Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Basiu napisz jak tam z zus czy wszystko w porządku .pozdrawiam wszystkich w ten upalny ciężki dzień neurolog przepisala mi lek padolten , oj wzięłam go bo wczoraj ból unieruchomił mnie bardzo ale po tym leku okropne zawroty głowy mialam i mdłosci mieszanka tramalu z paracetamolem , jednak nie moge tego brac na jedno pomaga na inne szkodzi . jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ja też mam p/bólowe tramadol + paracetamol o nazwie Apo-patram.Biore po dwie tabletki nawet 4Xdziennie.Na początku tez miałam zawroty głowy,ale niedługo.Biorę też Anapram,podobny skład.Ważne że pomagają i jakoś da się żyć.Z zusem okazuje się,że warto walczyć i można wygrać.Dostałam orzeczenie JEST NIEZDOLNA DO PRACY.Niezdolność wstecz od dnia kiedy poszłam do szpitala na pierwszą operację do końca lipca 2015.Czekam teraz na decyzję.Dalsze leczenie mam zamiar za jakiś czas podac jako argument do wniosku o uznanie za całkowicie niezdolną do pracy,bo teraz mam częściową ale nie będę się od tego odwoływała.Pozdrawiam i życzę jak najmniej cierpienia.W razie potrzeby służe pomocą.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu super . a ja juz nie wierzyłam w to ze można z nimi wygrać a jednak . można gro ludzi w to nie wierzy i nawet nie zaczyna walki , a uporem można wszystko choroba nie cofnie się i nie zaczniemy być super zdrowe i wydajne , dziękuję Basiu za to ze dałaś wiarę ze się da . napisz jeszcze czy byłaś na ul citroena w zus . mam z nimi bardzo przykre doświadczenia . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ZUS zalezy na jakiego sie trafi. jak sie trafi na idiote, nic sie nie wskora. Mozna sie odwolywac. Niezdolnosci na stale dzis juz niemal nikomu nie daja. Nawet ludziom po udarach, po wielu operacjach, bez konczyn...to nierealne. I nawet nie ma co o to wystapowac, gdyz uzanaj,ze zawsze jest prac, ktora mozna przy danej dysfunkcji wykonywac. Jedynie, jak sie jest na wozku inwalidzkim. Jesli sie samemu porusza, nie da rady. Mi troche bolesci przeszly. Dobrze,ze tolerujecie tramal. Ja moglam go zazywac 10-15 lat temu, obecnie nie. BO mam zawroty i chodze po scianach. Cala drze, nie kontaktuje, a najbardziej drza mi usta...W sumie zadnych przeciwbolowych juz brac nie moga...Ale, skwar, w pracy mam 35 stopni, tak sie w POlsce dba o pracownika...Coz, z renty sie nie wyzyje, wiec pracowac trzeba, choc boli...POzdrowionka. CZy ktos jest po operacji od brzucha, nie z boku, tylko najnormalniej od przodu, poprzez naciecie brzucha i wyjecie jamy otrzewnej, ulozenie jej obok i dotarcie do kregoslupa w ten sposob? CZy ja tylko taki ewenement? Ciekawe, czemu Was tak nie operowano? Wszyscy za grubi? BO grubasa tak sie nie zoperuje, tylko szczuplego...W kazdym badz razie jeszcze raz powtorze, nigdy, przenigdy nie poszlabym na kolejna operacje...Jak slysze, ze niektorzy mieli ich i trzy...masakra. Rafal, gdzie byles na urlopie? Dzieciaki gdzies zabraliscie i wyjechaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Basia a co powiesz cały dzień pracować na słońcu i co dziennie upały a na słońcu koło 60 stopni C. Wykańcza mnie ten upał, spocony, opalony, brudny i tak codziennie, masakra. Przed urlopem tak osłabiłem swój organizm w ciężkiej pracy że prawie zemdlałem, zawroty głowy, mdłości prawie wymiotowałem, jakieś czarne plamki przed oczami, mrówki w kończynach górnych, że musiałem odpocząć nie wiem od czego to mam, nie jestem słaby jeżeli chodzi o siłę, ale w tym tygodniu miałem podobnie i przez to że przerwałem prace to nie miałem tego tak mocno co wcześniej. Idę do lekarza w następnym tygodniu niech mnie przebada i da na jakieś badania. Na urlopie byliśmy wszyscy tylko w Gnieźnie i tam ja i dzieci koncertowaliśmy z chórem w katedrze, a tak nigdzie nie wyjeżdżaliśmy bo miałem dość słońca przez to co miałem w pracy. Tak to jest jak pracuje się na zewnątrz jak nie upały to zimno, jak nie deszcz to śnieg. Pozdrawiam i życzę mało cierpienia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,właśnie na Citroena 2 byłam za każdym razem.W sumie to już nawet nie pamiętam ile razy ciągu tych ostatnich dwóch lat,bo oprócz badań przez orzeczników i komisje lekarskie to kilka razy wzywana byłam na kontrole zasadności zwolnienia lekarskiego w czasie 182 dni zasiłkowych.Nawet po wyrejestrowaniu mnie w PUP,z powodu przekroczenia 90 dniu niezdolności do pracy,po pierwszej operacji,byłam wzywana do zusu w celu sprawdzenia nie wiem czego.Wtedy zatelefonowałam i pani łaskawie mi odpowiedziała że nie muszę przyjeżdzac bo już nie maja czego mi zabrać *-).Co do lekarzy to tam nie ma ani jednego,wszyscy to są po prostu urzędnicy,wykonujący polecenia rządzących.Pozdrawiam.( Aga w jakiej sieci masz komórke?Ja jestem w Play i mam w tej sieci darmowe połaczenia.Mogły byśmy sobie pogadać przez telefon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Basiu , Rafal , i wszyscy czytający , Basiu w t mobile mam kom. narazie do konca umowy bo tragicznie wychodzi rozmawianie , finansowo . wiesz ze ja cały czas myslałąm ze tam lekarze są w zus? jak oni mają okreslić co nam jest to jest nie do pomyslenia. Rafal masz racje idz do lekarza zrób wyniki bo to co napisales dobrze nie wygląda upal upalem ale te mrowienie to juz cos poważnego moze być tzreba się przebadac koniecznie , te upały mnie dobijają nie mam sił na nic okropnosc jeszcze raz pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek jestem op operacji kręgosłupa L5iS1 robiłem badania op operacji MR i mam zmiany obrzękowo-zapalne pozabiegowe tkanek miękkich po stronie lewej,stawów międzykręgowych potej stronie oraz szpiku kostnego proszę o odpowiedz co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mirka my nie wiemy, co masz robic, bo nie wiemy, jakie masz teraz objawy, co jest a co bylo, jak z bolem? DO wyniku kontrolnego rezonansu powienien nade wszytsko ustosunkowac sie lekarz. Ja , choc cos mi sie tez porobilo, za zadne skarby nie poddam sie w zyciu kolejnej operacji. POki co, czasem boli bardzo, ale po tygodniu jest lepiej i tak sie czlek kula. Zasadniczo niby odrobine jest lepiej po opercaji niz przed, ale....ktos na jakims forum dobrze napisal,ze nie nalezy tak powaznej operacji kregoslupa nazywac zabiegiem. Zabiegiem moze byc np. usuniecie migdalkow, a nie rzeczy na kregoslupie.. Rafal, co do prcay, tak w POlsce dba sie o pracownika. Ty na dworze, ja w biurze...poddasze, taki stryszek, niski sufit, okna dachowe i mam 36 stopni a umyslowo nie idzie wytrzymac. Na biurku dwa male biurkowe wentylatory, ale to nic nie daje..Klimy nie ma, bo tak sie dba o pracujacych ...Na zewnatrz choc czasem jest fajniej, bo wietrek powieje, tu mam kiszonke i tez mdleje, mroczki i plamy przed oczami...Ale, badania czasem trzeba robic, taka morfologie kazdy powinien raz w roku miec zrobiona...ja sama wymuszam na mej lekarce co roku takie badania, takie podstawowe. lekarze sami nie chce dawac, bo maja narzucone limity z NFZ, a za przekroczenie maja szykany i kary. TO chore, bylam kiedys swiadkiem rozmowy miedzy dwoma lekarkami rodzinnymi, jak psioczyly na NFZ. NFZ co miesiac kazdemu lekarzowi sle liste z tym, co zrobil, ile badan zrobil, na ile badan skierowal i o ile przekroczyl narzucony limit...Haha, nie ma co, jak zyc , mieszkac, pracowac i chorowac w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gosiu :) Masz rację, u mnie to ludzie co pracują na gruncie to do oporu ile się da a kierownik i naczelnik 2 godzinki rano powiedzą co i jaki i jadą do biura bo tam jest klima i tak co dzień. Dzisiaj koleżanka prawie zemdlała na słońcu ale ja pracowałem gdzie indziej z inną brygadą, ona wróciła na bazę na piechotę bo miała blisko. Spalone mam ręce i nos od słońca i tak się dba o pracowników którzy pracują na zewnątrz na pełnym słońcu, żadnych filtrów na słońce, bo po co? Nawet nie powiedzą dzień wcześniej że będziemy pracowali po godzinach, czy ktoś z Was wie ile może pracownik dziennie pracować na zewnątrz na pełnym słońcu i do tego dochodzi wysiłek? Naczelnicy boją się dyrektora żeby załatwić posiłek, nie wiem czy wytrzymam do emerytury w takich warunkach???? WYKOŃCZYĆ CZŁOWIEKA I NIECH SIĘ ZWOLNI JAK NIE PASUJE PRACA. Prac coraz więcej a kasa ta sama, tylko płakać się chce :( Byłem u lekarza i powiedziałem jakie miałem objawy, to powiedział że to był początek udaru słonecznego, powiedział jeszcze jak najmniej przebywać na słońcu to się roześmiałem na cały głos i powiedziałem że to bym nie mógł wykonywać pracy, mówił jeszcze jak by się to powtórzyło to natychmiast przerwać pracę, powiedziałem mu że tak robiłem, ale jak by się to znowu powtórzyło to przerwać i w cień iść natychmiast. Pić wodę do 3 litrów, ja piję w takie upały po 1,5 litra i żebym kupował jakieś napoje energetyki dla sportowców bo może brak jakiś składników w moim organiźmie. Dał mi żebym zrobił badania morfologia, elektrolity i glukoza. Potem zobaczy co dalej ze mną zrobić? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mirek :) Wiem że łatwo mi powiedzieć ale musisz się uzbroić w cierpliwość, każdy ma inny organizm i każdy odczuwa inaczej i chociaż ja bym miał to samo to ciebie boli a mnie może nie boleć. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja jestem po 3 operacjach kregoslupa bol jest taki sam caly czas jaki byl przed operacjami ciagle na lekach przeciw bolowych bo nie idzie wytrzymac jezdzilem na konsultacje do nowej soli i do zielonej gory bylem tutaj u 2 neurochirurgow twierdzili ze jest wszystko dobrze oni nie maja co robic.Pojechałem do neurochirurga do leszna i on po badaniu stwierdził ze to mam chorobe neurologiczna i dal namiary na neurologa tez w lesznie i on rozpoznał u mnie chorobę ARACHNOIDITIS i powiedzial mi ze to jest bardzo rzadka choroba i ciężko ja leczyc i on tym sie nie zajmuje tylko w Opolu jest jeden neurochirurg na cała polske co sie zajmuje ta choroba.Wczoraj byłem własnie u tego doktora w opolu i on na ostatnim robionym rezonansie rozpoznał u mnie osteofity na trzonach kregowych a w nowej soli i zielonej gorze twierdzili ze jest wszystko ok.doktor dał mi skierowanie do szpitala i kazal dzisiaj dzwonic wiec zadzwonilem ale kolejka jest juz na nowy rok ale ze mam caly czas te bole to sekretarka podala numer i pod koniec sierpnia mam dzwonic i sie umowic na konsultacje do doktora ale juz w szpitalu i on stwierdzi kiedy mam przyjechac bo wcisnie mnie w kolejke gdzies zebym sie nie meczył prawie kolejny rok bo juz sie mecze rok i jesli doktor mnie gdzies w kolejke wcisnie to bedzie to moja 4 operacja na kregosłup ale mam nadzieje ze ostatnią. jesli kogos naprawde boli juz długo to nie ma co czekac tylko najlepiej zadzwonic i umowic sie na wizyte do doktora Dariusza łątki w Opolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariusz :) Ja nigdy o ARACHNOIDITIS nie słyszałem :( Dlaczego u nas w Polsce jest tylko jeden lekarz w Opolu, który się zajmuje tą chorobą, czy mało jest ludzi w kraju cierpiących na tą chorobę? Dziwne, że neurochirurdzy nic nie wiedzą i twierdzą że jest ok, a boli i trzeba czekać, a może przestanie :( Pozdrawiam i życzę udanego leczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,Mariusz,Rafał i wszyscy pozostali,witam Was serdecznie.O osteofitach dowiedziałam się po badaniu RM.Mówili o tym i neurolog i neurochirurg.Wiem że bóle są spowodowane miedzy innymi właśnie przez osteofity.Poza tym stenoza kanałów kręgowych,uciski na nerwy.Jest tego trochę i niestety nie ma sposobu,aby się pozbyć wszystkiego.Oswoiłam się z myslą że już do końca życia bóle będą dokuczały,zwłaszcza wtedy kiedy nie będziemy dbać o swój kręgosłup.Chwilami bóle są słabsze i wtedy zachowuję się jak zdrowa i przesadzam ze wszystkim,bo daje chwilowo sobie radę.Zawsze jednak po takim szarżowaniu swoje muszę odpokutować.Myślę że mamy tak podobnie wszyscy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety Anarchoiditis jest rzadka chorobą i dlatego ze to rzadka choroba i nie wyleczalna tylko jedynie tabletki mozna brac na zmniejszenie tego bolu i dlatego jest jeden tylko neurochirurg co sie tym zajmuje i jest wlasnie w opolu,i jeszcze mam te osteofity najgorsze jest to ze ja mam dopiero 21 lat a juz tak mam zjechany kregosłup po 3 operacjach w nowej soli i czeka mnie jeszcze jedna w opolu. Najgorsze jest to ze nie wiem czy wogole kiedys jeszcze pojde do jakies pracy bo nawet na to pytanie nie chce mi zaden lekarz odpowiedziec a mam dopiero 21 lat i juz bede musial na rente isc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Mariusza -pisz wszystko o swojej chorobie jakie leki bierzesz co dr z opola powiedział i jak planuje ciebie leczyć.Ta choroba może dotyczyć wielu ludzi ale jest żle diagnozowana przez lekarzy niektorzy nie mają nawet pojęcia.To może dotyczyć mnie zmagam się z bolem od dwoch lat jestem po czterech operacjach tułam siętylko po lekarzach-konowalach.a ile kasy na to poszlo.jestem na rencie.ale Ty się jeszcze dzwigniesz nie martw się.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na to aranchoiditis biore leki gabapentin teva lekarz z leszna mi je przepisał i mam je brac lekarz w opolu narazie za to sie nie bierze bo na zdjeciu z rezonansu znalazł jeszcze ze mam osteofity na krawedziach kregów a inni lekarze twierdzili ze jest wszystko dobrze i to musi mi zooperowac a pozniej dopiero zobaczymy jak dalej bedzie leczył to aranchoiditis.narazie mam brac te leki co mi ten w lesznie przepisal i caly czas je biore do tego leki przeciw bólowe i jakos da sie wytrzymac z tym ze ja caly czas chodze z chodzikiem bo bez niego nie daje rady chodzic.Ja bym ci polecal isc własnie do Neurologa Krzysztofa Szulca w lesznie naprawde jest bardzo dobry Neurolog gdyby nie on to ja dalej bym jezdzil po lekarzach i dalej bym nie wiedzial co mi jest on tylko mnie zbadał i juz powiedzial co mi jest a wizyta kosztuje u niego 130 złoty ale ja akurat nie zaluje bo te pieniadze nie poszły w bloto tylko wkoncu wiem co mi jest wiec naprawde polecam tego lekarza chociaz nie wiem z kad ty jestes i czy daleko mieszkasz od leszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , Mariusz naprawde się już wycierpiałeś mimo tak młodego wieku ale uwierz mi będzie lepiej musi być jesteś mlody wszystko przed tobą i najważniejsze że trafiłeś na osobę która potrafi pomóc teraz będzie moja trzecia operacja mam nadzieje że następnej nie będzie zdecydowałam się jednak prywatnie isc na rezonans nie mam siły czekać rodzina dołożyłą się do badania z dnia na dzień coraz gorzej się czuję , nawet boli dotykanie przy kr lędzwiowym jak by mi ktoś ceglę doczepił stopa jest prawie bezwladna a wydawało się ze wszystko będzie dobrze ale nic nie będzie juz tak jak wtedy gdy byliśmy zdrowi i to nas gubi gdy poczujemy się lepiej nikt z nas się nie oszczędza a w pracy też nie ma forów bo tak jak usłyszałam kazdy z nas ma takie same pieniądze i na nie pracuje , teraz w poniedziałek mam miec wynik a potem do lekarza nie chcę już czekac poniewaz czas mija ja muszę wiedziec co dalej i to jak najszybciej a stres mnie zabija nie spię w nocy nerwy, ból przewracam się z boku na bok muszę kupic cos na sen bo już nie mam siły na nic zmuszam się zeby wstac i cos zrobic , ból mnie juz dobija pozdrawiam was wszystkich piszcie czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ago :) Współczuję ci że tak cierpisz, życzę ci mniej cierpienia. Dzisiaj w czasie pracy u mnie na bazie w sekcji zemdlał pracownik, a że nie było w pobliży nikogo to nie można mu było pomóc, jak już sprzątaczka go znalazła sinego nieprzytomnego pracownika to zawiadomiła innych w zakładzie około 10 minut leżał nieprzytomny, próbowali go jeszcze uratować, było pogotowie, ale po 1 godzinie dali spokój i nie wiadomo dokładnie co mogło się stać, prawdopodobnie albo wylew, albo zawał, wcześniej pracował na budowie na słońcu, a że brzuch go zaczął boleć to przyszedł na bazę bo jest blisko, poszedł do ubikacji i miał wrócić na budowę, miał 47 lat, też maił nie raz problemy i zdarzało mu się mdleć. Jakie nasze życie jest kruche :( Ludzie padają w takie upały jak muchy :( W pracy naczelnicy chcą tylko harować żeby tylko zdążyć przed terminem, a później nawet nie podziękują, a naczelnicy dostają dużą kasę, a my nadal tak samo zarabiamy, moja koleżanka parę dni temu mówiła że do czasu będzie tak, aż coś komuś się stanie i się stało, wykrakała:(((((((((((((((( W sobotę idę do laboratorium na badania i w poniedziałek do lekarza co ze mną dalej będzie. Pozdrawiam Wszystkich i życzę jak najmniej cierpienia i bólu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Ago ja mam wlasnie tez tak samo jak ty ze nie moge dotknac kregoslupa ledzwiowego bo tak mnie boli pomimo wizyt u lekarzy zaden nic mi nie powiedzial co mi jest i uwazali ze jest wszystko ok a mam rezonans z 20 maja jak wkoncu trafilem do doktora Dariusza Łątki w opolu i on dopiero mi zdiagnozowal co mi jest a mam osteofity na koncach kregow i to mi powoduje ucisk na nerwy i ten bol od tego jest naprawde polecam tobie tez tego lekarza jak masz zrobiony nowy rezonans a napewno on ci cos na to poradzi dlatego naprawde polecam ci jego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×