Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie, niektorzy zarzucali mi , ze sie wymadrzam, ale tez chcialabym uslyszec, przeczytac cos o zrostach po operacji. Bo, o ile wiem o zrostach po operacjach jamy brzusznej, tak ciemna jestem z zakresu zrostow po operacji kregoslupa? Gdzie sie tez zrosty konkretnie tworza? Przeciez i tak zrost po opercaji powstaje, tzw. zrost kostny, bo zarastaja troche miejsca, z ktorych usunieto co nieco? Czy ten zrost dotyczy tylko samego ciecia, czy nieprawidlowosci w tym zroscie kostnym? Moze ktos, kto te zrosty miala, cos tu napisze, by nam to wytlumaczyc? Jak sie te zrosty stwierdza, skad wiem,ze ja ich nie mam, skoro ponoc zrosty zawsze sie tworza, po kazdej ingerencji chirurgicznej?Wynika z tego,ze sa zrosty prawidlowe i nieprawidlowe? Sorry, ale to sa juz moje domysly? Czekam wiec, jak i Ula na wyjasnienia. Pozdrawiam wszystkich. 07:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam wycinane zrosty zrobiły się one od wewnątrz rany po szyciu i zrosły się z nerwem dlatego ból miałąm niesamowity niedowład stopy nawet proszę sobie wyobrazić nie było tego widac po badaniu tomografem neurochirurg myslał ze jest to zupełnie co innego ze to sruby po srubowaniu dysku uciskają na nerw a byl to własnie zrost co bylo widac dopiero podczas zabiegu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Aga. Wiec dobrze myslalam,ze zrosty sa zawsze. Tyle,ze jedne sa prawidlowe, inne nie, wiec na cos uciskaja.To ciekawe, jak mialam operacje z ciecia powlok brzusznych, to moge miec zrosty, pewnie mam, ale na brzuchu. To jest straszne, jak po operacji jeszcze niektorzy maja te dolegliwosci zwiazane z nieprawidlowym zrostem. Tyle, ze to juz nie wina lekarzy, tylko kazdy organizm inaczej te zrosty tworzy. Ale, zrosty sa czetse. Wiosna bylam na ginekologii i wtedy jednak po cesarce byla, bo czekala na operajce, bo miala zrosty po cesarce. MIlego popoludnia wszystkim. 15:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałam z opisu MR,że są to zrosty bliznowate i nie nadające się do zabiegu.A oprócz tego to jest kilka rodzajów zrostów i zależy w jakim obrębie kręgosłupa są usytuowane.Lekarz twierdzi ,że nie ma sensu ich usuwać,bo podobno będą częściej po zbiegu odrastać i zlecił rehabilitację.Obecnie czeka mój przyjaciel na konsultację jakiegoś konkretnego ortopedy, neurochirurg twierdzi,że to mogą być zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych i ból promieniuje po całej nodze,tym bardziej ,że kiedyś miał blokadę w kolano. Napiszcie coś więcej o tych zrostach. Mam pytanie do Agi w jakim czasie po zabiegu ,zrobiły Ci się te zrosty.Miłego wieczorku,pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam na zrostach, ale mi lekarz mowil,ze one moga sie ujawniac tydzien, ale i kilka miesiecy od operacji. Nie ma na to czas wplywu. Nawet po kilku latach zrosty moga dawac objawy. Sorry, to tylko tyle, co wiem, od lekarzy. Dla mnie problem zrostow jest niemal nieznany. Niech napisza Ci, ktorzy mieli z tym problem, bo sama tego tematu jestem bardzo ciekawa. Trzymajcie sie wszyscy obolali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jednoczy ludzi z chorobami kregoslupa. To nie jest forum medyczne, tu nie pisza lekarze. Jak ktos chce opinii medycznej, niech poprzez wyszukiwarke szuka. A nie pisze, ze tu nic dla niego nie ma. Tu ludzie dziela sie tym, jak sie czuja, jakie maja powiklania, co robia, co lekarze na to....To do zdegustowanej osoby, ktora nawet sie nie przedstawila, czego elementarna kultura wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto za sprawa wpisow osob, ktorym sie to forum nie podobalo, ono zamiera. Nieodpowiedzialne wpisy wystraszyly potencjalnych chorych. Czy Ci malkonenci i maruderzy wiecznie niezadowoleni sa teraz szczesliwi? Ze ludzie boja sie tu juz cokolwiek pisac....Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, Japa sie odezwal. Japa a co Ci jest? Co z Twoim kregoslupem? Bo Twe wpisy tylko neguja tu wczesniej piszacych. Po cholere w ogole komentujesz.Jak Ci sie tu nie podoba, to spadaj. Mozesz tez zalozyc swe forum , dla takich jak Ty.Ty tylko ploszysz ludzi.Moze masz z tego satysfakcje. Swoja droga, dziwne,ze ci krytykanci maja takie ksywy tez dziwne, nie imie, tylko jakis wyraz albo i pol zdania. Moze zreszta to jest jedna i ta sama osoba, lub co najwyzej dwie, ktore zmieniaj swe nazwy. Ale,i tak Was pozdrawiam, bo ubarwiacie swym istnieniem swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam ,że się tu czegoś dowiem,jestem zawiedziona.Tyle jest nienawiści i złości na świecie,ale sądziłam ,że tu się czegoś dowiem.Boże chorzy forumowicze skąd u was tyle jadu?????Bardzo proszę o wypowiedzi naprawdę chorych osób,którzy w pewien sposób by pomogli nawet swoimi uwagami. Mimo wszystko pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Rafale niestety tu nie ma sensu nic pisać, cokolwiek nie napiszemy to zawsze jakaś osoba nie lubiące siebie i zgorzkniała wtrąci swoje słowa, w sumie to żal mi takich osób są - zacofane i pewnie sami ze sobą nie mogą wytrzymać,a jedyna rozrywka to chamskim być dla innych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Stefanii i podobnych, to nie jest forum specjalistyczne. To jest forum, ktore jednoczy ludzi ze schorzeniami kregoslupa, najczesciej po operacjach. Jak jestescie tak zgorzkniali,ze Wam to forum nie pasuje, zalozcie swoje. Bedziecie mogli miedzy soba wymieniac swe mysli na temat innych, bo ciagle Wam zle, nic Wam nie pasuje, wszystko i wszystkich krytykujecie. Zastanowcie sie nad soba, czy Wasze krytykanctow nie wynika z ukrytych lekow, obwa i poczucia nozszosci wobec innych. Czesto reakcje krytykujace sa wlasnie wynikiem utajonego niedowartosciowania.wlasnej osoby. Coz, widze,ze tu juz nie ma ludzi z chorobami kregoslupa, tylko z chorobami innych narzadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! To forum kiedyś było sympatyczne,prawda? A teraz co to jest?,same kłótnie i zgryżliwości. Rafale ze Szczecina ,a co u Agnieszki? Długo tu nie zaglądałam, ostatni raz w pażdzierniku. I może nawet dobrze, jeśli panuje taka atmosfera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to forum znalazłam w ten sam dzień jak wróciłam po operacji kręgosłupa do domu!Bardzo przypadł mi ten wątek do gustu, ponieważ nie tyko pisało się tu o bólu, a o rzeczach równie ważnych dla nas i naszych rodzin. Niestety po jakimś czasie napisał ktoś.... i zepsuł wszystko, pewnie teraz ma satysfakcje. Ja i tak będę tu zaglądała, ponieważ dzięki niektórym osobą udało mi się nie załamać po operacji!!!! DZIĘKUJĘ GOSI I RAFAŁOWI!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał pisales wcześniej właśnie o rzeczach nie związanych z tym forum ,więc chce wam uświadomić ,że prywatne sprawy piszcie sobie na priv . Bo jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś nt.kręgosłupa to musi marnować czas czytając rzeczy niepotrzebne.Forum to nie miejsce na zwierzenia. Przyjmijcie krytykę , nikt was nie obraża . Gośka jesteś samotna i sfrustrowana ,twoja historię zna całą polska na wszystkich forach jesteś obecna ,mdli mnie ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

To kto mi udzieli konkretnej odpowiedzi na pytanie związane z kręgosłupem. Trzy dni temu rano obudził mnie ból kręgosłupa, ale to nie był ból taki jak boli kręgosłup, to było uczucie podobne do kurczu jaki łapie w nogę i trzymał mnie jakieś 5 minut, po tym czasie odpuścił, nie miłe uczucie, nikomu nie życzę. Kto wie od czego to mogłem mieć i czy się nie powtórzy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chorzy forumowicze jutro są Walentynki,może okażecie sobie troszkę sympatii....nie wiem skąd u niektórych bierze się tyle złośliwości... Mnie jeśli coś nie pasuje to nie zabieram głosu w ogóle i nikomu nie ubliżam,takie jest moje zdanie.A teraz do rzeczy.Proszę mi powiedzieć czy ktoś z was kilka dni po operacji kręgosłupa dostał zastrzyki w kręgosłup tzw.blokadę i jak się po nich czuje?Mojemu przyjacielowi to nie pomogło ból nogi i lekki brak czucia pozostał.Na temat tych blizn pooperacyjnych troszkę się już dowiedziałam. Rafał pytanko do Ciebie,wiem,że narzekałeś na nogę a jak teraz jest?? Pozdrawiam i życzę przede wszystkim dużo cierpliwości i miłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfrustrowana nie jestem. Idzie ku lepszemu. To wlasnie typowi frustraci zarzucaja z zazdrosci,ze mozna o czym innym tez oisac, nie tylko o bolu. Frustratem nie jest tem, kto widzi,ze obok sa inne sfery zycia.I korzysta z innych sfer zycia a nie tylko jeczy,ze mu kregoslup wysiada.A wlasnie tylko frustrat zyje jednym tematem i tym jednym tematem meczy siebie i swiat. Szkoda,ze tak malo niektorzy lizneli psychologii. Na forach mozna byc nawet wszystkich, mam troche chorob, wiec jestem chyba na szesciu. ale, majac troche chorob, nie widziwiam w nienawisci do innych. Ale, moze Ci z ninawiscia i zloscia siestad przemieszcza i stworza forum ludzi z usmiechem w podkowke. I tam swe problemy bede rozpatrywac. Moze jeszcze tu da sie uratowac cos, choc mam marne na to nadzieje. Trzymajcie sie wszyscy mili, sympatyczni. MI z kregoslupem jest tak,ze bol mam w plecach , tam sa implanty. 5 kwietnia mam kontrole u neurochirurga, poprosze o kontrolny rezonans. A tak w ogole, to juz robie na co dzien to, co zdrowi, za wyjatkiem nosznia np. 6-8 kg ciezarow. To jeszcze nie dla mnie.Papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×