrze. dzis po trzech tygodniach i przespanej nocy, wstałem z łózka i praktycznie powrócił ten sam bol moze ciut mniejszy niz przed ale jest fatalnie. nie wiem czy udać sie do lekarza czy poczekac kilka dni może przejdzie. i naprawdę bardzo uważajcie po operacji, ja za bardzo zacząłem sobie folgować, jak nie bolało schylanie nie uważnie jak wstaje, nawet współżycie 5 dni po operacji . i teraz cierpię za swoja głupotę. stosujcie sie do zaleceń lekarza bo to się mści. pozdrawiam i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wrocilam do pracy czuję się koszmarnie ,boli okropnie leki i plastry przeciwbólowe tak jest non stop , wróciłąm do pracy na początku marca nie mam pojęcia jak to jest z powrotem na zwolnienie jak się wykorzystało 182 dni i świadczenie , spieszyłam sie bałąm się utraty pracy a te cierpienie jest o wiele gorsze ,pozdrawiam piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Aga musisz mieć minimum 60 dni przerwy po zwolnieniu i świadczeniu rehab. (to znaczy przepracować te 60 dni a najlepiej 90 dni) i rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy tj. 182 dni i świadczenie rehabilitacyjne. Pozdrawiam wszystkich. EWKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bez leków ani rusz olfen non stop ,plastry i do pracy i jakoś dzień mija a w domu leżę plackiem zarejestrowałąm się do prof. ślósarka neurochirurga niech zobaczy coś przepisze doradzi jak dalej funkcjonować , niech ten ból da mi w końcu żyć pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem dwie operacje z implantacją i stabilizacja, pierwsza w lutym 2013 na poziomie L4/L5 i druga w listopadzie 2014 na poziomie L5/S1 implantacja z odbarczaniem nerwu i też ból mam teraz większy jak przed drugą operacją w kręgosłupie w miejscu operowanym,a oprócz tego teraz mam ból pod piętami i stopami takie odczucie jak bym miał odbite stopy oraz podwinięte palce nóg ,od bólu biorę doretę po kilka sztuk dziennie aby jakoś funkcjonować, lecz już i żołądek mi wysiada od tych leków , byłem 1 kwietnia na kontroli i konsultacji z tym u lekarza który mnie operował i zapisał mnie na zabieg termolezji na jesień, mówił że to polega na przypalaniu falami poprzez elektrody wprowadzane do nerwów w kręgosłupie odpowiedzialnych za ów ból, twierdzi że ten zabieg pomoże i ból ustąpi ,czy może ktoś słyszał o takich zabiegach, ja czytałem w necie na czym to polega ale zbyt obszernej wiedzy w tym temacie też nie ma.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg termolezji polega na porażeniu prądem nerwu, ale słyszałam, że nie wszystkim pomaga. Najpierw robią blokadę diagnostyczną. Antek, napisz w którym mieście będziesz miał termolezję robioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×